Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
geocache GeoPaths
GeoPath name
GeoPath type What is this?HelpHelpSpecifies the type of GeoPath. If the majority of caches are arranged in a line, or form a design on the map, set Geo-sketch . If the majority of caches highlight a tourist attraction (e.g. a famous building, museum, etc.) set Touristic . If the majority of caches show off a natural feature (e.g. a mountain peak, viewpoint, etc.) set Nature . If the caches have a common theme (e.g. cathedrals, famous authors, etc.) set Thematic . If you think your GeoPath should be in another category which is not listed, contact the OC Team cog (at) opencaching.pl
% cache finds required to complete GeoPath
What is this?HelpHelpAfter logging a percentage of the caches, the user may log the GeoPath as completed
GeoPath Description

Start a new GeoPath
Waypoint Cache name belongs to GeoPath  
(No caches to display)
GeoPaths
Number of displayed GeoPaths: {displayedPowerTrailsCount} Display options
Name Type {statusOrPoints} Publication date Number of caches Completed


Miasto Murali

GeoPath details
Mentor (?)HelpMentorThe mentor is the person who created the GeoPath. Maleska
Visibility
Completed 58 times
Scoring 720.81 Points
Number of caches 105 (0 / 0 / 0)
% cache finds required to complete GeoPath 67% ( Geocaches)
GeoPath type Thematic
Publication date 01-04-2018
Owners JAsiek., Maleska
GeoPath's description

Naszej Gościeżce stuknęły już 3 lata. Niby niewiele, ale jednak sporo się zmieniło. Pojawiły się nowe murale, niestety niektóre zniknęły. To podkreśla unikalną cechę sztuki graffiti - jest ulotna, przejściowa, tymczasowa. Wytrzymuje zazwyczaj do pierwszego remontu elewacji lub całkowitego wyburzenia budynku. Ale...

 

... są takie miejsca i takie murale, które opierają się zmianom. To niesamowite, że czasem ludzie zamiast wygody wybierają jednak estetykę. Niektóre z murali w naszej ścieżce były już na krawędzi likwidacji, na szczęście jednak przetrwały. Jednak o usunięciu większości malunków nikt nawet nie myśli. Wpisały się w krajobraz Łodzi tak mocno, że grzechem byłoby pozbawiać miasto tych prac. 

 

 

Jak wybraliśmy zestaw do pokazania? Przede wszystkim chodzi o rozmiar, rozmiar zdecydowanie ma znaczenie. Staraliśmy się dobrać te największe prace, które z całą pewnością zasługują na miano murala. Po drugie staraliśmy się dobrać te prace, które są namalowane, choć czasem granica między malunkiem a instalacją czy rzeźbą jest bardzo płynna. Na sztukę przestrzenną może przyjdzie jeszcze kiedyś czas. No i dokonaliśmy selekcji ze względu na cel malunków: prawie wszystkie malunki to prace o zacięciu estetycznym. Jest kilka przykładów komercyjnych czy informacyjnych jako ciekawostka. Z całą pewnością nie znajdziecie tu jednak biało-czerwonych prac miłośników łódzkich klubów sportowych. Ciężko będzie też doszukać się jakichś treści politycznych, bo i takich staraliśmy się unikać, ale oczywiście nie zawsze da się oddzielić sztukę od przekonań i wartości.

 

 

Zapraszamy Was na spacer po Łodzi, który może już odbyliście, może nawet kilka razy. A jeśli nie, to powinniście, może nawet kilka razy. Chcemy pokazać Wam albo przypomnieć łódzkie murale. Przynajmniej te najważniejsze.

 

 

 

Wyszło tych murali naprawdę sporo, może nawet i kapkę za dużo jak dla przeciętnego turysty. Pamiętajcie jednak, że to tylko wybór z Łódzkich murali. A ograniczyć się było naprawdę ciężko. Nie mniej ten zestaw to według nas takie "must see".

W prawie każdej skrzynce znajdziecie parę litera-liczba. Zbierzcie cały alfabet aby mieć pewność, że nic nie stanie Wam na przeszkodzie przy finale. Tutaj macie pomocniczy arkusz Google KLIK (wydrukujcie sobie lub skopiujcie do własnego użytku).

 

 

Życzymy Wam dobrej zabawy i ciekawych doznań estetycznych.

Maleska, Motylku, Endriu86, Hubsik, snack i JAsiek.

 

 

 

 

p.s.: Te kesze specjalnie są takie zwyczajne i prozaiczne. Skupcie się na muralach. To o nie chodzi w całej tej serii =)

 

Caches in this GeoPath Miasto Murali

include following caches in gpx file:


inactive
ignored
placed by you
watched
founded
Logs count in gpx file*: 5

*) - for each cache. Available only for "GPX" files OK
information
Statistics for this GeoPath Miasto Murali
Your progress on this GeoPath


0% (You found 0 from 105 Caches in the Geopath)

Show more statistics

Opinions and comments

Log your visit