Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
geocache GeoPath
Naam GeoPath
Soort GeoPath Wat is dit?HelpUitlegDe soort van de GeoPath. Vorm op kaart: Bijvoorbeeld interessante plaatsen die een bepaalde vorm op een kaart hebben. Verkennen: Bijvoorbeeld om bepaalde plaatsen in je woonplaats te laten zien. Natuur: Mooie plaatsen die met natuur te maken hebben. Thema: Bijvoorbeeld een thema over een bepaald onderwerp.
% nodig om deze GeoPath te voltooien
Wat is dit?HelpUitlegNa het vinden van een bepaalde percentage zal de het mogelijk zijn om deze GeoPath als voltooid te kunnen loggen.
Beschrijving van GeoPath

Sla nieuwe GeoPath op
Waypoint cache naam Voeg toe aan GeoPath  
(Geen caches aanwezig)
GeoPath
Aantal weergegeven GeoPaths: {displayedPowerTrailsCount} Meer opties
Naam Soort {statusOrPoints} Publicatie datum Aantal caches Voltooid


Miasto Murali

Eigenschappen GeoPath
Hoofdeigenaar (?)HelpHoofdeigenaarHoofdeigenaar is de persoon die de GeoPath geregistreerd heeft. Maleska
Status
Voltooid 60 keer
Score 637.09 punten
Aantal caches 93 (0 / 0 / 0)
% nodig om deze GeoPath te voltooien 67% ( Caches)
Soort GeoPath Thema
Publicatie datum 01-04-2018
Eigenaar JAsiek., Maleska
Beschrijving GeoPath

Naszej Gościeżce stuknęły już 3 lata. Niby niewiele, ale jednak sporo się zmieniło. Pojawiły się nowe murale, niestety niektóre zniknęły. To podkreśla unikalną cechę sztuki graffiti - jest ulotna, przejściowa, tymczasowa. Wytrzymuje zazwyczaj do pierwszego remontu elewacji lub całkowitego wyburzenia budynku. Ale...

 

... są takie miejsca i takie murale, które opierają się zmianom. To niesamowite, że czasem ludzie zamiast wygody wybierają jednak estetykę. Niektóre z murali w naszej ścieżce były już na krawędzi likwidacji, na szczęście jednak przetrwały. Jednak o usunięciu większości malunków nikt nawet nie myśli. Wpisały się w krajobraz Łodzi tak mocno, że grzechem byłoby pozbawiać miasto tych prac. 

 

 

Jak wybraliśmy zestaw do pokazania? Przede wszystkim chodzi o rozmiar, rozmiar zdecydowanie ma znaczenie. Staraliśmy się dobrać te największe prace, które z całą pewnością zasługują na miano murala. Po drugie staraliśmy się dobrać te prace, które są namalowane, choć czasem granica między malunkiem a instalacją czy rzeźbą jest bardzo płynna. Na sztukę przestrzenną może przyjdzie jeszcze kiedyś czas. No i dokonaliśmy selekcji ze względu na cel malunków: prawie wszystkie malunki to prace o zacięciu estetycznym. Jest kilka przykładów komercyjnych czy informacyjnych jako ciekawostka. Z całą pewnością nie znajdziecie tu jednak biało-czerwonych prac miłośników łódzkich klubów sportowych. Ciężko będzie też doszukać się jakichś treści politycznych, bo i takich staraliśmy się unikać, ale oczywiście nie zawsze da się oddzielić sztukę od przekonań i wartości.

 

 

Zapraszamy Was na spacer po Łodzi, który może już odbyliście, może nawet kilka razy. A jeśli nie, to powinniście, może nawet kilka razy. Chcemy pokazać Wam albo przypomnieć łódzkie murale. Przynajmniej te najważniejsze.

 

 

 

Wyszło tych murali naprawdę sporo, może nawet i kapkę za dużo jak dla przeciętnego turysty. Pamiętajcie jednak, że to tylko wybór z Łódzkich murali. A ograniczyć się było naprawdę ciężko. Nie mniej ten zestaw to według nas takie "must see".

W prawie każdej skrzynce znajdziecie parę litera-liczba. Zbierzcie cały alfabet aby mieć pewność, że nic nie stanie Wam na przeszkodzie przy finale. Tutaj macie pomocniczy arkusz Google KLIK (wydrukujcie sobie lub skopiujcie do własnego użytku).

 

 

Życzymy Wam dobrej zabawy i ciekawych doznań estetycznych.

Łódzcy keszerzy.

 

 

 

 

p.s.: Te kesze specjalnie są takie zwyczajne i prozaiczne. Skupcie się na muralach. To o nie chodzi w całej tej serii =)

 

Caches in GeoPath Miasto Murali

Voeg volgende caches toe in GPX:


niet actief
negeren
gemaakte
gevolgde
gevonden
aantal logs in het GPX bestand*: 5

*) - voor elke cache. Alleen beschikbaar voor GPX formaat. OK
Informatie:
Toon statistieken Miasto Murali
Voortgang van deze GeoPath


0% (je hebt 0 van 93 uit deze GeoPath gevonden)

Toon meer statistieken

Opmerkingen en/of loggen

Schrijf opmerking of log