Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
geocache GeoŚcieżki
Nazwa GeoŚcieżki
Typ GeoŚcieżki Co to jest?HelpPomocOkreśla charakter GeoŚcieżki. Jeśli większość skrzynek projektu pokazuje jakieś interesujące miejsce (szczyt, punkt widokowy, pomnik przyrody, pomnik, zabytek itp.), ustaw krajoznawcza. Jeśli większość skrzynek układa się w linię lub rysunek na mapie, ustaw Geo-Szkic. Analogicznie jeśli większość skrzynek tyczy się tematyce historycznej lub przyrodniczej, ustaw adekwatny typ. Jeśli uważasz, że Twoja GeoŚcieżka powinna być w innej kategorii, której tu nie ma, napisz na adres RR (Menu -> kontakt).
% skrzynek wymagany do zaliczenia GeoŚcieżki (WIS)
Co to jest?HelpPomocdopiero po zalogowaniu procentowo takiej liczby skrzynek, użytkownik uzyska możliwość zaliczenia GeoŚcieżki, czyli wpisu "zdobyty" w komentarzach GeoŚcieżki
Opis GeoŚcieżki

Naciskając ten przycisk założysz nową GeoŚcieżkę
Waypoint nazwa skrzynki należy do GeoŚcieżki  
(brak skrzynek do wyświetlenia)
GeoŚcieżki
liczba wyświetlonych GeoŚcieżek: {displayedPowerTrailsCount} Opcje wyświetlania
Nazwa Typ {statusOrPoints} Data publikacji Liczba skrzynek Zdobyta


LEŚNA DOLINA

Szczegóły GeoŚcieżki
Mentor (?)HelpMentorMentor to osoba, która zarejestrowała GeoŚcieżkę w systemie uhuhu
Widoczność
Zdobyta 21 razy
Punktacja 290.15 punktów
Liczba skrzynek 37 (0 / 0 / 0)
% skrzynek wymagany do zaliczenia GeoŚcieżki (WIS) 80% ( Skrzynki)
Typ GeoŚcieżki Krajoznawcza
Data publikacji 03-07-2020
Założyciele marass1111, RoDaJJ, uhuhu, Lumen, Zuza007, BikeTeamKalashnikov
Opis GeoŚcieżki

logo

Leśna Dolina to dawny głogowski las miejski, sąsiadujący z założoną w połowie XVIII wieku osadą Głogówko, w której mieściła się nawet część sanatoryjna. Leśna Dolina była popularnym miejscem spacerów i rekreacji dawnych głogowian, chętnie przybywających także do leśniczówki w sercu lasu (dziś obiekt noclegowo-restauracyjny należący do KGHM Polska Miedź). Obszar lasu okalają miejscowości: Głogówko i Kulów od zachodu, Krzekotów i Krzekotówek od południa, Gola od wschodu.

Kilka lat temu Gmina Kotla i Nadleśnictwo Głogów utworzyły na obszarze Leśnej Doliny ponad 30 km ścieżek edukacyjnych i tras rowerowych, z licznymi punktami postojowymi i edukacyjnymi. Dodatkowo we wschodniej części kompleksu wyznaczono ścieżkę biegową "Wolność jest w naturze". Szczegółową mapkę oraz przyjemny filmik promocyjny można obejrzeć na stronie:

http://kotlactive.pl/sport/trasy-rowerowe/sciezka-dydaktyczna-lesna-dolina

 

Geościeżka pokaże Wam różne ciekawe miejsca zarówno w miejscowościach okalających kompleks leśny, jak i w samej Leśnej Dolinie.

Najwygodniejszym sposobem poruszania się po okolicy na pewno jest rower - leśne ścieżki są w doskonałym stanie i bardzo przyjemnie się po nich pedałuje. Natomiast keszerzy korzystający z dwuśladów mogą ułatwić sobie zadanie, podjeżdżając do miejscowości Głogówko, Kulów, Gola oraz na parkingi leśne: przy drodze Krzekotów - Gola i w sercu Leśnej Doliny (tutaj wjazd i wyjazd jest możliwy wyłącznie brukowaną drogą od południowego wschodu). Nie ma możliwości przejechania samochodem przez lasy w osi wschód - zachód, trzeba po prostu objechać je albo od północy (Kulów - Zaszków - Krzepielów - Małe/Nowe/Stare Drzewce - Gola), albo od południa (Głogówko - Krzekotówek - Grodziec Mały - Serby - Krzekotów).

Dla keszerów przybywających keszowozami mamy prościutką mapkę z zaznaczonymi drogami i miejscami parkingowymi. Możecie ją sobie ściągnąć pod tym adresem.

 

Tereny i kesze są generalnie przyjazne dla zdrowia. Weźcie coś do pisania i pęsetkę. Przed wyprawą warto zapisać sobie skrzynki offline - zdarza się, że w leśnych ostępach zasięg słabnie lub ucieka.

 

Pozdrawiamy i życzymy dobrej zabawy!

Założyciele

Skrzynki w ramach GeoŚcieżki LEŚNA DOLINA

W pobranym pliku gpx umieść skrzynki:


nieaktywne
ignorowane
założone przez Ciebie
obserwowane
znalezione
Liczba logów w pliku gpx*: 5

*) - dla każdej skrzynki. Dostępne tylko dla formatu "gpx" OK
informacja
Statystyki dla GeoŚcieżki LEŚNA DOLINA
Twój stopień zaawansowania dla GeoŚcieżki


0% (znalazłeś 0 z 37 keszy GeoŚcieżki)

Pokaż więcej statystyk

Opinie i komentarze

Dodaj wpis