Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
geocache GeoPaths
GeoPath name
GeoPath type What is this?HelpHelpSpecifies the type of GeoPath. If the majority of caches are arranged in a line, or form a design on the map, set Geo-sketch . If the majority of caches highlight a tourist attraction (e.g. a famous building, museum, etc.) set Touristic . If the majority of caches show off a natural feature (e.g. a mountain peak, viewpoint, etc.) set Nature . If the caches have a common theme (e.g. cathedrals, famous authors, etc.) set Thematic . If you think your GeoPath should be in another category which is not listed, contact the OC Team cog (at) opencaching.pl
% cache finds required to complete GeoPath
What is this?HelpHelpAfter logging a percentage of the caches, the user may log the GeoPath as completed
GeoPath Description

Start a new GeoPath
Waypoint Cache name belongs to GeoPath  
(No caches to display)
GeoPaths
Number of displayed GeoPaths: {displayedPowerTrailsCount} Display options
Name Type {statusOrPoints} Publication date Number of caches Completed


LEŚNA DOLINA

GeoPath details
Mentor (?)HelpMentorThe mentor is the person who created the GeoPath. uhuhu
Visibility
Completed 13 times
Scoring 290.15 Points
Number of caches 37 (0 / 0 / 0)
% cache finds required to complete GeoPath 82% ( Geocaches)
GeoPath type Touristic
Publication date 03-07-2020
Owners marass1111, RoDaJJ, uhuhu, Lumen, Zuza007, BikeTeamKalashnikov
GeoPath's description

logo

Leśna Dolina to dawny głogowski las miejski, sąsiadujący z założoną w połowie XVIII wieku osadą Głogówko, w której mieściła się nawet część sanatoryjna. Leśna Dolina była popularnym miejscem spacerów i rekreacji dawnych głogowian, chętnie przybywających także do leśniczówki w sercu lasu (dziś obiekt noclegowo-restauracyjny należący do KGHM Polska Miedź). Obszar lasu okalają miejscowości: Głogówko i Kulów od zachodu, Krzekotów i Krzekotówek od południa, Gola od wschodu.

Kilka lat temu Gmina Kotla i Nadleśnictwo Głogów utworzyły na obszarze Leśnej Doliny ponad 30 km ścieżek edukacyjnych i tras rowerowych, z licznymi punktami postojowymi i edukacyjnymi. Dodatkowo we wschodniej części kompleksu wyznaczono ścieżkę biegową "Wolność jest w naturze". Szczegółową mapkę oraz przyjemny filmik promocyjny można obejrzeć na stronie:

http://kotlactive.pl/sport/trasy-rowerowe/sciezka-dydaktyczna-lesna-dolina

 

Geościeżka pokaże Wam różne ciekawe miejsca zarówno w miejscowościach okalających kompleks leśny, jak i w samej Leśnej Dolinie.

Najwygodniejszym sposobem poruszania się po okolicy na pewno jest rower - leśne ścieżki są w doskonałym stanie i bardzo przyjemnie się po nich pedałuje. Natomiast keszerzy korzystający z dwuśladów mogą ułatwić sobie zadanie, podjeżdżając do miejscowości Głogówko, Kulów, Gola oraz na parkingi leśne: przy drodze Krzekotów - Gola i w sercu Leśnej Doliny (tutaj wjazd i wyjazd jest możliwy wyłącznie brukowaną drogą od południowego wschodu). Nie ma możliwości przejechania samochodem przez lasy w osi wschód - zachód, trzeba po prostu objechać je albo od północy (Kulów - Zaszków - Krzepielów - Małe/Nowe/Stare Drzewce - Gola), albo od południa (Głogówko - Krzekotówek - Grodziec Mały - Serby - Krzekotów).

Dla keszerów przybywających keszowozami mamy prościutką mapkę z zaznaczonymi drogami i miejscami parkingowymi. Możecie ją sobie ściągnąć pod tym adresem.

 

Tereny i kesze są generalnie przyjazne dla zdrowia. Weźcie coś do pisania i pęsetkę. Przed wyprawą warto zapisać sobie skrzynki offline - zdarza się, że w leśnych ostępach zasięg słabnie lub ucieka.

 

Pozdrawiamy i życzymy dobrej zabawy!

Założyciele

Caches in this GeoPath LEŚNA DOLINA

include following caches in gpx file:


inactive
ignored
placed by you
watched
founded
Logs count in gpx file*: 5

*) - for each cache. Available only for "GPX" files OK
information
Statistics for this GeoPath LEŚNA DOLINA
Your progress on this GeoPath


0% (You found 0 from 37 Caches in the Geopath)

Show more statistics

Opinions and comments

Log your visit