Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
geocache GeoPath
Naam GeoPath
Soort GeoPath Wat is dit?HelpUitlegDe soort van de GeoPath. Vorm op kaart: Bijvoorbeeld interessante plaatsen die een bepaalde vorm op een kaart hebben. Verkennen: Bijvoorbeeld om bepaalde plaatsen in je woonplaats te laten zien. Natuur: Mooie plaatsen die met natuur te maken hebben. Thema: Bijvoorbeeld een thema over een bepaald onderwerp.
% nodig om deze GeoPath te voltooien
Wat is dit?HelpUitlegNa het vinden van een bepaalde percentage zal de het mogelijk zijn om deze GeoPath als voltooid te kunnen loggen.
Beschrijving van GeoPath

Sla nieuwe GeoPath op
Waypoint cache naam Voeg toe aan GeoPath  
(Geen caches aanwezig)
GeoPath
Aantal weergegeven GeoPaths: {displayedPowerTrailsCount} Meer opties
Naam Soort {statusOrPoints} Publicatie datum Aantal caches Voltooid


LEŚNA DOLINA

Eigenschappen GeoPath
Hoofdeigenaar (?)HelpHoofdeigenaarHoofdeigenaar is de persoon die de GeoPath geregistreerd heeft. uhuhu
Status
Voltooid 13 keer
Score 290.15 punten
Aantal caches 37 (0 / 0 / 0)
% nodig om deze GeoPath te voltooien 82% ( Caches)
Soort GeoPath Verkennen
Publicatie datum 03-07-2020
Eigenaar marass1111, RoDaJJ, uhuhu, Lumen, Zuza007, BikeTeamKalashnikov
Beschrijving GeoPath

logo

Leśna Dolina to dawny głogowski las miejski, sąsiadujący z założoną w połowie XVIII wieku osadą Głogówko, w której mieściła się nawet część sanatoryjna. Leśna Dolina była popularnym miejscem spacerów i rekreacji dawnych głogowian, chętnie przybywających także do leśniczówki w sercu lasu (dziś obiekt noclegowo-restauracyjny należący do KGHM Polska Miedź). Obszar lasu okalają miejscowości: Głogówko i Kulów od zachodu, Krzekotów i Krzekotówek od południa, Gola od wschodu.

Kilka lat temu Gmina Kotla i Nadleśnictwo Głogów utworzyły na obszarze Leśnej Doliny ponad 30 km ścieżek edukacyjnych i tras rowerowych, z licznymi punktami postojowymi i edukacyjnymi. Dodatkowo we wschodniej części kompleksu wyznaczono ścieżkę biegową "Wolność jest w naturze". Szczegółową mapkę oraz przyjemny filmik promocyjny można obejrzeć na stronie:

http://kotlactive.pl/sport/trasy-rowerowe/sciezka-dydaktyczna-lesna-dolina

 

Geościeżka pokaże Wam różne ciekawe miejsca zarówno w miejscowościach okalających kompleks leśny, jak i w samej Leśnej Dolinie.

Najwygodniejszym sposobem poruszania się po okolicy na pewno jest rower - leśne ścieżki są w doskonałym stanie i bardzo przyjemnie się po nich pedałuje. Natomiast keszerzy korzystający z dwuśladów mogą ułatwić sobie zadanie, podjeżdżając do miejscowości Głogówko, Kulów, Gola oraz na parkingi leśne: przy drodze Krzekotów - Gola i w sercu Leśnej Doliny (tutaj wjazd i wyjazd jest możliwy wyłącznie brukowaną drogą od południowego wschodu). Nie ma możliwości przejechania samochodem przez lasy w osi wschód - zachód, trzeba po prostu objechać je albo od północy (Kulów - Zaszków - Krzepielów - Małe/Nowe/Stare Drzewce - Gola), albo od południa (Głogówko - Krzekotówek - Grodziec Mały - Serby - Krzekotów).

Dla keszerów przybywających keszowozami mamy prościutką mapkę z zaznaczonymi drogami i miejscami parkingowymi. Możecie ją sobie ściągnąć pod tym adresem.

 

Tereny i kesze są generalnie przyjazne dla zdrowia. Weźcie coś do pisania i pęsetkę. Przed wyprawą warto zapisać sobie skrzynki offline - zdarza się, że w leśnych ostępach zasięg słabnie lub ucieka.

 

Pozdrawiamy i życzymy dobrej zabawy!

Założyciele

Caches in GeoPath LEŚNA DOLINA

Voeg volgende caches toe in GPX:


niet actief
negeren
gemaakte
gevolgde
gevonden
aantal logs in het GPX bestand*: 5

*) - voor elke cache. Alleen beschikbaar voor GPX formaat. OK
Informatie:
Toon statistieken LEŚNA DOLINA
Voortgang van deze GeoPath


0% (je hebt 0 van 37 uit deze GeoPath gevonden)

Toon meer statistieken

Opmerkingen en/of loggen

Schrijf opmerking of log