Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy

 Wpisy do logu Lodz #10 - Kaplica Scheiblera    {{found}} 183x {{not_found}} 6x {{log_note}} 2x Photo 9x Galeria  

536664 2012-03-31 08:58 meteor2017 (user activity3451) - Znaleziona

Przedwiośnie grasuje ulicami Łodzi, a meteor2017 przemyka rowerem między deszczem, śniegiem, gradem, wichurą i palącym słońcem.

Tutaj w deszczowy poranek ostro pojechałem po bandzie... a było to tak - szukając w trybie GPS Free, nie odmierzyłem dokładnie odległości z mapy satelitarnej i teraz błąkałem się po cmentarzach...

Wchodzę na cmentarz ewabgelicko-ausburski i szukam, jest grobowiek Grohmanów, jest kilka innych okazałych, Scheiblera nie widzę... Rzuciłem okiem na zgrany zrzut ekranu mapki satelitarnej, kurczę to chyba tu. Ale to miało być coś jebutnego... patrzę w prawo, o coś jest! Tylko po chwili okazało się, że obiekt jest za murem na cmentarzu katolickim. No to dyr dyr, do wyjścia przez cmentarz prawosławny, przy mauzoleum Gojżewskich znalazłem furtkę... i dzięki temu że małżonka komisarza była katoliczką i groby małżonków rozdzielone murem połączono furtką, skróciłem sobie drogę... Dochodzę do obiektu, oglądam i aż jęknąłem - to nie to (okazało się że to kaplica Heinzlów).

No to wracam na cmentarz ewangelicki, rozglądam się jeszcze raz po grobowcach, hmmm... może to chodzi o ten kościół po lewej. To okazało się słuszną kncepją... kapli, phi! Kościół regularny i to wcale nie z tych najmniejszych! Chwilę mi jeszcze zajęło wyszperanie szkrzynki. I tak po długiej wędrówce po cmentarzach, mimo ze już parę razy miałem dziś zrezygnować, dokonałem wpisu. A by poszło 10 razy szybciej gdybym zgrał zdjęcie kaplicy ;-)

Obrazki do tego wpisu:
Grobowiec Grohmanów
Grobowiec Grohmanów
Mauzoleum Gojżewskich, z prawej furtka
Mauzoleum Gojżewskich, z prawej furtka
Kaplica Heinzlów
Kaplica Heinzlów
Husarz, któremu zajumali skrzydła
Husarz, któremu zajumali skrzydła