Wpisy do logu [MNIV] WIELKA CISOWA GÓRA
19x
0x
0x
2x Galeria
2023-11-17 12:56
A walon
(
3105)
- Znaleziona
w drodze na...
20. Jubileuszowe Jesienne Powwow w Chorzowie 18.11.2023 - Międzynarodowy Festiwal Muzyki i Tańca Indian Ameryki Północnej Powwow.
znalezienie: 17 listopada 2023 12:56 [MNIV] WIELKA CISOWA GÓRA
Dojście od pn.-wsch.: ostatnie 300 m ścieżki do 'szlaku grzbietowego' zawalone - wycięte drzewka pozostawione na miejscu, istna pułapka; trzeba było to ominąć łukiem, ostrym podejściem pod Wielką Cisową Górę. Już na szlaku grzbietowym można zobaczyć, jak wejście na ścieżkę zostało normalnie zawalone gałęziami. Sytuacja powtórzyła się na ścieżce od pn.-zach. Widać, że leśnicy odcinają dostęp do sporego kawałka lasu na północnych stokach Cisowej Góry; może powstaje strefa ochronna. Zdobycie samej góry ze szlaku to już bułka z masłem. A na szczycie kesz spodziewanego patentu, na szczęście nie z wariantem blokady, jak na Poświętnej, gdzie przyroda 'przełamała' zabezpieczenie i trzeba było wracać do koszbryka po narzędzia. Dopiero na szczycie doczytałem o potrzebie młotka. Niestety, to nie Beszczady, gdzie zawsze młotek ma się ze sobą, a to dla niedźwiedzia, by się puknął w głowę i nie rzucał na turystę - bo ostatecznie zostanie zastrzelony, no chyba że mu turysta włazi do gawry by sprawdzić stan dobrostanu ekologicznego.
REKOMENDACJA z przesłaniami, by nie majstrować przy keszu (on teraz wygląda przezabawnie-dobromirowo, i by wędrować na Wielką Cisową szlakiem turystycznym, chyba że ktoś czuje w sobie odzew Buszmena ;).
T4TC