Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy

 Log entries Leśna mogiła #03    {{found}} 36x {{not_found}} 0x {{log_note}} 0x Photo 35x Gallery  

3820264 2021-10-31 14:45 keram58 (user activity15978) - Found it

Kpt. Jan Witold hrabia Komorowski herbu Korczak żołnierz 22 Pułku Piechoty z 9 DP Armii Pomorze dostał się do niewoli w tymże lesie i został rozstrzelany w tym miejscu w dniu 16 lub 19 września 1939 roku (istnieje rozbieżność w różnych danych). Spoczywa w zbiorowej mogile na cmentarzu parafialnym w Kampinosie.

Mogiła oddalona około 25 m od szlaku a trudno ją z wydmy dojrzeć. Wszyscy zwracają lub nie uwagę na pozostałości okopów a mogiła jest niewidoczna i dobrze, że powstał tu kesz. Dziękuję

PS. 01.11.2021

Do niedawna na cmentarzu w Kampinosie była stara tabliczka na grobie naszego bohatera a dziś jest inna, a po renowacji wszystkie dane się zgadzają poza stopniem wojskowym. "Zdegradowano" kapitana do strzelca. Tak powstają błędy w wielu informacjach i coraz trudniej cokolwiek wyjaśnić.

Recently modified on 2021-11-01 16:59:29 by user keram58 - totally modified 1 time.
Pictures for this log entry:
OP99ML
OP99ML
Stara tabliczka na cm. w Kampinosie
Stara tabliczka na cm. w Kampinosie
Nowa tabliczka
Nowa tabliczka
Nowa tabliczka
Nowa tabliczka