Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy

 Wpisy do logu Ogrody zamkowe    {{found}} 2x {{not_found}} 0x {{log_note}} 0x Photo 4x Galeria  

3515759 2020-09-16 17:44 rekomendacja A walon (user activity1867) - Znaleziona

16 września 2020
Dotarłem do zamku o 17.01. Korzystając z zamieszania na dziedzińcu, chyłkiem ruszyłem na ogrody. Sprawdzam, w te i nazad, z prawej i z lewej, z dołu i z góry - gdyby nie spoiler i podpowiedź, do rana by wszystkich zakamarków nie sprawdził. Ostatecznie stwierdzam, że kesza wywiało. Tracę ochotę na zwiedzanie ogrodów i wracam do wyjście, a tam ciągle nowi ludzie wchodzą a ogrody - wygląda na to, że nie zamykają o 17, a być może, że przy pięknej pogodzie ogrody otwarte są do zmierzchu. Trzy minuty na dojście do keszbryka i powrót z kesz-first-aid na miejsce ukrycia kesza.
REAKTYWACJA
Dokładnie według opisu i spoilera. Wysyłam informacje o reaktywacji do właściciela kesza; nic nie wpisuję do logu czekając na odpowiedź.
REKOMENDACJA
Ogrody niewielkie, ale bardzo urocze; taras, pasaż, fontanna, kwiaty, klomby, a przede wszystkim rząd figur ludzi o zdeformowanych proporcja, przypominających dzieci albo karły - to postacie pewnie z epoki tego zamku - część z odcieniem karykatury, jak nowobogacki z nosem w chmurach i brzuchem zbyt dużym by surdut dopiąć. A jeszcze samochody w zamku (jeszcze będzie o tym). I oryginalne miejsce ukrycia.

22 września 2020
Ponowna wizyta w zamku. Ktoś zalogował kesza, ale nie wspomniał nic o reaktywacji, zatem sprawdzam - jednak nie oryginał został odnaleziony, zatem pośrednio potwierdza to jego zaginięcie.
Znowu spacer po ogrodach, a jeszcze wizyta w salce wystawowej starych samochodów czeskich (wejście od dziedzińca, naprzeciw wejścia do ogrodów) z ramą i szkieletem samochodu zrobionym z rurek - to kiedyś jeździło, nie do uwierzenia, tak jak i jeden z pierwszych przepisów regulujących ruch samochodowy w początkach motoryzacji, po pierwszych śmiertelnych wypadkach z ludźmi (chyba to było w Londynie) - przed samochodem musiał biec człowiek z latarnią i ostrzegać pieszych, że nadjeżdża samochód ;-).   

20 października 2020
Po powrocie z wyprawy do południowo-wschodniej Polski (świętokrzyskie kamieniołomy, kapliczki słupowe i leśne cisy, lubelskie pogranicze, podkarpacka wypalarnia węgla drzewnego i cerkwie) oraz na Słowację (Mała Fatra), w końcu porządkuję wpisy tego kesza. Oczywiście, ostateczna decyzja co do reaktywacji należy do właściciela kesza.

TFTC

Obrazki do tego wpisu:
logbook - Ogrody zamkowe
logbook - Ogrody zamkowe
pierwsze wpisy
pierwsze wpisy
pan brzuchaty
pan brzuchaty
samochód rurowy
samochód rurowy