Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy

 Wpisy do logu Blaue Grotte    {{found}} 2x {{not_found}} 0x {{log_note}} 7x Photo 2x Galeria  

3405187 2020-06-10 10:52 rekomendacja A walon (user activity2768) - Znaleziona

10 czerwca 2020 10:52
Miejsce początku ścieżki do BG wskazane w opisie aktualnie znalazło się za tabliczką ”Teren prywatny"; po zakończeniu budowy domu właściciel pewnie wyegzekwuje swoje prawa i skutecznie zabroni przejścia. Nieco dalej, w górę asfaltówki, znajduje się mało widoczna ścieżka prowadząca w prawo skos do samej BG; początek ścieżki: N 50°39.714' E 016°04.922'; kilkanaście metrów dalej znajduje się kolejna ścieżka - w lewo skos, z tabliczką "Teren prywatny". W Internecie można znaleźć informację, że wyrobisko Blaue Grotte może być w całości położone na terenie prywatnym. Jeśli po skończeniu budowy właściciel trzeciego domu na każdej ścieżce dojścia do BG umieści tabliczkę "Teren prywatny" - zdobycie kesza będzie niemożliwe, jeśli ma być zgodne z prawem.

30 czerwca 2020 16:59
Postanowiłem najpierw spenetrować kamieniołom, a​ kesza znaleźć przy okazji - tak bez  etapu I; nie udało się, tzn. etap I nieoczekiwanie sam wpadł w łapy. A dalej to już poszło...
Największa szczelina w Blaue Grotte sucha... jak nie pada. Nie była eksploatowana, tylko na początku została nieco poszerzona do rozmiarów niewielkiej komory. Po deszczu, jak nie masz ubrania na zmianę, a korzystasz z transportu publicznego, to możesz sobie odpuść bo utaplasz się, no chyba że potrafisz się "doprać" w wodzie do picia, którą masz ze sobą. Gdzieś w połowie szczeliny - "pionowe schody", do przejścia w pozycji bokiem - tu można się zaklinować i zawisnąć.  Na ścianach, w kilku miejscach polewy naciekowe; w jednym polewa pękła i odprysła (działanie mrozu), i tu widać jej grubość - ponad 0,5 cm. Na końcu szczeliny - zwężenia i ponowne możliwość zaklinowania, a obrócić się tu za bardzo nie ma jak - najłatwiej z końcowego odcinka wycofać się tyłem, na czworaka.
Dlaczego wyrobisko nazwane "blaue"? Bo ja wiem; tu dominują wszelkie odcienie brązu, żółci i burego.
Z perspektywy trzech tygodni, miejsce zasługuje na rekomendację, i lepiej się pospieszyć, bo dostęp do wyrobiska może zostać zamknięty.
TFTC