Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy

 Wpisy do logu Bobrowe skały    {{found}} 3x {{not_found}} 1x {{log_note}} 3x Photo 7x Galeria  

3274612 2020-01-12 20:10 A walon (user activity2768) - Komentarz

Nie planowałem tego wpisu, ale skoro jest potrzeba... 

Byłem na Bobrowych 4 XII i dokonałem ponownego wpisu do logbooka. Mimo, że to było drugie odnalezienie, znowu się trochę naszukałem. A nie mówiłem... że zacytuję sam siebie: "Ale za jakiś czas, kiedy niepewność dojdzie do głosu [, czy keszu jest na miejscu], oj, będą tu jeszcze problemy, jak na Mariankach w Szklarskiej Porębie.". Każdy, kto kesza "Bobrowe Skały" odnajdzie, zasługuje na certyfikat.

Przy poprzednim wpisie zabrakło rekomendacji; wtedy gnałem po FTF-a, w deszczu, bez żadnych widoków na widoki, i pałętając się za GPS-em po okolicznych skałkach osiągnąłem sukces, że nóg nie połamałem.

OSTRZEŻENIE: nie kieruj się GPS-em (tu nie da się wyznaczyć właściwych kordów, bo GPS pływa) i nie wchodź na żadne skałki!!! 

Ten wpis dokonany został na szybko - by przekazać informację, że keszu z pewnością jest na miejscu; cd. być może nastąpi.

------------ 

Grudniowy wypad nastąpił z powodu super pogody - słońce i bezchmurne niebo (wyż), morze chmur u Czechów, spływających do nas przez obniżenia w grzbiecie Karkonoszy. Wyż i chmury?! Musiałem w końcu to zjawisko sobie wyjaśnić. Otóż...

... za Wikipedią - "Zimą pogoda w czasie wyżu może być słoneczna i bezchmurna, ale zarazem bardzo mroźna. Jeśli ruch powietrza jest mały (brak wiatru) i wyż utrzymuje się w jednym miejscu, następuje gromadzenie się pary wodnej w centrum wyżu co prowadzi do powstawania mgły i niskich chmur warstwowych (jest to tzw. „zgniły wyż”). Występuje oblodzenie i tworzy się szadź, także zanieczyszczenia gromadzą się przy powierzchni ziemi, co często prowadzi to do powstania smogu."

Tak, tego dnia w Jeleniej, wobec braku wiatru, nastąpiła inwersja termiczna, a w konsekwencji - cholerny smog. A widok z Bobrowych Skał okazał się świetny - chmury przelewały się przez Przełęcz Sowią (do Sowiej Doliny), przez Równię pod Śnieżką (do Kotła Łomniczki), do Kozackiej Doliny i do Śnieżnych Kotłów. W dodatku, na wierzchowinie skałek szczytowych, na śniegu widoczny był trop psa, może lisa. Jak tu się dostał? Po schodkach? I co tu mógł wyhaczyć do jedzenia? A może przyszedł by na góry popatrzeć? 

REKOMENDACJA za: przemyślny sposób ukrycia, wskazanie bardzo dobrego punktu widokowego, miejsca na ognisko i biwak oraz ścieżek wspinaczkowych na przewieszonych skałkach (skala trudności do VI.2). 

Już w Piastowie zorientowałem się, że w pośpiechu nie odłożyłem smyczy do kesza. A pośpiech stąd, że powstał jakiś hałas, coś szybko się zbliżało, aż rumor zrobił się przytłaczający. Szybkie odłożenie kesza, zejście na miejsce pod skałkami i... Tu się okazało, że to traktor w trakcie zrywki, a fale hałasu odbijały się od skałek i wzmacniały rumor, jak w amfiteatrze. Cóż, będzie powód, by znów tu zajrzeć, jak keszu dalej będzie się stawiać, he, he. 

Jeszcze PODPOWIEDŹ (jeśli trzeba to skasuję): Keszerze, przyjmij, że kesz jest na miejscu; jak tak założysz - w ciemno - odnajdziesz kesza!!!

Ostatnio edytowany 2020-01-23 20:49:49 przez użytkownika A walon - w całości zmieniany 1 raz.
Obrazki do tego wpisu:
logbook
logbook
chmury wlewają się do Sowiej Doliny
chmury wlewają się do Sowiej Doliny
... przez grzbiet Karkonoszy
... przez grzbiet Karkonoszy
przewieszka (VI.2) oraz okap
przewieszka (VI.2) oraz okap
potworny hałas
potworny hałas