Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy

 Wpisy do logu Skałki "Krucze"    {{found}} 79x {{not_found}} 5x {{log_note}} 5x Photo 7x Galeria  

2622449 2017-10-08 09:24 rekomendacja A walon (user activity2768) - Znaleziona

Znaleziona, przed dodaniem spojlera.

Zaintrygował mnie ten kesz w jednym z centrów turystyki karkonoskiej (Szklarska Poręba), z prawie trzytygodniową brodą, z odnotowanym jednym nieznalezieniem, BEZ podpowiedzi i BEZ spojlera. Albo bardzo łatwa do zlokalizowania skrzynka (skoro BEZ-y, ale przeczą temu półgodzinne poszukiwania), albo złe podane kordy (co niemal niemożliwe u tego Ojca Założyciela), albo... no właśnie.

Tydzień temu, na szlaku na Czarnym Grzbiecie (Karkonosze), gdzie nie ma wysokich drzew, dużych spadków terenu (przepaście, ściany skalne), przy super słonecznej pogodzie, mój GiPS wskazywał kesze z dokładnością do metra. Pojechałem sprawdzić na Krucze, jak tam będzie działać.

Warunki pogodowe: zachmurzenie pełne, mżawka na przemian z lekkim deszczem; drzewa wysokie: zakrywają ok. 50% powierzchni w okolicy kesza; ukształtowanie terenu: niewielkie przewyższenia. W tych warunkach GiPS po prostu sobie pływał ruchami Browna - nie było możliwości ustabilizowania go w jednym miejscu i wyznaczenia obszaru poszukiwań; resety nie pomogły. Wówczas wyłączyłem opcję poszukiwania i na podstawie mapy podkładowej w GiPSie i położenia kesza względem pewnego obiektu na mapie, poszedłem w to miejsce i normalnie "wlazłem" na kesza (a GiPS pokazał wtedy, że mam jeszcze 9 m do kesza i popłynął).

WNIOSEK: podane kordy są idealne (chyba, że ustalane były na podstawie tej samej mapy), a pływanie GiPSa było prawdopodobnie spowodowane zakłóceniami w chmurach, które zawierają przecież ładunki elektryczne i mogą wpływać na zakłócenia przebiegu fal elektromagnetycznych (jestem w tym ignorantem i mogłem napisać coś nie tak jeśli chodzi o użyte pojęcia).

Kesz ma klasyczne w takim terenie maskowanie, na które Niewtajemniczeni nie zwrócą uwagi, a łapki keszera same lecą, by sprawdzić. Teraz, po dodaniu spojlera, będzie łatwiej go zlokalizować przy szalejącym GiPSie, co nie znaczy, że poszukiwań w ogóle nie będzie.

A co do FTF-a, kesz dawno został znaleziony; niedługo po urodzeniu, ale nie zostało to odnotowane w logu. Na ostatnim evencie w Przemkowie każdy, z kim o tym rozmawiałem o logowaniu FTF-ów, wyraził opinię, że należy to robić jak najszybciej; zapewniam, że opóźnianie wpisu budzi u wielu keszerów bardzo negatywne emocje. Zatem, usuwam FTF-a z mapy v3 i czekam na wyjaśnienie sytuacji.

TFTC

Zielona premia za:
1) wskazanie bardzo atrakcyjnego miejsca (w trakcie deszczu, w ciągu kilkunastu minut pojawiło się kilkoro turystów by popatrzeć z platformy widokowej),
2) zareagowanie w sytuacji zaistniałego problemu ze znalezieniem kesza.