OC logo
Użytkownik / e-mail:   Hasło:   
Banner

 Wpisy do logu Niełatwy kesz 1    {{found}} 6x {{not_found}} 0x {{log_note}} 0x  

2378061 2017-01-12 09:45 rekomendacja abigeo (user activity3266) - Znaleziona

Bardzo dziękuję za skrytkę!
Znaleziona na wspólnym wypadzie keszerskim z Tedim.

Ten kesz bardzo długo czekał na próbę podjęcia. Wobec kłopotów ze sprzętem pływającym, zdecydowaliśmy się na oczekiwanie na warunki, przy których według wszelkiego prawdopodobieństwa keszyk został założony. Po tygodniu mrozów oraz wobec prognoz zapowiadających zbliżające się ocieplenie, można, a nawet trzeba było w końcu spróbować dostać się na wyspę. Pierwszą próbę podjęliśmy od strony rozjazdu na Debro – niestety nie udało się ominąć trzcinowisk i dotrzeć nad brzeg jeziora. Kolejną - zaczęliśmy od strony pałacu w Wyszeborzu. Tu udało się dotrzeć nad brzeg bez większych problemów i rozpoczęliśmy krótką przeprawę na wyspę. Lód na tafli jeziora – beton. Jednak w trzcinach na wyspie już nie, o czym przekonałem się w sposób dość mokry i śmierdzący – jak tu musi capić latem… ;-)
Kiedy po zlokalizowaniu kesza kląłem na wodę w bucie, Tedi szybko pokonał trudności związane z jednym z atrybutów (tych na GC) i dokonał wpisu. 
W sumie świetna przygoda, warta wysiłku.
Moim zdaniem, w porównaniu do innych keszy w naszym i sąsiednich województwach, ta keszyna bez wątpienia zasługuje na wyższą wycenę trudności terenowych. Biorąc pod uwagę konieczność użycia w normalnych warunkach sprzętu pływającego o mocnych burtach i dnie (przedziurawiony o ostre trzciny ponton kolegi), jakość wody w zbiorniku , która raczej wyklucza pokonanie jeziora wpław oraz sam niebanalny sposób ukrycia kesza na wyspie - uważam, że kesz zasługuje spokojnie na 5 gwiazdek. Poza urealnieniem trudności, taka wycena sprawiłaby, że stanowiłby dużo bardziej atrakcyjne wyzwanie dla keszerów i cieszyłby się większą popularnością, na co bez wątpienia zasługuje :)