Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy

 Wpisy do logu Eppendorf I    {{found}} 82x {{not_found}} 0x {{log_note}} 24x Photo 3x Galeria  

176064 2010-04-25 10:02 sebastian (user activity4079) - Skrzynka przeniesiona

Skrzynka będzie dostępna od godziny 14:00, 25 kwietnia 2010, przy Bytomskim Smoku:

W narożu kamienicy przy ul. Piłsudskiego 5 w Bytomiu rozłożył swe skrzydła latający smok z zakręconym ogonem. Nie wiadomo, jakie jest jego pochodzenie. Secesyjna kamienica pochodzi najprawdopodobniej z 1805 roku, a że wiadomo, iż zbudowano ją już specjalnie z miejscem na smoka, który łapami obejmuje narożnik budynku, jest to również data jego narodzin. 
Smoka umieszczono na ścięciu naroża, dokładnie nad parterem budynku. Zdobił kamienicę przez 180 lat. W połowie lat 80. XX wieku poddano go renowacji, gdyż był już bardzo zniszczony - miał uszkodzone pazury i pysk z wystającym językiem. O odnowienie rzeźby Towarzystwo Opieki nad Zabytkami starało się w Urzędzie Miejskim prawie 20 lat. W końcu konserwację przeprowadził bytomski rzeźbiarz i artysta plastyk, Henryk Fudali.

"W narożu kamienicy przy ul. Piłsudskiego 5 w Bytomiu rozłożył swe skrzydła latający smok z zakręconym ogonem. Nie wiadomo, jakie jest jego pochodzenie. Secesyjna kamienica pochodzi najprawdopodobniej z 1805 roku, a że wiadomo, iż zbudowano ją już specjalnie z miejscem na smoka, który łapami obejmuje narożnik budynku, jest to również data jego narodzin. 

Smoka umieszczono na ścięciu naroża, dokładnie nad parterem budynku. Zdobił kamienicę przez 180 lat. W połowie lat 80. XX wieku poddano go renowacji, gdyż był już bardzo zniszczony - miał uszkodzone pazury i pysk z wystającym językiem. O odnowienie rzeźby Towarzystwo Opieki nad Zabytkami starało się w Urzędzie Miejskim prawie 20 lat. W końcu konserwację przeprowadził bytomski rzeźbiarz i artysta plastyk, Henryk Fudali."

żródło: http://bytom.naszemiasto.pl/wydarzenia/234325.html

koordy: N 50 21.082 E 18 54.864

hint: punkt P, sięgnij wysoko

Zapraszam.