Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy

 Wpisy do logu Kupalnocka    41x 39x {{log_note}} 17x  

1110120 2014-01-07 14:45 Leone (user activity2157) - Komentarz

W Polsce wszystko musi być oficjalnie:DTak więc poszedł taki list do Nadleśnictwa:

 

Dzień dobry.

Zwracam się z uprzejmą prośbą o wyrażenie zgody na rozpalenie ogniska i rozbicie namiotów nad jeziorem Zamkowisko, u podnóża grodziska Zamkowisko / Pirsna w terminie 20-22 czerwca 2014 roku. Planowana liczba osób: 30.

Jesteśmy osobami uprawiającymi geocaching związanymi z portalem internetowym www.opencaching.pl. Geocaching to gra terenowa polegająca na szukaniu z pomocą odbiornika GPS "skrzynek" - specjalnie przygotowanych pudełek - ukrytych w terenie przez innych użytkowników gry. Ideą geocachingu jest szerzenie wiedzy historycznej, przyrodniczej i z zakresu nowoczesnych technologii oraz propagowanie turystyki poprzez zachęcanie do odwiedzania ciekawych miejsc, w których ukrywane są skrzynki.

W związku z naszym zamiłowaniem, kilka razy w roku spotykamy się w różnych miejscach. Do największych spotkań należą organizowane cyklicznie Staszowskie Keszowanie (organizowane w Staszowie w woj. Świętokrzyskim, Spotkania Geocacherów w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, ID (Spotkanie w Święto Niepodległości) odbywające się rok rocznie w różnych miejscach na Górnym Śląsku oraz Kupalnocka, odbywająca się na Pomorzu. W czerwcu 2014 r, w Noc Kupały / Sobótkę planujemy się spotkać po raz piąty. Głównym założeniem Kupalnocki jest szerzenie wiedzy o historii Pomorza, tradycjach i zwyczajach kaszubsko-pomorskich. Pierwsze 3 spotkania odbyły się na Grodzisku w Otominie, czwarte w Gdańsku, tegoroczne chciałbym zorganizować w najbliższym sąsiedztwie grodziska Zamkowisko w okolicy Pierszczewa, leśniczówki Uniradze i Starych Czapli. Współrzędne geograficzne: N 54° 13.854', E 18° 1.685'  (po kliknięciu powinna się otworzyć mapa)

Miejsce to wybrałem z uwagi na szereg atrakcji: średniowieczne grodzisko Pirsna, kurhany i kręgi kamienne nieopodal Uniradzów, liczne punkty widokowe w okolicy - Wieżyca, Jastrzębia Góra, wzgórze Sobótka i inne, skansen w Szymbarku, Ogród Botaniczny w Gołubiu, szlak rowerowy Kaszubska Stegna, szlak kajakowy Kółko Raduńskie oraz niezaprzeczalne piękno przyrody. Wszystko to wraz z doskonałym dojazdem (koleją do Gołubia lub autobusem do Gołubia lub Zgorzałego) powoduje, że nie ma doskonalszego miejsca na zorganizowanie Piątej Pomorskiej Kupalnocki.
W ramach spotkania chcielibyśmy odtworzyć kilka zwyczajów: skoki przez ogień, szukanie kwiatu paproci, palenie ziół, inscenizacja sądu nad kanią (oczywiście nie żywą), połączenie żywiołów ognia i wody (ognisko na brzegu jeziora) i inne. Szczegóły będą ustalane w ciągu kolejnych tygodni dzielących nas od spotkania.

O tym, że jesteśmy odpowiedzialni i poważnie podchodzimy do naszych zainteresowań może świadczyć jednorazowa współpraca z Ratuszem w Elblągu czy Gdańsku, współpraca z PTTK za pośrednictwem stowarzyszenia powołanego przez kilka osób w tym właśnie celu - http://www.geocaching.pl/badge.php - oraz długofalowa współpraca z Nadleśnictwem Katowice - http://www.katowice.lasy.gov.pl/web/katowice/aktualnosci

W razie wyrażenia zgody poinformowane zostaną oczywiście Państwowa Straż Pożarna, Ochotnicza Straż Pożarna w Stężycy oraz Komisariat Policji w Stężycy.