Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
OPENbocce 2021 - OP9CKM
III nieoficjalne mistrzostwa keszerów w bocce na piasku
Właściciel: elmodemonico
Lista uczestników
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: m n.p.m.
 Województwo: Polska > pomorskie
Typ skrzynki: Wydarzenie
Wielkość: Bez pojemnika
Status: Zarchiwizowana
Data rozpoczęcia wydarzenia: 12-06-2021
Data utworzenia: 26-04-2021
Data opublikowania: 26-04-2021
Ostatnio zmodyfikowano: 12-08-2021
16 Uczestniczyło
23 Będzie uczestniczyć
7 komentarze
watchers 7 obserwatorów
192 odwiedzających
9 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp  Miejsce historyczne 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

W ramach projektu OPENKWIDZYN serdecznie zapraszamy na trzecie nieoficjalne mistrzostwa keszerów w bocce na piasku!

W grze może wziąć udział każdy z Was!

Postanowiliśmy kontynuować tą zabawę w środowisku keszerów i w porozumieniu z KCSiR organizujemy kolejne spotkanie z bardziej rozwiniętą formułą rozgrywek...

Główny organizator w tym roku to fantastyczni ludzie z OpenKwidzyn Team oraz Kwidzyńskie Centrum Kultury :-) 

UWAGA! Wyjątkowo w tym roku rozgrywki będą poprzedzone odpaleniem GeoŚcieżki HEJA GARDEJA, którą odpalimy już o godz. 6.00 :-) 

O grze:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Bocce

 

Bocce (lub bocci, boccie) – dyscyplina sportu ściśle związana z pétanque, bowls, grą prowansalską pochodzącą z gry granej w starożytnym Imperium rzymskim. Gra rozwinęła się do swojej aktualnej formy we Włoszech, jest ona znana w całej Europie a także w krajach zamorskich, gdzie przebywali włoscy imigranci, m.in. Australia, Ameryka Północna i Ameryka Południowa (gdzie jest znana jako bochas; bolas criollas w Wenezueli), pierwotnie uprawiana przez imigrantów ale wkrótce powoli zaczęła się rozprzestrzeniać wśród ich potomków i mieszkańców danych terenów. Gra jest też bardzo znana w Chorwacji jako boćanje, bućanje, lub balote, w zależności od regionu.

Zasady rozgrywki

Przeciętne wymiary boiska to 20-27 m długości i 2,5-4 m szerokości, czasami z drewnianymi belkami o wysokości ok. 15 cm odgradzającymi boisko.

Kule mogą być wykonane z metalu, drewna, i różnych rodzajów plastiku. Inaczej niż w bowls, kule do bocce mają kształt sfery i nie mają wbudowanych obciążeń.

Mecz rozgrywają między sobą dwaj gracze, dwie drużyny dwuosobowe, trzyosobowe lub czteroosobowe. Partię rozpoczyna losowo wybrana drużyna wyrzuceniem mniejszej kuli (świnki, zwanej pallino, pill, bolus, lub boccino w niektórych regionach), z jednego końca boiska do obszaru o długości 5 m do przeciwległego końca boiska. Jeżeli drużyna dwukrotnie nie umieści małej kuli w odpowiednim miejscu, drużyna przeciwna ma prawo położyć ją w dowolnym miejscu w wyznaczonym obszarze. Następnie drużyna, która jako pierwsza rzucała małą kulą wyrzuca swoją kulę. Drużyna przeciwna rzuca swoje kule do momentu, w którym jej kula będzie najlepsza, lub do momentu, w którym wyrzuciła ona swoje cztery kule. Punkty otrzymuje drużyna, której kula znajduje się najbliżej małej. Ilość punktów zdobytych w danej partii równa się ilości kul lepszych od najbliższej kuli przeciwnika. Gra toczy się zwykle (w zależności od regionu) do 11, 12 lub 13 zdobytych punktów.

 

O spotkaniu:

Na rozgrywki spotykamy się w dniu 12 czerwca 2021 o godzinie 14.00 na podanych współrzędnych, które wskazują jeden z torów do gry na stadionie miejskim w Kwidzynie. Tym razem, z uwagi na odpalenie pewnego projektu ze skrzynkami na torach spotykamy się po południu.

W tym roku planujemy rozegrać zawody indywidualne w 3 kategoriach: kobiety, mężczyźni i dzieci.

Po spisaniu zawodników zagramy podzieleni na cztery grupy w których odbędą się rozgrywki do dwóch wygranych setów. Z grup do ćwierćfinałów przechodzą po dwie najlepsze osoby, a zwycięzców wyłoni system pucharowy. W przypadku, gdy nie zgłosi się wystarczająca ilość osób przewidujemy rozgrywki tylko w systemie pucharowym lub tzw. każdy z każdym.

Dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach przewidujemy pamiątkowe dyplomy i upominki.   

 

Po rozgrywkach:

Po zawodach możemy przenieść się na mniej oficjalną część spotkania /miejsce jeszcze do ustalenia/. Będzie też okazja do pokeszowania w okolicy i ewentualnego skończenia nowej GeoŚcieżki. Zapraszamy także owny i mobilniaki :-)

 

Rozgrywki odbędą się dzięki uprzejmości KCSiR, czyli Kwidzyńskiego Centrum Sportu i Rekreacji.

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Obrazki/zdjęcia
Heja_Gardeja