Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
[FZ] Obok Brata Stoi Brat - OP98AF
Właściciel: borek99
Ta skrzynka należy do GeoŚcieżki!
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: m n.p.m.
 Województwo: Polska > lubuskie
Typ skrzynki: Nietypowa
Wielkość: Mikro
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 18-08-2020
Data utworzenia: 30-07-2020
Data opublikowania: 18-08-2020
Ostatnio zmodyfikowano: 25-10-2021
15x znaleziona
0x nieznaleziona
0 komentarze
watchers 0 obserwatorów
26 odwiedzających
13 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
1 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: kefir
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Zalecane szukanie nocą  Wymagany dodatkowy sprzęt  Weź coś do pisania  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Falubaz

 

     Każde miasto ma coś charakterystycznego, co przykuwa uwagę zarówno osób je odwiedzających, jak też mieszkańców. Przejeżdżając przez Zieloną Górę wielokrotnie można się natknąć na kolorowe, malownicze murale i graffiti nieodzownie związane z Myszką Miki, będącej symbolem Zielonogórskiego Klubu Żużlowego "Falubaz". Zielona Góra znana jest też jako stolica polskiego kabaretu, słynie również z jesiennego Winobrania, ale to właśnie kolorowe graffiti Falubazu rzucają się w oczy w wielu punktach miasta. Ta ścieżka ma właśnie na celu pokazać co ciekawsze Falubazowe ścienne, garażowe, czy też ogrodzeniowe malowidła. Niektóre przez lata uświetniają to samo miejsce, inne znikają szybciej nim zostaną na trwale wpisane w krajobraz miasta, starajmy się więc je odnaleźć, póki kolejna ekipa spray-owców nie odmaluje w tym miejscu czegoś innego.  Z założenia skrzynki mają Was zaprowadzić do konkretnego miejsca, pokazać jakieś ciekawe graffiti, i nie o wymyślne patenty tu chodzi, a jedynie o pokazanie tych czasami szybko znikających malowniczych miejsc.

 

     Fanów speedwaya żądnych sportowych wrażeń odsyłamy na stronę klubu, a więcej o historii siedmiokrotnego mistrza Polski znajdziecie tu.

 

      Zapraszamy do szukania skrzynek, nie tylko w Zielonej Górze, ale też w Sulechowie i innych okolicznych lokalizacjach, gdzie miejscowi fani Falubazu w postaci graffiti starają się dać upust swoim artystycznym emocjom.

 

O keszu

          Sulechów, jako miasto ściśle związane z Zieloną Górą, jest też jednym z największych zagłębi kibicowskich Falubazu. Ślady sulechowskiej miłości do speedwaya można znaleźć na wielu miejscowych ścianach, a o lokalnych sympatiach kibicowskich informuje między innymi mural zlokalizowany na bloku nr 13 na osiedlu Zacisze. Dawniej na położonym nieopodal śmietniku było zresztą jeszcze jedno poświęcone Falubazowi "malowidło", ale nie przetrwało ono przebudowy wiaty. Samo "blokowisko" jest miejscem mocno związanym z Falubazowym ruchem kibicowskim, gromadząc sporą grupę fanów zielonogórskiej drużyny, którzy regularnie pojawiają się na stadionie przy Wrocławskiej.

 

          Koordynaty wskazują na ścianę, na której znajduje się mural. Miejsce dookoła niego jakiś czas temu zamienione zostało w pół-dziki parking, więc podziwianie "malowidła" w całej okazałości może być mocno utrudnione. Samo miejsce jest też z reguły, jak na sulechowskie warunki, mocno ruchliwe. Z tego powodu kesza szukaj nieco dalej, w lokalizacji z waypointu. Do wypchnięcia kesza z miejsca ukrycia niezbędny będzie jakiś patyk/drut itp. - bez tego raczej go stamtąd nie wyciągnięcie (długopis będzie za krótki, a palce się nie zmieszczą). Uwaga na mugoli - miejsce odsłonięte, jesteście mocno widoczni.

Zasady reaktywacji Reaktywacja jest możliwa, o ile istnieje pewność, że skrzynka zaginęła
Przeczytaj więcej o reaktywacji skrzynek TUTAJ
Dodatkowe waypointy
Etap Symbol Typ Współrzędne Opis
1 Punkt fizyczny --- Tu szukaj
Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Obrazki/zdjęcia
Istniejący mural (zdjęcie za Google Street View)
Mural, którego już nie ma (zdjęcie za Google Street View)
Wpisy do logu: znaleziona 15x nieznaleziona 0x komentarz 0x Wszystkie wpisy