Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Sławomir Szmal - OP97W9 Skrzynka tygodnia
Tutaj się urodziłem...
Właściciel: RaMaTo
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: m n.p.m.
 Województwo: Polska > opolskie
Typ skrzynki: Nietypowa
Wielkość: Normalna
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 15-09-2020
Data utworzenia: 02-07-2020
Data opublikowania: 15-09-2020
Ostatnio zmodyfikowano: 21-09-2020
18x znaleziona
0x nieznaleziona
1 komentarze
watchers 1 obserwatorów
91 odwiedzających
17 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
12 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: ada_mroczna, DrinkTeam, fafner, GFS, Mateostrozyk, Mhonar, mmatip, słabakinia, Tris, unkas, wookaszek, yurras
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Offset cache  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp  Dostępna tylko pieszo  Potrzebne hasło do logu! 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Skrzynka ta dedykowana jest postaci kolejnego wybitnego sportowca pochodzącego z naszych terenów.

Sławomir Szmal (ur. 2 października 1978 w Strzelcach Opolskich) – polski piłkarz ręczny, występujący na pozycji bramkarza, w latach 1998–2018 reprezentant kraju, rekordzista pod względem liczby oficjalnych spotkań międzypaństwowych w kadrze seniorskiej (298 meczów, 3 gole), od 2011 zawodnik Vive Tauron Kielce. Wicemistrz świata z 2007, brązowy medalista Mistrzostw Świata 2009 oraz Mistrzostw Świata 2015. Dwukrotny uczestnik igrzysk olimpijskich (2008 i 2016). Najlepszy piłkarz ręczny świata roku 2009. Laureat 76. Plebiscytu Przeglądu Sportowego i Telewizji Polskiej na 10 najlepszych sportowców Polski roku 2010 (zajął w nim 6. Miejsce).

Dzieciństwo oraz wczesną młodość spędził w Zawadzkiem. Od zawsze lubił sport i miał do niego smykałkę. Początkowo próbował różnych dyscyplin (m.in. przejawiał talent do piłki nożnej), ale dość wcześnie postawił na piłkę ręczną. Była to niejako rodzinna tradycja, bowiem dyscyplinę tę uprawiali również jego ojciec (który po zakończeniu kariery zawodniczej został trenerem Stali), matka, stryj, wujek (Andrzej Mientus, w latach 80. jeden z bramkarzy reprezentacji Polski) i siostra. Przygodę ze szczypiorniakiem rozpoczął w wieku 11 lat w drużynie juniorów Stali Zawadzkie, a jego pierwszym szkoleniowcem był nieżyjący już Jerzy Piechula, nauczyciel wychowania fizycznego. Bramkarzem został nieco przez przypadek, jednak to na tej pozycji grał w półfinale mistrzostw Polski juniorów, gdzie po raz pierwszy zobaczyli go opiekunowie reprezentacji juniorskiej. Szybko dostał powołanie do tej kadry, a następnie zadebiutował w młodzieżówce.

O dalszej przebogatej karierze można poczytać chociażby na Wikipedii.

Tak się złożyło, że w mojej miejscowości Sławomir Szmal ma rodzinę, więc czasami przyjeżdża. Dlatego też miałem okazje z nim porozmawiać - to świetny sportowiec i skromny człowiek.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

O skrzynce:

Zawartość: logbook, ołówek, certyfikaty dla trzech pierwszych znalazców, pochłaniacz wilgoci, gadżety

Dlaczego taka lokalizacja skrzynki...? na miejscu wszystko się wyjaśni :)

Współrzędne wskazują miejsce początku akcji. Sławomir Szmal ma oko na to co się dzieje (przez rondo:). Stojąc na współrzędnych podążaj za akcją - rozejrzyj się. Znajdź piłeczkę na drzewie (ok 1,8m) i następnie kolejne co kilka drzew... Nie stój - szukaj gry! Piłka sama Cię nie odnajdzie:) Pierwsza piłeczka wskazuje kierunek do bramki. Sprawdź czy padnie bramka? Czy może bramkarz obroni?

Odpowiedź na to pytanie uzyskacie przy keszu i jednocześnie jest to hasło (2 wyrazy, polska pisownia małymi literami). Żeby nie było za trudno to hasło będzie na ostatniej stronie logbooka:) Ale spróbujcie najpierw bez zaglądania...:)

Proszę całość traktować ostrożnie, przy otwieraniu uważać aby zawartość nie wypadła na ziemię. Zamykając skrzynkę róbcie to precyzyjnie. Leżący kijek, to podpórka - będziecie mogli na spokojnie ocenić sytuacje bramkową.

Odległości nie są bardzo duże, jeśli stoicie przy pierwszej piłeczce to kesz jest w zasięgu wzroku... A więc miłej zabawy:)

 

Przygotowanie nowej skrzynki wymaga nakładu pracy i czasu więc piszcie coś więcej niż: TFTC:)

Geokret

Geokret  Koń rasy Quarter Horse - Całkowity dystans: 4416 km

Obrazki/zdjęcia
Sławomir Szmal
Wpisy do logu: znaleziona 18x nieznaleziona 0x komentarz 1x Wszystkie wpisy