Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
You have to be logged-in in order to perform operations on this cache.
stats
Show cache statistics
Sławomir Szmal - OP97W9 Cache of week
Tutaj się urodziłem...
Owner: RaMaTo
Please log in to see the coordinates.
Altitude: m. ASL.
 Region: Poland > opolskie
Cache type: Other type
Size: Regular
Status: Ready for Search
Date hidden: 15-09-2020
Date created: 02-07-2020
Date published: 15-09-2020
Last modification: 21-09-2020
19x Found
0x Not found
1 notes
watchers 1 watchers
123 visitors
17 x rated
Rated as: Excellent
12 x recommended
This cache is recommended by: ada_mroczna, DrinkTeam, fafner, GFS, Mateostrozyk, Mhonar, mmatip, słabakinia, Tris, unkas, wookaszek, yurras
In order to view coordinates and
the map of caches
you must be logged in
Cache attributes

Go geocaching with children  Offset cache  Nature  Access only by walk  Password needed to post log entry! 

Please read the Opencaching attributes article.
Description PL

Skrzynka ta dedykowana jest postaci kolejnego wybitnego sportowca pochodzącego z naszych terenów.

Sławomir Szmal (ur. 2 października 1978 w Strzelcach Opolskich) – polski piłkarz ręczny, występujący na pozycji bramkarza, w latach 1998–2018 reprezentant kraju, rekordzista pod względem liczby oficjalnych spotkań międzypaństwowych w kadrze seniorskiej (298 meczów, 3 gole), od 2011 zawodnik Vive Tauron Kielce. Wicemistrz świata z 2007, brązowy medalista Mistrzostw Świata 2009 oraz Mistrzostw Świata 2015. Dwukrotny uczestnik igrzysk olimpijskich (2008 i 2016). Najlepszy piłkarz ręczny świata roku 2009. Laureat 76. Plebiscytu Przeglądu Sportowego i Telewizji Polskiej na 10 najlepszych sportowców Polski roku 2010 (zajął w nim 6. Miejsce).

Dzieciństwo oraz wczesną młodość spędził w Zawadzkiem. Od zawsze lubił sport i miał do niego smykałkę. Początkowo próbował różnych dyscyplin (m.in. przejawiał talent do piłki nożnej), ale dość wcześnie postawił na piłkę ręczną. Była to niejako rodzinna tradycja, bowiem dyscyplinę tę uprawiali również jego ojciec (który po zakończeniu kariery zawodniczej został trenerem Stali), matka, stryj, wujek (Andrzej Mientus, w latach 80. jeden z bramkarzy reprezentacji Polski) i siostra. Przygodę ze szczypiorniakiem rozpoczął w wieku 11 lat w drużynie juniorów Stali Zawadzkie, a jego pierwszym szkoleniowcem był nieżyjący już Jerzy Piechula, nauczyciel wychowania fizycznego. Bramkarzem został nieco przez przypadek, jednak to na tej pozycji grał w półfinale mistrzostw Polski juniorów, gdzie po raz pierwszy zobaczyli go opiekunowie reprezentacji juniorskiej. Szybko dostał powołanie do tej kadry, a następnie zadebiutował w młodzieżówce.

O dalszej przebogatej karierze można poczytać chociażby na Wikipedii.

Tak się złożyło, że w mojej miejscowości Sławomir Szmal ma rodzinę, więc czasami przyjeżdża. Dlatego też miałem okazje z nim porozmawiać - to świetny sportowiec i skromny człowiek.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

O skrzynce:

Zawartość: logbook, ołówek, certyfikaty dla trzech pierwszych znalazców, pochłaniacz wilgoci, gadżety

Dlaczego taka lokalizacja skrzynki...? na miejscu wszystko się wyjaśni :)

Współrzędne wskazują miejsce początku akcji. Sławomir Szmal ma oko na to co się dzieje (przez rondo:). Stojąc na współrzędnych podążaj za akcją - rozejrzyj się. Znajdź piłeczkę na drzewie (ok 1,8m) i następnie kolejne co kilka drzew... Nie stój - szukaj gry! Piłka sama Cię nie odnajdzie:) Pierwsza piłeczka wskazuje kierunek do bramki. Sprawdź czy padnie bramka? Czy może bramkarz obroni?

Odpowiedź na to pytanie uzyskacie przy keszu i jednocześnie jest to hasło (2 wyrazy, polska pisownia małymi literami). Żeby nie było za trudno to hasło będzie na ostatniej stronie logbooka:) Ale spróbujcie najpierw bez zaglądania...:)

Proszę całość traktować ostrożnie, przy otwieraniu uważać aby zawartość nie wypadła na ziemię. Zamykając skrzynkę róbcie to precyzyjnie. Leżący kijek, to podpórka - będziecie mogli na spokojnie ocenić sytuacje bramkową.

Odległości nie są bardzo duże, jeśli stoicie przy pierwszej piłeczce to kesz jest w zasięgu wzroku... A więc miłej zabawy:)

 

Przygotowanie nowej skrzynki wymaga nakładu pracy i czasu więc piszcie coś więcej niż: TFTC:)

Pictures
Sławomir Szmal
Log entries: Found 19x Not found 0x Note 1x All entries