Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
PJ: Wyimkówka u Jakuba w Jakubowie - OP8W6B Skrzynka tygodnia
Czyli wyimkowanie z mapką
Właściciel: uhuhu
Ta skrzynka należy do GeoŚcieżki!
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 205 m n.p.m.
 Województwo: Polska > dolnośląskie
Typ skrzynki: Quiz
Wielkość: Mała
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 28-09-2018
Data utworzenia: 17-09-2018
Data opublikowania: 28-09-2018
Ostatnio zmodyfikowano: 27-07-2020
42x znaleziona
0x nieznaleziona
1 komentarze
watchers 1 obserwatorów
112 odwiedzających
34 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
23 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: atris, BikeTeamKalashnikov, Blondi, bodziu79, Ciachol, gura11, Hr. Jan Usz, Jakub_Ch, kafii, kitomasz, KurzeUdkoTeam, ladybird78, Layio, Meksha, MI 888, night_time, noorbi, pati666, ptasznik, RoDaJJ, ronja, rredan, Zuza007
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Dostępna w określonych godzinach lub płatna  Można zabrać dzieci  Dostępna rowerem  Weź coś do pisania  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp  Miejsce historyczne 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

powerTrailLogoId833.jpg

Kościół pw. św. Jakuba Apostoła to miejsce piękne i niezwykle klimatyczne. Przede wszystkim – styl gotycki rządzi niepodzielnie. Pierwotna świątynia powstała w tym miejscu już w X wieku (!). W 1504 r. rozebrano do połowy starą wieżę, a na to miejsce dobudowano drewnianą kopułę, w której umieszczono dzwon z łacińskim napisem  „O Królu Chwały, przybądź z pokojem – 1506”. Dzwon ten znajduje się po dziś dzień w nowej wieży zbudowanej w 1877 r. Usytuowana obok kościoła plebania pochodzi z 1802 r.

Dzisiejszy kościół to świątynia murowana z kamienia polnego. Jednonawowy, z barokowym wyposażeniem, chrzcielnicą z 1601 r. Kościół wraz z cmentarzem otacza kamienny mur z XVI w. Na jego terenie znajduje się także barokowa kaplica grobowa z 1752 r. oraz figury: św. Jana Nepomucena z 1738 r. i niewiele młodsza św. Jakuba (w stroju pielgrzyma).

Abyście mogli dokładniej przyjrzeć się pięknej architekturze kościoła i jego najbliższej okolicy, postanowiłem przygotować wyimkową łamigłówkę. Gotowi? To jedziemy.

 

Oto poglądowy szkic okolicy, na którym zaznaczono cyfry od 1 do 8:

plan okolicy

 

A oto osiem zdjęciowych wyimków (wszystkie obiekty znajdują się na terenie kościoła):

 

wyimki

Waszym zadaniem jest zlokalizować fotki w terenie, a następnie odpowiednio połączyć litery (od A do H) z odpowiednimi cyframi (np. A1, B2, C3). Uzyskacie w ten sposób zestaw ośmiu literocyfr.

Ale to nie wszystko. Na współrzędnych startowych mniej więcej na wysokości wzroku odnajdźcie pojemnik z matematycznym kluczem. Poczęstujcie się jedną kartką, pozostałe zostawiając dla kolejnych śmiałków, i dokonajcie odpowiednich ośmiu zaznaczeń (tak jak w grze w statki - zaznaczcie odpowiednie pola na przecięciu Waszych literocyfr). Następnie przepiszcie cyfry i znaki, które znalazły się w zaznaczonych kratkach, do kolorowych pól i już macie współrzędne skrzynki finałowej z logbookiem. Skrzynka finałowa znajduje się poza terenem kościoła, na starcie zawiera m.in. fanty, oryginalne pamiątki z Jeleniej Góry Santiago de Compostella, geokrety oraz certyfikaty.

Życzę miłych wrażeń – powodzenia.

 

PS Jako że może być tak, że po zmroku bramy prowadzące na teren świątyni zostaną zawarte, dodałem atrybut zegarowy (choć do tej pory wejścia zawsze stały otworem, a o różnych porach bywałem). Zresztą teren jest tak ładny, że grzechem byłoby przybyć tu po ciemku…

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Obrazki/zdjęcia
szkic okolicy
wyimki