Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
PJ: Wyimkówka u Jakuba w Jakubowie - OP8W6B Skrzynka tygodnia
Czyli wyimkowanie z mapką
Właściciel: uhuhu
Ta skrzynka należy do GeoŚcieżki!
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 205 m n.p.m.
 Województwo: Polska > dolnośląskie
Typ skrzynki: Quiz
Wielkość: Mała
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 28-09-2018
Data utworzenia: 17-09-2018
Data opublikowania: 28-09-2018
Ostatnio zmodyfikowano: 12-05-2019
27x znaleziona
0x nieznaleziona
1 komentarze
watchers 2 obserwatorów
91 odwiedzających
24 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
18 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: BikeTeamKalashnikov, Blondo, bodziu79, Ciachol, gura11, Hr. Jan Usz, kitomasz, KurzeUdkoTeam, ladybird78, Meksha, MI 888, noorbi, pati666, ptasznik, RoDaJJ, ronja, rredan, Zuza007
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Weź coś do pisania  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp  Miejsce historyczne  Dostępna w określonych godzinach lub płatna  Dostępna rowerem 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

powerTrailLogoId833.jpg

Kościół pw. św. Jakuba Apostoła to miejsce piękne i niezwykle klimatyczne. Przede wszystkim – styl gotycki rządzi niepodzielnie. Pierwotna świątynia powstała w tym miejscu już w X wieku (!). W 1504 r. rozebrano do połowy starą wieżę, a na to miejsce dobudowano drewnianą kopułę, w której umieszczono dzwon z łacińskim napisem  „O Królu Chwały, przybądź z pokojem – 1506”. Dzwon ten znajduje się po dziś dzień w nowej wieży zbudowanej w 1877 r. Usytuowana obok kościoła plebania pochodzi z 1802 r.

Dzisiejszy kościół to świątynia murowana z kamienia polnego. Jednonawowy, z barokowym wyposażeniem, chrzcielnicą z 1601 r. Kościół wraz z cmentarzem otacza kamienny mur z XVI w. Na jego terenie znajduje się także barokowa kaplica grobowa z 1752 r. oraz figury: św. Jana Nepomucena z 1738 r. i niewiele młodsza św. Jakuba (w stroju pielgrzyma).

Abyście mogli dokładniej przyjrzeć się pięknej architekturze kościoła i jego najbliższej okolicy, postanowiłem przygotować wyimkową łamigłówkę. Gotowi? To jedziemy.

 

Oto poglądowy szkic okolicy, na którym zaznaczono cyfry od 1 do 8:

plan okolicy

 

A oto osiem zdjęciowych wyimków (wszystkie obiekty znajdują się na terenie kościoła):

 

wyimki

Waszym zadaniem jest zlokalizować fotki w terenie, a następnie odpowiednio połączyć litery (od A do H) z odpowiednimi cyframi (np. A1, B2, C3). Uzyskacie w ten sposób zestaw ośmiu literocyfr.

Ale to nie wszystko. Na współrzędnych startowych mniej więcej na wysokości wzroku odnajdźcie pojemnik z matematycznym kluczem. Poczęstujcie się jedną kartką, pozostałe zostawiając dla kolejnych śmiałków, i dokonajcie odpowiednich ośmiu zaznaczeń (tak jak w grze w statki - zaznaczcie odpowiednie pola na przecięciu Waszych literocyfr). Następnie przepiszcie cyfry i znaki, które znalazły się w zaznaczonych kratkach, do kolorowych pól i już macie współrzędne skrzynki finałowej z logbookiem. Skrzynka finałowa znajduje się poza terenem kościoła, na starcie zawiera m.in. fanty, oryginalne pamiątki z Jeleniej Góry Santiago de Compostella, geokrety oraz certyfikaty.

Życzę miłych wrażeń – powodzenia.

 

PS Jako że może być tak, że po zmroku bramy prowadzące na teren świątyni zostaną zawarte, dodałem atrybut zegarowy (choć do tej pory wejścia zawsze stały otworem, a o różnych porach bywałem). Zresztą teren jest tak ładny, że grzechem byłoby przybyć tu po ciemku…

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Obrazki/zdjęcia
szkic okolicy
wyimki
Wpisy do logu: znaleziona 27x nieznaleziona 0x komentarz 1x Wszystkie wpisy