Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
PNGS #01 Park Narodowy Gór Stołowych Hotel GK/TB - OP8W0T
Skrzynka pod patronatem Dyrekcji PNGS
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 755 m n.p.m.
 Województwo: Polska > dolnośląskie
Typ skrzynki: Quiz
Wielkość: Duża
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 06-09-2018
Data utworzenia: 06-09-2018
Data opublikowania: 29-09-2018
Ostatnio zmodyfikowano: 29-09-2018
122x znaleziona
0x nieznaleziona
1 komentarze
watchers 2 obserwatorów
230 odwiedzających
94 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
45 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: abukkawon, Aniołek7, Antosiu, Asek19, atena.pl, Banderzwierze, Ciapciak, crosman04, dawidnd, deg, elmodemonico, gagu, goldwoj, Hr. Jan Usz, hratli , jk.koza, Kanguros, kurier, Machet, Maleska, Mhonar, misiek_siersciuch (m_si), misiek321, mixen6, moku.stg, Nannette, night_time, ori, palinq, pilobezoar, Qbacki, QbaPL, Ranwers, ronja, rubin, smashin, Stopaczixx PL, telefonalarmowy, Tisia, Tris, unkas, wojanex, woyt, wylatowiak, ygrek
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Dostępna w określonych godzinach lub płatna  Można zabrać dzieci  Letterbox  GeoHotel  Weź coś do pisania  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp  Dostępna tylko pieszo 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.


PL Park Narodowy Gór Stołowych

 

Góry Stołowe - kraina zrodzona z morza miliony lat temu… to jedno z najpiękniejszych i najatrakcyjniejszych pasm górskich w Polsce, miejsce wyjątkowe ze względu na swoje ukształtowanie terenu, przepiękne formacje skalne, unikalne skalne miasta, labirynty oraz osobliwe formy zwane skalnymi grzybami. Wybitne walory przyrodnicze i krajobrazowe sprawiły, że od 1993 roku ustanowiono tu Narodowy Park Gór Stołowych.

Labirynt Błędnych Skał znajduje się na północno-zachodniej krawędzi Skalniaka. Obejmuje on swoim zasięgiem zespół osobliwych form skalnych o wysokości 6 - 11 m, wytworzonymi wskutek wietrzenia piaskowca. Błędne Skały to labirynt szczelin i zaułków, niekiedy niezwykle wąskich, oddzielających bloki skalne kilkunastometrowej wysokości. Wiele skał ma własne nazwy np.: "Skalne Siodło", "Kurza Stopka", "Labirynt", "Tunel", "Wielka Sala". Jedyny taras widokowy na trasie to Skalne Czasze. Widoczny stąd jest m.in. Szczeliniec Wielki i Mały, miejscowość Machov, a przy dobrej widoczności zobaczyć możemy także Karkonosze! Trudne warunki, które zazwyczaj tu panują powodują, że większość świerków ma połamane korony, a pozostałe gatunki drzew, takie jak sosna i brzoza przyjmują fantazyjnie powyginane kształty. To miejsce unikalne – zwiedzaj, ciesz się górami, zbieraj kesze; ale nie niszcz, nie śmieć - zachowajmy to piękno dla następnych pokoleń.

 

FOTO1

 

 

Górskie powietrze, cisza, spokój i bardzo dużo wolnej przestrzeni… To właśnie nasze Centrum Szkoleniowo Edukacyjne Parku Narodowego Gór Stołowych. To tutaj odbywają się konferencje i spotkania pracowników Parków Narodowych z całej Polski. Pod samymi drzwiami CSE przebiegają cztery szlaki turystyczne, stąd mamy niecały kilometr do podnóży Szczelińca Wielkiego i 5 km do Błędnych Skał... Tak właśnie jest u nas, w Centrum Szkoleniowo Edukacyjnym. Jeżeli odwiedziliście nas koniecznie zapytajcie o możliwość obejrzenia filmu w sali konferencyjnej lub odwiedźcie naszą wystawę 3D! Zapraszamy serdecznie!

Aby znaleźć skrytkę udaj się pod współrzędne startowe. Tam znajdziesz dwie tablice informacyjne dotyczące kilku szlaków w Górach Stołowych. Na tych tablicach są pewne informację, które musisz podstawić do wzoru.


A - Policz ilość tabliczek z zielonym szlakiem.

B - Ile minut prowadzi czerwony szlak do Błędnych Skał z Karłowa?

C - Wysokość Szczelińca Wielkiego.

D - Numer alarmowy w górach.

E - Ilość liter w nazwie ulicy, przy której znajduje się siedziba Parku Narodowego Gór Stołowych.

F - Ilość drogowskazów szlakowych skierowanych w lewo (na południe).

Wykonaj teraz proste działanie:

N 50° A+E+17.D-F-6B

E 16° B-60.D-C+2B+14 i idź po finał... icon_smile.gif

 

 

FOTO2

O keszu: Kesz znajduje się wewnątrz budynku. Nie musisz martwić się o obsługę - doskonale wiedzą czego szukasz! Na wyposażeniu Letterbox'a jest logbook oraz pieczątka, które NIE są na wymianę; do tego przeróżne gadżety oraz informacje o Parku. Możesz wybrać coś dla siebie - dorzuć coś od siebie - ktoś następny też chciałby znaleźć coś fajnego!!!. Do TB Hotelu wkładaj i zabieraj w dalszą podróż przedmioty podróżujące. Odszukaj duży mebel z wieloma szufladkami.

Działaj rozważnie, by przy podejmowaniu nie narażać się na niebezpieczeństwo - NIE ma konieczności wchodzenia na skały ani wspinania się na cokolwiek! Bacz na przechodniów aby nie "spalić" lokalizacji kesza. Na zakończenie odłóż go, proszę, dokładnie w to samo miejsce. „Niewidzialność” na najwyższym poziomie!

Na obszarze Parku Narodowego ochronie podlega całość przyrody, swoiste cechy krajobrazu oraz obiekty dziedzictwa narodowego. Zadaniem Parku Narodowego jest nie tylko ochrona tego szczególnego krajobrazu, ale również udostępnianie go dla zwiedzających. Pamiętaj jednak o pewnych zasadach:

 

 

  • Poruszanie się szlakiem turystycznym jest najbezpieczniejsze dla Ciebie i dla przyrody… nie wychodź poza szlak. Ze szlaku są najpiękniejsze widoki.
  • Nabierz w płuca świeżego, górskiego powietrza, nie pal papierosów.
  • Skały wokół Ciebie nie są dobrym materiałem do wspinania, odpuść sobie wchodzenie na nie. Tam nie ma keszy.
  • Kamienie i minerały leżą tu miliony lat… zostaw je dla następnych pokoleń. Nie zbieraj i nie wydobywaj skał i minerałów.
  • Jeśli keszujesz razem z psem, twój przyjaciel będzie bezpieczniejszy na smyczy.
 

 

 

  • Przyroda żyje w symbiozie - nie niszcz i nie zbieraj roślin, owoców ani runa leśnego.
  • Zwierzęta żyją tu na wolności, to ich dom. Uszanuj ich spokój, nie płosz, nie chwytaj, nie dokarmiaj zwierząt.
  • Ciesz się ciszą i odgłosami natury - zachowuj się cicho, nie krzycz, nie śpiewaj, nie używaj odbiorników radiowych. Pozwól innym radować się naszymi górami, nie zakłócaj spokoju pozostałych osób.
  • Co przyniosłeś – zabierz ze sobą. Śmieci zabieraj ze sobą i pozostaw w wyznaczonych miejscach przy schronisku lub wejściach na szlak.
Dodatkowe waypointy
Etap Symbol Typ Współrzędne Opis
Parking --- Parking przy CSE PNGS. Parking płatny 7 pln / Toll Parking 7 pln / Placené parkoviště 7 pln / Kostenpflichtiger Parkplätze 7 pln .
Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Geokret

Geokret  NOSICIEL TARCZ - Całkowity dystans: 40945 km
Geokret  Park Narodowy Gór Stołowych - Całkowity dystans: 0 km
Geokret  Czarodziej - Całkowity dystans: 1365 km
Geokret  SSN 33 - Całkowity dystans: 1731 km

Obrazki/zdjęcia
1
2
Wpisy do logu: znaleziona 122x nieznaleziona 0x komentarz 1x Wszystkie wpisy Pokazuj usunięcia