Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 500 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
Wydarzenie
difficulty terrain
W kółko(dwa) Starogard - OP8P6C
Czyli rowerem na Starogard i nie tylko
Właściciel: kurier
meeting Lista uczestników
compass Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
altitude Wysokość: 78 m n.p.m.
location Województwo: Polska > pomorskie
type Typ skrzynki: Wydarzenie
size Wielkość: Bez pojemnika
status Status: Zarchiwizowana
event Data rozpoczęcia wydarzenia: 21-04-2018
creation-date Data utworzenia: 13-10-2017
published-date Data opublikowania: 23-10-2017
last-mod Ostatnio zmodyfikowano: 17-04-2018
attends 14 Uczestniczyło
not-found 15 Będzie uczestniczyć
komentarz 6 komentarze
watchers 11 obserwatorów
visits 554 odwiedzających
votes 14 x oceniona
score Oceniona jako: znakomita
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
attributes Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Weź coś do pisania  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp  Wymagany dodatkowy sprzęt  Dostępna rowerem 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC. link
description Opis PL

Zapomniana sprawa- skrzynki pojawia się na stronie w rejonach godziny 5.00 rano w sobotę!!!  

 

Pierwszakwestia. Czemu tak szybko o evencie? Jak powie się A to pora na B. Motywacja do działania i pewna podkładka pod działania które może dadzą pewny rezultat. Do tego chęć motywacji samego siebie do wcześniejszego zrobienia skrzynek. Ostatnia rzecz to zmotywowanie Was do aktywnego przygotowania i rozpoczęcia sezonu.

Miejsce:

Teren tras i skrzynek to zasadniczo powiat starogardzki i lekko za, do dogodnego transportu publicznego. Miejsce i godzina(popołudniowa) spotkania jeszcze do ustalenia.W przygotowaniu są trasy z Czarnej Wody(jedna), z Pelplina(dwie) i Swarożyna (jedna) do Starogardu Gdańskiego. Miejsce spotkania to leśniczówka Kochanki oznaczona dokładnie kordami.Na miejscu ognisko więc zapraszam z prowiantem,kryta wiata i sławojka:PEvent na miejscu zaplanowany w godzinach 12.00- 15.00. Kto poza tym będzie chciał  z nami się spotkać to umawiamy się na priv do ogrodu u nas na późniejsze pory.

Cel:

Przede wszystkim jazda na ROWERZE i rekreacja. Do tego wiadomo, spotkanie ze znajomymi i nowymi twarzami. Do części skrzynek nie będzie możliwy samochodowy drive in,  więc polecam mimo wszystko właśnie zabranie roweru.

 

Zamysł techniczny:

Wbrew obawom osób patrzących na inny serwis nie zamierzam napakować plecaka fiolkami i rozrzucać na trasie co 200 metrów. Trasy względem kilometrowym mają mieścić się w przedziale 15-45 km a skrzynki być zróżnicowane i pojawiające się z częstotliwością mniej więcej co około 1,5-2km.Lub nadrabiając lepsze miejsca i potem lekka przerwa. Ogólny zarys to trasy 15,17, i 45 km więc bez obaw. Da się je łączyć i poukładać zgrabnie względem dostępnego czasu. Skrzynki mają zachęcić do przejażdżki, a nie prowadzenia roweru stąd też nie częste rozmieszczenie ich.

Trasy:

1-Swarożyn-lasy Szpęgawskie-Starogard Gdański -Prawie cała trasa prowadzi utwardzonymi i szutrowymi duktami leśnymi. Na małym odcinku ścieżka rowerowa z kostki. Co za dużo to niezdrowo. Jeśli obecne trasy spełnią oczekiwania ,ta pojawi się w przyszłym roku z pociągnięciem do Tczewa.

2- Pelplin-Klonówka-Kolińcz-Owidz-Starogard Gdański- Większość trasy prowadzona lokalnymi asfaltowymi drogami o małym natężeniu ruchu.7 skrzynek

3- Pelplin-Jabłowo-Starogard Gdański. Trasa w 95 % prowadzi świeżo poprowadzoną ścieżka rowerową wyodrębnioną od drogi. Krótki odcinek przy autostradzie prowadzi szosą. Ścieżka  z kostki i  inne masy bitumicznej.7 skrzynek

4-Czarna Woda- Bartel Wielki -Cis-Pinczyn- Semlin-Żabno-Starogard Gdański. Mix tras leśnych,polnych i wioskowych. Droga od szutrowej po asfaltowe lokalki o małym natężeniu ruchu.21-26 skrzynek

Wszystkie trasy są bezpieczne o niskiej trudności sprawdzane z dzieckiem w przyczepce.

Transport:

Chcesz przyjechać autem to zapraszam na spotkanie i skrzynki do których uda Ci się dotrzeć. Dla tych osób informacje z tej części nie będą potrzebne.

Opcje dla dojeżdżających pociągiem lub część trasy autem i potem rowerem a kombinujących:

Dla rowerzystów podróżujących PolRegio istnieją bilety na rower w cenie 7 złotych standardowo wydawane do trasy na bilecie za przejazd. Czyli do każdego biletu. Można również korzystać z biletów turystycznych(na weekend) czy regio karnetu  3 dniowego wtedy należy poprosić o bilet na rower tzw do numeru biletu czyli ważny cały dzień bez znaczenia ile razy się jedzie. Są to rozsądne opcje dla tych którzy chcą zaliczyć jak najwięcej odcinków i zostawić auto w miejscu zakończenia,rozpoczęcia trasy i nie wracać tą samą drogą. Dla grup jadących na zwykłych biletach istnieje oferta -Ty i raz dwa trzy. Każda osoba począwszy od drugiej dostaje zniżkę grupową( zniżki ustawowe również są doliczane jeśli się informuje o tym). Tak więc można ciekawie złożyć sobie trasę z dowolnie wybranych odcinków rowerowych i wrócić pociągiem do domu lub auta itp.

Nocleg:

Miasto posiada parę miejsc gdzie można zanocować w średnich cenach. Ze swojej strony mogę udostępnić parę metrów ogrodu w celu postawienia namiotu z dostępem do wc i kuchni znajdujących się w osobnym budynku w ogrodzie( czajnik, lodówka, podstawowe naczynia) Wygląda na to, że zapowiada się około 10 stopni w nocy i około 15-20 w dzień. Info proszę podać do tygodnia wcześniej w celu przygotowania miejsca.

 

                                                                                                                                           kurier,moku.stg i elmodemonico zapraszają

Obrazki/zdjęcia
Trasy poprawione