Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
You have to be logged-in in order to perform operations on this cache.
stats
Show cache statistics
/BŚE/ Białogardzka ścieżka edukacyjna #7 - OP8HB6
Białogardzki "keszing"
This cache belongs to GeoPath!
Please log in to see the coordinates.
Altitude: 20 m. ASL.
 Region: Poland > zachodniopomorskie
Cache type: Other type
Size: Micro
Status: Ready for Search
Date hidden: 17-07-2016
Date created: 17-07-2016
Date published: 17-07-2016
Last modification: 25-08-2019
41x Found
1x Not found
0 notes
watchers 0 watchers
48 visitors
31 x rated
Rated as: Excellent
7 x recommended
This cache is recommended by: areckis, Badzia Gadzia, isia (isiaczek_2002), jangrot, Marza (Mariszyn), Tisia, Włóczykij.
In order to view coordinates and
the map of caches
you must be logged in
Cache attributes

Bike  Compass  One-minute cache  Take something to write  Nature 

Please read the Opencaching attributes article.
Description PL

 Białogardzka ścieżka edukacyjna #7 

Białogard                                                    oc     

W związku z powstaniem w mieście pierwszej ścieżki przyrodniczo- edukacyjnej, zapraszam Was do odwiedzenia tego miejsca.

o miejscu...

Miasto Białogard przy wsparciu finansowym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie stworzyło ścieżkę przyrodniczo – dydaktyczną na terenach leśnych znajdujących się nieopodal ul. Słonecznej, w obszarze Natura 2000 - w Specjalnym Obszarze Ochrony siedlisk pn. „Dorzecze Parsęty”. To pełne zieleni miejsce doskonale nadaje się nie tylko do odpoczynku i rekreacji, ale również do nauki. Przechadzając się nowopowstałą ścieżką możemy dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy na temat lokalnej fauny i flory.

Na zielonej polanie zamontowano więc 5 stanowisk edukacyjnych. Każde z nich składa się z kostki edukacyjnej, ławki dębowej i kosza na odpady. Ławki są wygodne, kosze bardzo przydatne, ale czym są owe kostki? Idealnie komponujące się z leśnym otoczeniem słupki z obrotowymi kostkami to połączenie zabawy i nauki. Nie da się przejść obok nich obojętnie, zauważane z daleka pobudzają naszą ciekawość. Gdy podejdziemy bliżej zauważymy, że na każdej z 4 ścian wszystkich kostek znajdują się rysunki i opisy gatunków zwierząt i roślin, które spotkać możemy na danym obszarze ścieżki edukacyjnej. Dzięki kostkom dowiemy się m.in. czym różnią się żaby moczarowe od ropuchy zielonej, lub jak rozpoznać skowronka zwyczajnego, kosa, kwiczoła, dzięcioła i wiele innych ptaków, płazów, kwiatów, krzewów i drzew. Tereny leśne przy ścieżce edukacyjnej są bardzo bogate w rozmaite gatunku zwierząt i roślin. 

Zachęcamy do odwiedzania zielonej ścieżki w różnych porach roku i o różnych porach dnia, dzięki temu można zaobserwować zróżnicowanie fauny i flory. W okresie letnim na przykład, przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności warto przedłużyć swój pobyt do wczesnych godzin nocnych, aby obserwować intensywnie żerujące nietoperze.

Na początku ścieżki, przy wejściu do lasu postawiona została specjalna tablica informacyjna opisująca całą trasę ścieżki ekologicznej, nie ma więc obaw, nikt się nie zgubi.

Tak przygotowana ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna pozwoli w interesujący i bezpieczny sposób zwiedzić teren lasu oraz umożliwi uczestnikom zajęć edukacyjno-ekologicznych poszukiwania ciekawej flory i fauny objętej ochroną.

źródło: bialogard.info

o keszu...

Kesz znajduje się w niedalekiej odległości od stanowiska nr 4. Podane współrzędne nie są miejscem umieszczenia kesza a jedynie jego okolicą. Proszę nie sugerować się numeracją keszy- skrytki są ponumerowane według kolejności zakładania.

Usiądź sobie wygodnie na ławeczce tej najbliższej tablicy, wyjmij busolę, wyznacz azymut 125 stopni i przejdź 20 metrów. 

Nie trzeba nic kopać, unieś delikatnie, po dokonaniu wpisu przykryj tak jak znalazłeś.

Uważaj na spacerowiczów.

Powodzenia! :)

Pozostałe kesze z serii:

#1     #2     #3     #4     #5     #6     #7     #8     #9    #10    #11

Nie wyrażam zgody na reaktywację kesza.

Additional hints
You must be logged-in to see additional hints
Pictures
w ostateczności zajrzyj ;)
Log entries: Found 41x Not found 1x Note 0x Picture 1x All entries Gallery