Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Je moet ingelogd zijn om deze cache te loggen of te bewerken.
stats
Toon cache statistieken
/BŚE/ Białogardzka ścieżka edukacyjna #7 - OP8HB6
Białogardzki "keszing"
Deze cache maakt deel uit van GeoPath!
Log in om de coördinaten te kunnen zien.
Hoogte: 20 meter NAP
 Provincie: Polen > zachodniopomorskie
Cache soort: Onbekende Cache
Grootte: Micro
Status: Kan gezocht worden
Geplaatst op: 17-07-2016
Gemaakt op: 17-07-2016
Gepubliceerd op: 17-07-2016
Laatste verandering: 25-08-2019
41x Gevonden
1x Niet gevonden
0 Opmerkingen
watchers 0 Volgers
48 x Bekeken
31 x Gewaardeerd
Beoordeeld als: uitstekend
7 x Aanbevolen
Deze cache is aanbevolen door: areckis, Badzia Gadzia, isia (isiaczek_2002), jangrot, Marza (Mariszyn), Tisia, Włóczykij.
Om de coördinaten en de kaart te zien
van de caches
moet men ingelogd zijn
Cache attributen

Bike  Compass  One-minute cache  Take something to write  Nature 

Lees ook het Opencaching attributen beschrijving artikel.
Beschrijving PL

 Białogardzka ścieżka edukacyjna #7 

Białogard                                                    oc     

W związku z powstaniem w mieście pierwszej ścieżki przyrodniczo- edukacyjnej, zapraszam Was do odwiedzenia tego miejsca.

o miejscu...

Miasto Białogard przy wsparciu finansowym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie stworzyło ścieżkę przyrodniczo – dydaktyczną na terenach leśnych znajdujących się nieopodal ul. Słonecznej, w obszarze Natura 2000 - w Specjalnym Obszarze Ochrony siedlisk pn. „Dorzecze Parsęty”. To pełne zieleni miejsce doskonale nadaje się nie tylko do odpoczynku i rekreacji, ale również do nauki. Przechadzając się nowopowstałą ścieżką możemy dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy na temat lokalnej fauny i flory.

Na zielonej polanie zamontowano więc 5 stanowisk edukacyjnych. Każde z nich składa się z kostki edukacyjnej, ławki dębowej i kosza na odpady. Ławki są wygodne, kosze bardzo przydatne, ale czym są owe kostki? Idealnie komponujące się z leśnym otoczeniem słupki z obrotowymi kostkami to połączenie zabawy i nauki. Nie da się przejść obok nich obojętnie, zauważane z daleka pobudzają naszą ciekawość. Gdy podejdziemy bliżej zauważymy, że na każdej z 4 ścian wszystkich kostek znajdują się rysunki i opisy gatunków zwierząt i roślin, które spotkać możemy na danym obszarze ścieżki edukacyjnej. Dzięki kostkom dowiemy się m.in. czym różnią się żaby moczarowe od ropuchy zielonej, lub jak rozpoznać skowronka zwyczajnego, kosa, kwiczoła, dzięcioła i wiele innych ptaków, płazów, kwiatów, krzewów i drzew. Tereny leśne przy ścieżce edukacyjnej są bardzo bogate w rozmaite gatunku zwierząt i roślin. 

Zachęcamy do odwiedzania zielonej ścieżki w różnych porach roku i o różnych porach dnia, dzięki temu można zaobserwować zróżnicowanie fauny i flory. W okresie letnim na przykład, przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności warto przedłużyć swój pobyt do wczesnych godzin nocnych, aby obserwować intensywnie żerujące nietoperze.

Na początku ścieżki, przy wejściu do lasu postawiona została specjalna tablica informacyjna opisująca całą trasę ścieżki ekologicznej, nie ma więc obaw, nikt się nie zgubi.

Tak przygotowana ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna pozwoli w interesujący i bezpieczny sposób zwiedzić teren lasu oraz umożliwi uczestnikom zajęć edukacyjno-ekologicznych poszukiwania ciekawej flory i fauny objętej ochroną.

źródło: bialogard.info

o keszu...

Kesz znajduje się w niedalekiej odległości od stanowiska nr 4. Podane współrzędne nie są miejscem umieszczenia kesza a jedynie jego okolicą. Proszę nie sugerować się numeracją keszy- skrytki są ponumerowane według kolejności zakładania.

Usiądź sobie wygodnie na ławeczce tej najbliższej tablicy, wyjmij busolę, wyznacz azymut 125 stopni i przejdź 20 metrów. 

Nie trzeba nic kopać, unieś delikatnie, po dokonaniu wpisu przykryj tak jak znalazłeś.

Uważaj na spacerowiczów.

Powodzenia! :)

Pozostałe kesze z serii:

#1     #2     #3     #4     #5     #6     #7     #8     #9    #10    #11

Nie wyrażam zgody na reaktywację kesza.

Extra hints
Je moet ingelogd zijn om de hints te zien
Afbeeldingen
w ostateczności zajrzyj ;)
Logs: Gevonden 41x Niet gevonden 1x Opmerking 0x Afbeelding 1x Alle logs Galerij