Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
[BSA] Dziewczynka z konewką - OP8GQ6
Białostocki Street Art
Właściciel: polcia&szymaneq
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 139 m n.p.m.
 Województwo: Polska > podlaskie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Mikro
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 17-06-2016
Data utworzenia: 13-06-2016
Data opublikowania: 17-06-2016
Ostatnio zmodyfikowano: 18-06-2016
71x znaleziona
0x nieznaleziona
1 komentarze
watchers 2 obserwatorów
117 odwiedzających
59 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
46 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: Aki., Astro, bamba, Błękitna Team, Chorizo, crazy_baby, crl_ost, Ćwir, Dombie, edisiem, Gacekk, Ijon Tichy , izeq, JackT, Jeździec, kociewie, konstancik, krcr, kymon, Maleska, michalczuk, mieszko, Nannette, Nati., Nefryt+, noorbi, pati666, Pawel brasia, Phoebe, Plebek, Posejdon, Psikiszek, RoDaJJ, rogatek, rredan, rubin, Serengeti, Skyqen, Tisia, tomaszg, Victor+, wallson, Werrona, Whatever, woyt, zeter
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Zalecane szukanie nocą  Dostępna rowerem  Weź coś do pisania 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

BSA

 Art

Mural popularnie nazywany "Dziewczynka z konewką" powstał w ramach akcji "Folk on the street" organizowanej przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury. Projekt wykonała Natalia Rak. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Artystka jest już dobrze znana nie tylko w Polsce. Jej murale można podziwiać w Niemczech, Francji, Austrii, USA oraz wielu miastach Polski: Warszawa, Łódź, Zgorzelec, Turek, Nowa Sól.  Mural jest interpretacją podlaskiej legendy "Wielkoludy" pochodzącej z opracowania Wojciecha Załęskiego "Hecz, precz, stała się rzecz. Wydobyte z kufra pamięci", Białystok - Supraśl 2010r. Artystka podczas projektowania muralu musiała stawić czoła wyzwaniu jakim jest połączenie drzewa liściastego z własnym dziełem. Czy też tak uważacie, że wyszło jej to znakomicie? Nasz białostocki mural tak spodobał się za granicą, że inne kraje takie jak Chiny, czy Chorwacja powieliły go. Niestety w naszej ocenie nie wyszło im to tak świetnie jak Natalii Rak. Do promocji tego muralu przyczyniła się również Poczta Polska, która umieściła go na znaczkach tym samym doceniając piękno tzw. sztuki ulicy. Na początku roku 2016 nad tym przepięknym muralem zawisły ciemne chmury. Pojawiło się ryzyko, że inwestor, który był zainteresowany kupnem kamienicy przy ul. Piłsudskiego, będzie chciał ją przebudować. Na całe szczęście apele władz miasta, protesty mieszkańców i ludzi ze świata kultury odniosły pozytywny skutek. Minister kultury i dziedzictwa narodowego wydał opinię, że ochrona prawna budynku należącego do UwB, leży w interesie społecznym "ze względu na zachowane wartości artystyczne tego budynku". Ostatecznie po decyzji radnych, w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, pojawił się zapis chroniący mural jako dobro kultury współczesnej.

 Kesz

Kesz wielkości mikro, zaś maskowanie małe/normalne. Skrzynka znajduje się pod muralem. Aby otworzyć pojemnik wyciągnij gwoździki. Zamknij wsuwając gwoździe na miejsce. Odkładaj maskowanie tak aby jego skos pasował do otoczenia.

Wpisy do logu: znaleziona 71x nieznaleziona 0x komentarz 1x Wszystkie wpisy