Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Je moet ingelogd zijn om deze cache te loggen of te bewerken.
stats
Toon cache statistieken
Pocztówka ze Skrytej - OP8DFN
Eigenaar: aksrowa
Log in om de coördinaten te kunnen zien.
Hoogte: 91 meter NAP
 Provincie: Polen > wielkopolskie
Cache soort: Onbekende Cache
Grootte: Micro
Status: Kan gezocht worden
Geplaatst op: 29-01-2016
Gemaakt op: 24-11-2015
Gepubliceerd op: 29-11-2015
Laatste verandering: 07-10-2019
48x Gevonden
2x Niet gevonden
1 Opmerkingen
watchers 4 Volgers
117 x Bekeken
38 x Gewaardeerd
Beoordeeld als: uitstekend
17 x Aanbevolen
Deze cache is aanbevolen door: AA-TEAM, AgataKK, AntonMR, Antosiu, ash83, Bar i Lepsza Połówka, buniaczek, descarado&kolorteczy, Linux - SAW, nieska, night_time, Pawel brasia, Pawelec134, ronja, swacisko, Thorgal1977, uhuhu
Om de coördinaten en de kaart te zien
van de caches
moet men ingelogd zijn
Cache attributen

Go geocaching with children  Accessible for disabled  Bike  Take special equipment  One-minute cache  Take something to write  Fixed by magnet 

Lees ook het Opencaching attributen beschrijving artikel.
Beschrijving PL

Drodzy Keszerzy,

Wysyłam Wam Pocztówkę ze Skrytej! Można by gdybać, czy zdjęcie zostało zrobione na paryskich przedmieściach, czy może w którejś z węższych uliczek Amsterdamu, a wszelkie wątpliwości rozwiewa dumna odpowiedź: to poznańska ulica Skryta, której pochodzące z 1905 roku kamienice mogą się pochwalić takimi nazwiskami twórców jak Anton Künzel i Martin Mucha. Na każdego kto ma ochotę wdychnąć trochę romantycznej atmosfery, na miejscu czeka przesyłka.

 

Przesyłka definicyjnie bezsprzecznie jest mikrusem, ale intuicja pcha by ją małą nazwać raczej, a w pewnym wymiarze to i pod wielkość normalną można podciągnąć nawet… ach, po prostu – nietypowa! Na Skrytej jest skryta, pamiętaj tylko, by podejmując też dobrze się skryć, bo zewsząd z okien skryte gapie skrycie zerkają.

 

Skąd przesyłkę odebrać?
1. Stań w okolicy współrzędnych i spójrz na opisywaną kamienicę w głębi Skrytej. Tylko jeden kawałek dachu odstaje kolorem. Wypatrz go, pójdź w jego kierunku i na skrzyżowaniu odnóg uliczki stań w najbliższym mu rogu.

2. Zaraz zaraz, tutaj nie można się zatrzymywać! Pognaj więc prędko obierając kierunek (i zwrot) na ścianę z dużo nowszej i dużo mniej subtelnej epoki.

3. Po drodze spotkasz półokrągły portal z ładną roślinnością dookoła. Stań i spójrz na niego, a teraz się odwróć o 180 stopni. Już wiesz, gdzie jest przesyłka?

Szukając proszę zachować dużą ostrożność i macać tylko po znanych nam obiektach. Do poszukiwań przyda się lusterko, wtedy niebezpieczeństwo nieznanych obiektów zniknie.

Bardzo proszę odkładać 'włazem' ku górze - tak aby nic nie wypadło.

 

Skrzynka dość drażliwa, wiem, że prędzej czy później skazana jest na trafienie w niepowołane ręce i być może słuch o niej zaginie. Ale w przesyłkach nierejestrowanych trzeba liczyć się z tym, że mogą nie dotrzeć do nadawcy...

 

P.S. Skryta to ulica o chyba najdziwniejszym przebiegu w całym Poznaniu, a może i w Wielkopolsce! Czy ktoś zna bardziej nieintuicyjny kształt ulicy?

P.P.S. Skrzynka troszkę w ramach rekomendacji innej ogólnoświatowej zabawy - www.postcrossing.com. Czy słyszeliście już jak to działa?

 

Extra hints
Je moet ingelogd zijn om de hints te zien
Afbeeldingen
Kreatywni konstruktorzy