Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
You have to be logged-in in order to perform operations on this cache.
stats
Show cache statistics
Pocztówka ze Skrytej - OP8DFN
Owner: aksrowa
Please log in to see the coordinates.
Altitude: 91 m. ASL.
 Region: Poland > wielkopolskie
Cache type: Other type
Size: Micro
Status: Ready for Search
Date hidden: 29-01-2016
Date created: 24-11-2015
Date published: 29-11-2015
Last modification: 07-10-2019
48x Found
2x Not found
1 notes
watchers 4 watchers
117 visitors
38 x rated
Rated as: Excellent
17 x recommended
This cache is recommended by: AA-TEAM, AgataKK, AntonMR, Antosiu, ash83, Bar i Lepsza Połówka, buniaczek, descarado&kolorteczy, Linux - SAW, nieska, night_time, Pawel brasia, Pawelec134, ronja, swacisko, Thorgal1977, uhuhu
In order to view coordinates and
the map of caches
you must be logged in
Cache attributes

Go geocaching with children  Accessible for disabled  Bike  Take special equipment  One-minute cache  Take something to write  Fixed by magnet 

Please read the Opencaching attributes article.
Description PL

Drodzy Keszerzy,

Wysyłam Wam Pocztówkę ze Skrytej! Można by gdybać, czy zdjęcie zostało zrobione na paryskich przedmieściach, czy może w którejś z węższych uliczek Amsterdamu, a wszelkie wątpliwości rozwiewa dumna odpowiedź: to poznańska ulica Skryta, której pochodzące z 1905 roku kamienice mogą się pochwalić takimi nazwiskami twórców jak Anton Künzel i Martin Mucha. Na każdego kto ma ochotę wdychnąć trochę romantycznej atmosfery, na miejscu czeka przesyłka.

 

Przesyłka definicyjnie bezsprzecznie jest mikrusem, ale intuicja pcha by ją małą nazwać raczej, a w pewnym wymiarze to i pod wielkość normalną można podciągnąć nawet… ach, po prostu – nietypowa! Na Skrytej jest skryta, pamiętaj tylko, by podejmując też dobrze się skryć, bo zewsząd z okien skryte gapie skrycie zerkają.

 

Skąd przesyłkę odebrać?
1. Stań w okolicy współrzędnych i spójrz na opisywaną kamienicę w głębi Skrytej. Tylko jeden kawałek dachu odstaje kolorem. Wypatrz go, pójdź w jego kierunku i na skrzyżowaniu odnóg uliczki stań w najbliższym mu rogu.

2. Zaraz zaraz, tutaj nie można się zatrzymywać! Pognaj więc prędko obierając kierunek (i zwrot) na ścianę z dużo nowszej i dużo mniej subtelnej epoki.

3. Po drodze spotkasz półokrągły portal z ładną roślinnością dookoła. Stań i spójrz na niego, a teraz się odwróć o 180 stopni. Już wiesz, gdzie jest przesyłka?

Szukając proszę zachować dużą ostrożność i macać tylko po znanych nam obiektach. Do poszukiwań przyda się lusterko, wtedy niebezpieczeństwo nieznanych obiektów zniknie.

Bardzo proszę odkładać 'włazem' ku górze - tak aby nic nie wypadło.

 

Skrzynka dość drażliwa, wiem, że prędzej czy później skazana jest na trafienie w niepowołane ręce i być może słuch o niej zaginie. Ale w przesyłkach nierejestrowanych trzeba liczyć się z tym, że mogą nie dotrzeć do nadawcy...

 

P.S. Skryta to ulica o chyba najdziwniejszym przebiegu w całym Poznaniu, a może i w Wielkopolsce! Czy ktoś zna bardziej nieintuicyjny kształt ulicy?

P.P.S. Skrzynka troszkę w ramach rekomendacji innej ogólnoświatowej zabawy - www.postcrossing.com. Czy słyszeliście już jak to działa?

 

Additional hints
You must be logged-in to see additional hints
Pictures
Kreatywni konstruktorzy