Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Pocztówka ze Skrytej - OP8DFN
Właściciel: aksrowa
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 91 m n.p.m.
 Województwo: Polska > wielkopolskie
Typ skrzynki: Nietypowa
Wielkość: Mikro
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 29-01-2016
Data utworzenia: 24-11-2015
Data opublikowania: 29-11-2015
Ostatnio zmodyfikowano: 07-10-2019
49x znaleziona
2x nieznaleziona
1 komentarze
watchers 4 obserwatorów
134 odwiedzających
39 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
18 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: AA-TEAM, AgataKK, AntonMR, Antosiu, ash83, Bar i Lepsza Połówka, buniaczek, descarado&kolorteczy, Linux - SAW, nieska, night_time, Pawel brasia, Pawelec134, ronja, swacisko, Thorgal1977, tzw-madzia&Kei, uhuhu
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Dostępna dla niepełnosprawnych  Dostępna rowerem  Wymagany dodatkowy sprzęt  Szybka skrzynka  Weź coś do pisania  Przyczepiona magnesem 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Drodzy Keszerzy,

Wysyłam Wam Pocztówkę ze Skrytej! Można by gdybać, czy zdjęcie zostało zrobione na paryskich przedmieściach, czy może w którejś z węższych uliczek Amsterdamu, a wszelkie wątpliwości rozwiewa dumna odpowiedź: to poznańska ulica Skryta, której pochodzące z 1905 roku kamienice mogą się pochwalić takimi nazwiskami twórców jak Anton Künzel i Martin Mucha. Na każdego kto ma ochotę wdychnąć trochę romantycznej atmosfery, na miejscu czeka przesyłka.

 

Przesyłka definicyjnie bezsprzecznie jest mikrusem, ale intuicja pcha by ją małą nazwać raczej, a w pewnym wymiarze to i pod wielkość normalną można podciągnąć nawet… ach, po prostu – nietypowa! Na Skrytej jest skryta, pamiętaj tylko, by podejmując też dobrze się skryć, bo zewsząd z okien skryte gapie skrycie zerkają.

 

Skąd przesyłkę odebrać?
1. Stań w okolicy współrzędnych i spójrz na opisywaną kamienicę w głębi Skrytej. Tylko jeden kawałek dachu odstaje kolorem. Wypatrz go, pójdź w jego kierunku i na skrzyżowaniu odnóg uliczki stań w najbliższym mu rogu.

2. Zaraz zaraz, tutaj nie można się zatrzymywać! Pognaj więc prędko obierając kierunek (i zwrot) na ścianę z dużo nowszej i dużo mniej subtelnej epoki.

3. Po drodze spotkasz półokrągły portal z ładną roślinnością dookoła. Stań i spójrz na niego, a teraz się odwróć o 180 stopni. Już wiesz, gdzie jest przesyłka?

Szukając proszę zachować dużą ostrożność i macać tylko po znanych nam obiektach. Do poszukiwań przyda się lusterko, wtedy niebezpieczeństwo nieznanych obiektów zniknie.

Bardzo proszę odkładać 'włazem' ku górze - tak aby nic nie wypadło.

 

Skrzynka dość drażliwa, wiem, że prędzej czy później skazana jest na trafienie w niepowołane ręce i być może słuch o niej zaginie. Ale w przesyłkach nierejestrowanych trzeba liczyć się z tym, że mogą nie dotrzeć do nadawcy...

 

P.S. Skryta to ulica o chyba najdziwniejszym przebiegu w całym Poznaniu, a może i w Wielkopolsce! Czy ktoś zna bardziej nieintuicyjny kształt ulicy?

P.P.S. Skrzynka troszkę w ramach rekomendacji innej ogólnoświatowej zabawy - www.postcrossing.com. Czy słyszeliście już jak to działa?

 

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Obrazki/zdjęcia
Kreatywni konstruktorzy