Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
You have to be logged-in in order to perform operations on this cache.
stats
Show cache statistics
Rgilew - OP8796
Pałac, którego się boję...
Owner: damian211289
Please log in to see the coordinates.
Altitude: 113 m. ASL.
 Region: Poland > wielkopolskie
Cache type: Other type
Size: Small
Status: Archived
Date hidden: 24-02-2015
Date created: 24-02-2015
Date published: 24-02-2015
Last modification: 14-01-2018
9x Found
2x Not found
8 notes
watchers 2 watchers
43 visitors
7 x rated
Rated as: Excellent
5 x recommended
This cache is recommended by: 33trójki, Jamrozy, Werrona, YankeS, żeliwny
In order to view coordinates and
the map of caches
you must be logged in
Cache attributes

Dangerous Cache  Monumental place 

Please read the Opencaching attributes article.
Description PL

Kiedy pierwszy raz tutaj trafiłem, od razu pomyślałem o założeniu skrzynki. Pierwsze co wpadło mi do głowy, to zmajstrować jakieś klimatyczne pudło, dorobić mrożącą krew w żyłach historię i ustawić „gotową do szukania”. Czym prędzej zacząłem od dokładnego zwiedzania pałacu i poszukiwania odpowiedniego miejsca na ukrycie kesza. Dość szybko znalazłem ciekawy „pojemnik” – starą zieloną walizkę podróżną w jednym z pokoi na parterze – i zabrałem się za dalsze zwiedzanie pałacu. Ja wiem, w takich miejscach wyobraźnia lubi zaszaleć, ale tym razem poczułem się naprawdę dziwnie… znacie pewnie to uczucie, gdy mimowolnie zerkacie przez ramię i w duchu modlicie się, żeby nie dostrzec chociażby jakiegoś cienia? No właśnie, tutaj to zerkanie towarzyszyło mi co kilka kroków, może nawet częściej. Tego dnia, pierwszy raz w życiu zdarzyło mi się po prostu spierdzielić biegiem do samochodu, a wierzcie mi – w nie takich miejscach wcześniej bywałem i nie należę do tych płochliwych.

Minęło kilka miesięcy, a pomysł założenia skrzynki w Rgilewie nie dawał mi spokoju. Pech chciał, że wybrałem sobie chyba jeden z najbardziej wietrznych dni w roku, zaraz przed świętami Bożego Narodzenia. Już przejeżdżając drogą poczułem się dość nieswojo. Kątem oka dostrzegłem targaną wiatrem firankę, która wypisz wymaluj wyglądała na coś innego niż kawałek starej szmaty… cholerna wyobraźnia. Zaparkowałem samochód i niezbyt chętnie ruszyłem przed siebie. Przekroczyłem próg, wiatr w piwnicy gwizdał nieprzyjaźnie, więc omijając ją wzrokiem wszedłem na górę. Nie wiem co mnie podkusiło, żeby wybierać się tam w taką wichurę – cały budynek żył własnym życiem, wszędzie jakieś szmery, stuki i gwizdy. Odpuściłem i tym razem…


Jak to mówią: do trzech razy sztuka! Tyle tylko, że za trzecim razem również „odpadłem”. Nie wiem, może moja wyobraźnia zakodowała już sobie, że za nic w świecie ma mi nie pozwolić na zwiedzanie pałacu, a może faktycznie coś z nim jest nie tak. Jedno jest pewne: nie chcę tego wiedzieć i nigdy więcej tam nie wejdę! Niemniej uważam, że miejsce warto zobaczyć choćby z daleka, zostawiłem więc plusssszaka nieopodal pałacu. Powodzenia!

Edytka 01.08.2017: szukajcie nad wiadomym znakiem

Additional hints
You must be logged-in to see additional hints
Pictures
O cholera!