Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Inspektora Fajtłapskiego kesz trzeci - OP8666
Właściciel: vovo_pl
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 33 m n.p.m.
 Województwo: Polska > zachodniopomorskie
Typ skrzynki: Quiz
Wielkość: Mikro
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 27-11-2014
Data utworzenia: 27-11-2014
Data opublikowania: 27-11-2014
Ostatnio zmodyfikowano: 18-06-2015
30x znaleziona
1x nieznaleziona
1 komentarze
watchers 4 obserwatorów
70 odwiedzających
22 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
2 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: kiwiYEAH, marmagi
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Weź coś do pisania  Przyczepiona magnesem  Offset cache 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Magnetyk mikro na współrzędnych zawartych w opowiadaniu. Zawiera logbook i certyfikat dla najszybszego człowieka lub kosmity. Proszę zabrać coś do pisania. Kosmici proszeni są o nieużywanie śliny jako atramentu, bo przepala kartki logbooka. Takie wpisy będą kasowane!!!

Inspektor Fajtłapski leżał w łóżku. Tępo patrzył w sufit. Fajtłapski lubił leżeć, ale nie dziś. Niestety, leżał na łóżku szpitalnym. Niestety, był to szpital psychiatryczny. Niestety, do łóżka był przypięty pasami. Nie czuł się komfortowo. Przeżywał załamanie nerwowe. Odpowiedzialni są za to kosmici. Tak! Przybysze mieli pokeszować w okolicach tylko 1 dzień, ale tak im się tu spodobało, że siedzą w Koszalinie już trzeci miesiąc! W tym czasie Fajtłapski nie zdobył żadnego FTF-a. Zanim zdążył odpalić swoją skodę, przybysze już wpisywali się do logbooka. Te ich spodki, szybkie są... To się musiało skończyć w psychiatryku. Będąc przywiązanym do łóżka, Fajtłapski nie mógł keszować, a to nie wpływało korzystnie na jego psychikę. Nie leżał jednak zupełnie bezczynnie. Wpadł na pomysł. Wymyśli taką skrytkę, żeby kosmici nie mogli jej znaleźć. Gdy nie zdobędą FTF-a, to na pewno spalą się ze wstydu i czym prędzej wrócą skąd przybyli. W myślach opracował skrytkę zagadkową. Jak wiadomo, przy takich skrytkach prędkość nie zawsze jest najważniejsza. Właśnie nadeszła pora odwiedzin. Do inspektora przybyła delegacja w postaci aspirantów Roztropnego i Roztargnionego. A ile prezentów przynieśli! Cała komenda się złożyła! Pojemniki na kesze wszelakiej wielkości, magnesy, logbooki, różnego koloru taśmy maskujące a nawet ołówki, o których zazwyczaj inspektor zapominał przygotowując kesze... łza się w oku zakręciła. Na czas odwiedzin, ordynator zgodził się na rozwiązanie Fajtłapskiego. Ten tylko na to czekał. W kilka chwil zmajstrował niewielkiego magnetyka. Drodzy aspiranci Norbercie i Edmundzie, zwrócił się do podwładnych. Zdziwili się, bo szef nigdy nie mówił do nich po imieniu. Czyli nadal nie jest z nim dobrze, pomyśleli. Koledzy, mam prośbę. Zainstalujcie ten kesz pod współrzędnymi, które wam podam szyfrem. Byliście w harcerstwie? Aspiranci skinęli przytakująco. To dobrze, kontynuował Fajtłapski, dacie sobie radę. Nie podam wam współrzędnych bezpośrednio, bo ordynator mógłby podsłuchać. Na pewno jest w zmowie z kosmitami. Słuchajcie uważnie: 

pstrąg ma tłuszcz hip hop

most ma gwóźdź jazz rock

Niestety, te dziwne słowa usłyszał również przechodzący korytarzem ordynator Marmałyga. Nie wziął słów pacjenta za szyfr, ale za symptomy kolejnej fali załamania nerwowego. Kazał ponownie związać Fajtłapskiego i zalecił lewatywę. Podwójną.

Aspiranci oddalili się pospiesznie. Wiesz, gdzie to jest? Zapytał Roztargniony Roztropnego. Hmm, pierwsze 2 cyfry każdej współrzędnej są raczej oczywiste, jeśli kesz ma być w Koszalinie, to chyba będzie N54 i E16. Zostało do odszyfrowania 2 razy po 5 cyfr... Szef podyktował nam 10 wyrazów, więc chyba każdy wyraz oznacza jedną cyfrę, ucieszył się. Już wiem! To proste!  Zaparkujemy obok ratusza i pójdziemy spacerkiem, to powinno być gdzieś niedaleko. W internecie opublikujemy tylko szyfr, niech się Zieloni męczą!

Czy Ty znajdziesz skrytkę wymyśloną przez Fajtłapskiego? Czy zdobędziesz FTF-a? To pomoże inspektorowi dojść do siebie. Pomóż mu wyjść ze szpitala. Spiesz się, kosmici już odpalają napęd pozytronowy w swoich spodkach!!

OpenSprawdzacz
Autor tej skrzynki umożliwił sprawdzenie poprawności rozwiązania zagadki (współrzędnych pojemnika finałowego).
Statystyki: prób: 58 razy, trafień: 20 razy.
Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Wpisy do logu: znaleziona 30x nieznaleziona 1x komentarz 1x Wszystkie wpisy