Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
R.I.P. - OP85G5 Skrzynka tygodnia
czyli Halloween przy keszach
Właściciel: Stodow
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 162 m n.p.m.
 Województwo: Polska > podlaskie
Typ skrzynki: Own cache
Wielkość: Normalna
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 20-10-2014
Data utworzenia: 20-10-2014
Data opublikowania: 20-10-2014
Ostatnio zmodyfikowano: 01-04-2019
30x znaleziona
0x przeniesiona   0 km
0x nieznaleziona
0 komentarze
watchers 4 obserwatorów
113 odwiedzających
29 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
24 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: aicwe*, Aki., Barty, Bober i Surykatka, crl_ost, Gacekk, hratli , Krystek, kubek12, lukmarq, Machinatozaur, madula05, mieszko, mimi, misiek, MiszkaWu, Pan Jaga, Phoebe, polcia&szymaneq, Posejdon, przemo38, Psikiszek, zbyszaty, Zośka32
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Dostępna w określonych godzinach lub płatna  Można zabrać dzieci  Szybka skrzynka 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Nadchodzi noc, gdy przy pełni księżyca wszystkie zakopane kesze powstają spod ziemi by siać zgrozę i zniszczenie wśród keszerów którzy nie szanują innych skrzynek. Ta noc to Halloween. Miej się na baczności, gdy choć raz po wpisaniu się do mokrego logbooka, bez wysuszenia, schowałeś go do pękniętego pojemnika i porwanej reklamówki, a do umysłu twego nie naszła myśl by wymienić je na nowe. Strzeż się ty, który zachwycony pomysłowością innych keszerów, zabierasz sobie ich misternie przygotowane skrzynki by pławić się złudną nadzieją, iż kiedyś sam takie zrobisz. Żyj w strachu, gdy choćby przeszło ci przez myśl zniszczenie czyjejś skrzynki. Bój się, gdy zakładając nowego kesza zwyczajnie go rzucasz na ziemię lub krzak, bez żadnego maskowania, bo w ten sposób nie szanujesz tej pięknej rozrywki ani ludzi którzy się tym pasjonują. Miej oczy wokół głowy, gdyż nigdy nie wiesz czy za rogiem nie czai się kesz-zombie który tylko czeka aż popełnisz błąd, a wtedy zatopi w was swe zęby, zaciągnie do lasu i zakopie w miejscu do którego nawet najlepsi keszerzy nie dotrą.

 

Halloween - noc 31 października. Druidzi (kapłani celtyccy) wierzyli, iż w dzień Samhain zacierała się granica między zaświatami a światem ludzi żyjących, zaś duchom, zarówno złym, jak i dobrym, łatwiej było się przedostać do świata żywych. Duchy przodków czczono i zapraszano do domów, złe duchy zaś odstraszano. Ważnym elementem obchodów Samhain było również palenie ognisk. Na ołtarzach poświęcano bogowi resztki plonów, zwierzęta i ludzi. Paląc chciano dodawać słońcu sił do walki z ciemnością i chłodem. Wokół ognisk odbywały się tańce śmierci. Symbolem święta Halloween były noszone przez druidów czarne stroje oraz duże rzepy, ponacinane na podobieństwo demonów. Sądzi się, iż właśnie z potrzeby odstraszania złych duchów wywodzi się zwyczaj przebierania się w ów dzień w dziwaczne stroje i zakładania masek. Czarownice w towarzystwie czarnych kotów przewidywały przyszłość. (źródło: Wikipedia)

 

Skrzynka ma status nietypowej, gdyż dostęp do niej jest w określonych godzinach. Skrzyneczka znajduje się na prywatnej posesji w pewnym zakładzie pracy więc zachowajcie maksimum kultury i konspiracji. Gdy wejdziecie do budynku gospodarczego opatrzonego w pomarańczowo-czarne elementy reklamy, poproście osobę tam pracującą o "Specjalne zamówienie Halloweenowe" i keszyk będzie do waszej dyspozycji. Skrzynka jest dostępna przez cały rok, lecz jeśli chcecie poczuć prawdziwie mroczny klimat przy podejmowaniu jej, wybierzcie się po nią w okresie bliskim Halloween.

 

Godziny otwarcia zakładu:

Pn-Pt 8:00 - 16:00

Sob   8:00 - 14:00

 

Skrzynka może być dostępna poza godzinami pracy, jednak należy wcześniej się ze mną skontaktować.

Skrzynka będzie dostępna również podczas spotkań keszerskich.

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Wpisy do logu: znaleziona 30x nieznaleziona 0x komentarz 0x Obrazki/zdjęcia 1x Wszystkie wpisy Galeria