Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Spacer po Trójpolu - OP7EE6
Sąd Apelacyjny na Trójpolu
Właściciel: maciejan
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 87 m n.p.m.
 Województwo: Polska > wielkopolskie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Mikro
Status: Zarchiwizowana
Data ukrycia: 09-03-2014
Data utworzenia: 10-03-2014
Data opublikowania: 10-03-2014
Ostatnio zmodyfikowano: 30-01-2016
66x znaleziona
3x nieznaleziona
1 komentarze
watchers 1 obserwatorów
3 odwiedzających
58 x oceniona
Oceniona jako: dobra
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Zalecane szukanie nocą  Dostępna dla niepełnosprawnych  Dostępna rowerem  Szybka skrzynka  Weź coś do pisania  Przyczepiona magnesem 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

SPACER PO TRÓJPOLU

 

 

 

Trójpole – część Poznania powstała w wyniku parcelacji gruntów rolnych w 1935 roku, początkowo zajmowała obszar 3-krotnie większy od dzisiejszego (aż do ul. Połabskiej). Ze względu jednak na budowę osiedli winogradzkich oraz trasy szybkiego tramwaju PST została ograniczona do obszaru zajmowanego dzisiaj. Zlokalizowana w obrębie Winiar, lecz obecnie stanowiąca samodzielną jednostkę topograficzną. Granice Trójpola stanowią następujące ulice: Piątkowska na zachodzie, Lechicka na północy, trasa PST na wschodzie i Aleje Solidarności na południu.

 

 Nazwa dzielnicy wywodzi się prawdopodobnie od metody uprawy roli – trójpolówki. Nazwy ulic zlokalizowanych na terenie Trójpola reprezentują przede wszystkim jedną grupę toponimiczną – zasłużeni Wielkopolanie. Istnieje także ulica Trójpole. Prawdopodobne jest też że nazwa zarówno dzielnicy jak i ulicy wywodzi się od dawnego podziału Winiar na trzy ogromne pola, które rozciągały się od dzisiejszej ul. Witosa prawie do samych terenów nadwarciańskich, czyli dzisiejszego Wilczaka.

 

 W wymienionych wyżej granicach, na terenie Trójpola znajdują się dwie duże galerie handlowe: Poznań Plaza i Galeria Pestka. Działa tu również hurtownia Makro Cash and Carry, restauracja McDonald’s i Sąd apelacyjny.

 

 Osiedle obsługiwane jest przez MPK Poznań – przede wszystkim Poznański Szybki Tramwaj (stacje Aleje Solidarności i Lechicka). Można także dojechać tu autobusami linii 68, 72, 76, 78, 87, 93 (przystanki Trójpole i Piątkowska) oraz tramwajami linii 9 i 11 do pętli Piątkowska. Linię tramwajową do pętli Piątkowska oddano do użytku w 1980.

 

 

 

KESZ:

 

Kesz to mikromagnetyk ulokowany przy budynku sądu, który (jak mało kto wie) pierwotnie powstał by obsługiwać planowaną na Trójpolu zajezdnię szybkiego tramwaju. Koncepcję tę jednak odrzucono, a budynek stał się właśnie siedzibą owego sądu apelacyjnego. Ukryty jest w miejscu wolnym od wszelkich kamer, zatem podjęcie powinno być bezpieczne. Z oczywistych względów proszę jednak o ostrożność :)

03.04.2014r. - Wymieniłem pojemnik, teraz jest to już tradycyjne, najbardziej popularne mikro:)W związku z tym logbook musiał zmienić swoją postać. Jako, że wpisów nie było jakoś baaardzo dużo, zmontowałem nowy logbook z dwiema karteczkami z wpisami ze starego. Miejsce ukrycia też delikatnie się zmieniło - teraz keszyk zamieszkał w zakamarku "elewacji zagrody" przy sądzie, do której prowadzą kordy. Proszę o ostrożne wyjmowanie z ukrycia, by kesz niechcący nie przepadł.

 

 

 

UWAGA: Skrzyneczka jest etapem pośrednim (jedynym)innego quizo-kesza o nazwie „SPACER PO TRÓJPOLU – META” (LINK), zapisz wzór (znajdujący się w środku mikrusa) potrzebny do jego odnalezienia.

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Obrazki/zdjęcia
tutaj, po prawej