Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Spacer po Trójpolu - META - OP7EE8
Quiz o Trójpolu
Właściciel: maciejan
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 90 m n.p.m.
 Województwo: Polska > wielkopolskie
Typ skrzynki: Quiz
Wielkość: Mała
Status: Zarchiwizowana
Data ukrycia: 09-03-2014
Data utworzenia: 10-03-2014
Data opublikowania: 10-03-2014
Ostatnio zmodyfikowano: 30-01-2016
34x znaleziona
1x nieznaleziona
0 komentarze
watchers 2 obserwatorów
2 odwiedzających
30 x oceniona
Oceniona jako: dobra
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Dostępna rowerem  Weź coś do pisania  Miejsce historyczne 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

SPACER PO TRÓJPOLU – META

 

Aby zdobyć skrzynkę należy zapoznać się bliżej z panami, których imionami i nazwiskami nazwano ulice na Trójpolu. Po dokonaniu tego należy podstawić odpowiednie liczby pod litery we wzorze znajdującym się w mikromagnetyku o nazwie „SPACER PO TRÓJPOLU” (LINK), wszystko razem utworzy współrzędne niezbędne do odnalezienia kesza. Poniżej troszkę niezbędnych informacji oraz wyjaśnienie do rozwiązania zagadki :)

 

K. Żegocki (ur. 1618 w Rostarzewie, zm. 11 sierpnia 1673 w Gościeszynie) – partyzant z czasów potopu szwedzkiego, starosta babimojski, podkanclerzy kaliski przed 1649, marszałek Trybunału Koronnego 1660, wojewoda inowrocławski 1666-1669Nazywany pierwszym partyzantem Rzeczypospolitej, był jednym z pierwszych i najaktywniejszych wodzów polskiej partyzantki w okresie potopu szwedzkiego. Atakował najeźdźców z bazy znajdującej się na Śląsku, później zaś dołączył do oddziałów Stefana Czarnieckiego. Po zakończeniu wojny rozpoczął karierę parlamentarną, a w 1669 r. przyjął święcenia kapłańskie i został biskupem chełmskim.

 

L. Przyłuski (ur. 5 października 1789 w Strzeszynku, zm. 12 marca 1865 w Poznaniu) – polski biskup rzymskokatolicki, arcybiskup metropolita poznański i gnieźnieński oraz prymas Polski w latach 1845–1865. Pochowano go w poznańskiej katedrze. Serce zgodnie z jego wolą znajduje się w podziemiach katedry gnieźnieńskiej.

 

K. Zakrzewski (ur. 15 lutego 1876, zm. 18 listopada 1915 w Poznaniu) – lekarz, społecznik, działacz niepodległościowy, naczelnik "Sokoła" poznańskiego, inicjator i współtwórca harcerstwa wielkopolskiego.

 

K. Drużbicki (ur. 6 stycznia 1590 w Drużbicach k. Piotrkowa Trybunalskiego, zm. 2 kwietnia 1662 w Poznaniu) – polski duchowny katolicki, jezuita, kaznodzieja, rektor szkół, pisarz, mistyk. Autor pism o tematyce ascetyczno-mistycznej.

 

I. Dobrogoyski także znany pod nazwiskiem Dobrogojski (ur. 1772, zm. 1825) – polski wojskowy, uczestnik wojen napoleońskich. Brał udział w kampanii 1794. W wojsku Królestwa Polskiego był podpułkownikiem. Za swe męstwo otrzymał Krzyż Kawalerski Virtuti Militari.

 

M. Dobrzycki (ur. 6 grudnia 1793, zm. 5 maja 1848) – oficer, powstaniec.

 

SPOSÓB PODSTAWIANIA DANYCH DO WZORU:

 

a – tutaj podstaw liczbę panów, których nazwiskami nazwano ulice na Trójpolu

 

b – tutaj podstaw liczbę liter w imieniu pana Przyłuskiego

 

c – numer stulecia, w którym zmarła większość z patronów ulic Trójpola

 

d – tutaj podstaw liczbę liter w imieniu pana Drużbickiego

 

e – tutaj podstaw liczbę liter w imieniu pana Żegockiego

 

f – tutaj podstaw liczbę liter w imieniu pana Dobrogojskiego

 

Chcąc zachęcić do małego spaceru, w opisie celowo nie podałem pełnych imion. Można je łatwo odczytać z ładnych tablic z nazwami ulic w terenie. Oczywiście jeśli ktoś bardzo nie będzie chcieć chodzić, to porozumie się z wujaszkiem G. i wszystko rozszyfruje, jednak po wzór do współrzędnych trzeba się udać osobiście do mikromagnetyka. Wierzę, że keszerzy jednak nie są leniwi i chętnie odbędą ten krótki spacer :)

 

Skrzynka została ukryta na sposób bliski naturze, w sąsiedztwie ciekawego obiektu. Proszę starannie maskować. Pomoc w utrzymaniu właściwego maskowania przez osoby podejmujące mile widziana, dzięki :P! W środku certyfikaty dla trzech pierwszych znalazców. Kesz raczej mały i dużo miejsca nie ma, jednak jeśli ktoś da radę jak najbardziej może umieścić w niej fanty na wymianę :)

edit: 12.03.2014 - lekko usprawniłem maskowanie, jest troszkę lepiej

reaktywacja: 03.04.2014 - nowy pojemnik, nowy logbook (stary kesz całkowicie zaginął), miejce ukrycia zmieniło się o kilkanaście centymetrów w pionie:)Zamaskowałem najlepiej jak mogłem, ale było juz bardzo późno i ciemno, a nie miałem latarki... mam nadzieję, że mimo wszystko jest ok i tym razem kesz przetrwa dużo dłużej.

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Obrazki/zdjęcia
skoro musisz... blisko - nisko?