Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Harry Potter - W Zakazanym Lesie - OP739F
Harry Potter - zwiastun projektu
Właściciel: piotrmichal
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: -4942 m n.p.m.
 Województwo: Polska > wielkopolskie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Mała
Status: Zarchiwizowana
Data ukrycia: 15-10-2013
Data utworzenia: 15-10-2013
Data opublikowania: 15-10-2013
Ostatnio zmodyfikowano: 19-06-2015
75x znaleziona
0x nieznaleziona
2 komentarze
watchers 2 obserwatorów
9 odwiedzających
64 x oceniona
Oceniona jako: dobra
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Dostępna rowerem  Szybka skrzynka  Weź coś do pisania 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL
Zwiastun projektu Harry Potter.

Zapraszam wszystkich do czarodziejskiej krainy na spotkanie z bohaterami serii Harry Potter.
Od dłuższego juz czasu myślalem, zeby coś zrobić w tym temacie i wreszcie wykluło się kilka pomysłów.
Mam nadzieję, że razem z wiosną ruszy cały projekt.

Czas i miejsce akcji:

Akcja Harry'ego Pottera obejmuje wydarzenia od czerwca 1991 do maja 1998, z małymi wyjątkami. Fabuła każdej z sześciu pierwszych części obejmuje wydarzenia od wakacji, przez cały jeden rok szkolny, aż do dnia jego zakończenia. W każdej z tych książek główny bohater, Harry Potter, spędza kolejny rok w Hogwarcie. Akcja ostatniej z powieści odbywa się z większości poza szkołą, z wyjątkiem finalnej walki na jej terenie, która zarazem kończy właściwą fabułę Harry'ego Pottera (następuje po niej tylko epilog pod tytułem 19 lat później).

Miejscem akcji jest Anglia. Wydarzenia odbywają się w świecie magii, który istnieje równolegle do tego niemagicznego (ludzi pozbawieni mocy nazywani są mugolami) i w ścisłej tajemnicy przed nim. W Anglii Ministerstwo Magii z siedzibą w Londynie kieruje społecznością czarodziejów, do której należą osoby posiadające magiczne moce, urodzone w rodzinie czarodziejów, choć czasami także w rodzinie mugoli; zdarza się też, że dziecko czarodziei nie przejawia zdolności magicznych i wtedy nazywany jest charłakiem. Ponadto na świat magii składają się liczne istoty nieludzkie, jak chociażby olbrzymy, smoki, wilkołaki czy gobliny. W świecie tym obowiązują liczne zasady; istnieje czarodziejska waluta, możliwość magicznej komunikacji, na przykład za pomocą teleportacji, istnieją magiczne obiekty i dyscyplina sportu zwana quidditchem, w którą gra się, latając na miotłach.

Większość wydarzeń w powieściach odbywa się w Szkole Magii i Czarodziejstwa Hogwart, mieszczącej się w olbrzymim zamku w północnej Anglii. Nauka trwa tam przez siedem lat, rozpoczyna się w wieku jedenastu lat i obejmuje umiejętności rzucania zaklęć, znajomość świata magii czy sztuk magicznych. Rok szkolny w Hogwarcie, jak i w mugolskiej szkole, trwa od września do czerwca; uczniowie, każdy przydzielony do jednego z domów (Gryffindor, Hufflepuff, Ravenclaw i Slytherin), mieszkają w zamku, który opuszczają na wakacje i w czasie ferii zimowych, udając się do swoich rodzin.

Zwiastun zaprowadzi Was do Zakazanego Lasu, nad którym pieczę sprawował gajowy Hagrid i do którego uczniom wstęp był surowo zabroniony. W Zakazanym Lesie bowiem żyły rózne magiczne stworzenia, czasem przyjazne, ale niektóre również niebezpieczne. Może wędrując po tym czarodziejskim terenie napotkacie któreś z nich, wtedy koniecznie prosze pstryknąć foteczkę. Jeśli spotkacie jednorożca, nie róbcie mu krzywdy. Uważajcie na pająki, szczególnie na olbrzymiego Aragoga, a juz na pewno strzeżcie się Lorda Voldemorta i jego sługusów.


Kesz:
Dokładność kordów do 3m. Spojler powinien ułatwić trochę zadanie. Proszę o dyskretne podejmowanie pojemnika i odkładanie go w to samo miejsce. Maskować tym, co jest pod ręką, a jest tego dosyć sporo. Zwrócić uwage na wszędobylskie magiczne stworzenia, lepiej, żeby nie podpatrzyły co tam się skrywa. Prosze również o niespojlerowanie w żaden sposób w logach miejsca ukrycia, niech inni mają także dobrą zabawę. Uwaga na mugoli. Swoją obecność zapisz na Mapie Huncwotów (logbook).

UWAGA: Zapisz litery do finału, jeśli będą.

Zawartość początkowa:
Mapa Huncwotów (logbook), ołówek, certyfikaty, drobiazgi na wymianę i kilka GK.
Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Obrazki/zdjęcia
Zakazany las
Jesteś na właściwym tropie