Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
LAS TECHNIKI - FINAŁ - OP6EDD
Poznaj historię Futrzaków.
Właściciel: polcia&szymaneq
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 159 m n.p.m.
 Województwo: Polska > podlaskie
Typ skrzynki: Quiz
Wielkość: Normalna
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 15-08-2013
Data utworzenia: 15-08-2013
Data opublikowania: 15-08-2013
Ostatnio zmodyfikowano: 30-04-2016
67x znaleziona
4x nieznaleziona
2 komentarze
watchers 12 obserwatorów
149 odwiedzających
61 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
52 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: Agatha, Aniuśka, baloniarz, barabara9299, bodziu79, crl_ost, Czajorek, Czarodziej, Ćwir, dudziol, etna&mars, Gacekk, grrrusza, harpus, hratli , Jed team, klikon56, ladybird78, Maleska, Mario&Monia, martuś, mateuszAZL, milinski10, mirtis, misiek, My_Key, Nannette, Nati., Nefryt+, night_time, Phoebe, profesor50, przemo38, Psikiszek, Qbacki, r00t7, RoDaJJ, Sadek., SkrzatND, Skyqen, SlaMar, Stodow, Taiffun, telefonalarmowy, Tisia, Victor+, Whatever, wolny, Wrzos, zaboja, zbyszaty, Zuber
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  GeoHotel  Weź coś do pisania  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

 

Drogi Poszukiwaczu zaginionego skarbu Lasu Techniki,

Dawno, dawno temu, za siedmioma górami i siedmioma rzekami znajdowała się kraina mlekiem i miodem płynąca. Nazywano ją Lasem Techniki. Określenie to wzięło się od mieszkańców tego bajkowego rejonu, którzy posiadali olbrzymią wiedzę na temat zakładania tajemniczych skrzynek, które obecnie potocznie nazywamy cache’ami. Stworzenia, które zasiedliły teren Lasu Techniki, były niedużymi skrzacikami wyjątkowej urody oraz wesołym i pogodnym usposobieniu. Cechowała je również olbrzymia inteligencja i umiejętności konstruktorskie. Inne plemiona nazywały mieszkańców Lasu Techniki „Futrzakami”. Wynikało to prawdopodobnie z długości włosów jakie te niewielkie stworzonka hodowały. Futrzaki były bardzo pracowite i sumiennie wykonywały swoje obowiązki. Las przez nie zamieszkiwany był zawsze zadbany. W ich towarzystwie świetnie czuły się wszelakie zwierzęta, którym futrzaki zawsze służyły pomocą. W lesie tym również rosły przepiękne rośliny, które nigdzie indziej nie występowały. To znów zasługa skrzacików, które dzień w dzień z pieczołowitą starannością podlewały i nawoziły cały las.
Taka sielanka trwałaby pewnie wiecznie, gdyby nie powódź jaka nawiedziła Las Techniki wraz z jego mieszkańcami - Futrzakami. Choć stworzonka te walczyły z wielką wodą zacięcie – stawiając olbrzymie tamy i zapory wodne – nie udało im się uratować tego wspaniałego regionu. Futrzaki podjęły trudną, ale konieczną decyzję… Musiały ewakuować się z lasu. Wszystkie stworzenia dobytek swojego życia schowały w cache’ach i multicache’ach. Ponadto, każdy futrzak miał wkład w ukrywaniu kamienia filozoficznego, który dawał stworzeniom energię do życia. Po wykonaniu skrytek, cała populacja futrzaków uciekła na północ czekając na poprawę pogody.
Drogi poszukiwaczu, bądź tak dobry i odszukaj kamień tych malutkich stworzeń. Oddaj odrobinę swojej energii kryształowi i przywołaj futrzaki w ich rodzinne strony.

UWAGA!!!

Drogi poszukiwaczu, Futrzaki w założenie swoich skrytek włożyły olbrzymią ilość pracy i poświęciły mnóstwo czasu. Uszanuj ich robotę i dbaj o te skrytki jak o własne. Pamiętaj, aby cache’a odłożyć w taki sam sposób i w tym samym miejscu, co go znalazłeś. Przestrzegaj wszystkich podpowiedzi i wskazówek zawartych w kolejnych etapach. Pamiętaj nic na siłę! Jeśli nie wiesz jak daną skrzynkę otworzyć, to pomyśl i wróć do niej drugi raz później. Jeśli już przez przypadek zniszczyłeś jakiś etap, prosimy poinformuj nas o tym, a my jako przedstawiciele tych biednych stworzeń odrestaurujemy zniszczony element.  


Do podjęcia całej serii przydatne będą następujące przedmioty:

- długopis, ołówek
- fanty na wymianę

- bateria 4,5V (TYLKO TAKA I ŻADNA INNA)
- łopatka
- pusta butelka 1,5L (bądź większa)
- coś przeciwko komarom (to tylko latem)
- penseta


OPIS PROJEKTU:

Projekt powstał nieco spontanicznie (choć same przygotowania zajęły ponad 2 miesiące) i ma na celu zachęcić wszystkich do spaceru po Lesie Pietrasze. Skrzynki umieszczone są najczęściej w pobliżu ścieżek, więc nie będzie konieczne przedzieranie się przez chaszcze (ale i tak zachęcamy do założenia długich spodni). Kesze nie pokazują konkretnych zabytków, czy ciekawych miejsc - choć nieuniknione będzie przejście obok historycznego cmentarza czy też parku dla downhillowców. Zobaczyć też będzie można ładne widoki (np. niedaleko skrzynki "[LT] Fotograf"). W trakcie spaceru po lesie znajdziecie przeróżne skrzynki. W części z nich chodzi o nietypowe maskowanie, inne polegają na rozwiązaniu różnych zagadek logicznych, bądź zręcznościowych, niektóre mają nietypowe wnętrze. Myślimy, że każdy znajdzie coś dla siebie.
To chyba wszystko jeśli chodzi o opis. Teraz wasza kolej. Szukajcie i dzielcie się wrażeniami. Powodzenia!


SKRZYNKI SKŁADAJĄCE SIĘ NA PROJEKT:

[LT] RYBAK
[LT] ELEKTRONIK
[LT] HYDRAULIK

[LT] DRWAL
[LT] GEODETA
 
[LT] OPERATOR DŹWIGU
[LT] ORNITOLOG
[LT] ZOOLOG
[LT] ŚLAMAZARA
[LT] FOTOGRAF
[LT] ŚMIECIARZ
[LT] PUZZLE MASTER
[LT] LEŚNIK
[LT] ORNITOLOG II

[LT] HYDRAULIK II
[LT] KANALARZ

[LT] RYCERZ
[LT] ELEKTRYK

[LT] NACIĄGACZ
[LT] GRABARZ
[LT] ORNITOLOG III
[LT] ZEGARMISTRZ
[LT] WIKING
[LT] HAZARDZISTA
[LT] DROGOWIEC
[LT] GRZYBIARZ
[LT] KONSTRUKTOR

[LT] KSIĄŻĘ

[LT] MAGIK


W ZNACZNEJ WIĘKSZOŚCI SKRZYNEK (NA POCZĄTKU LOGBOOKA) ZNAJDUJĄ SIĘ LITERY I CYFRY, KTÓRE SĄ NIEZBĘDNE DO PODJĘCIA SKRZYNKI FINAŁOWEJ. PAMIĘTAJ O ICH SPISANIU!

 

WSPÓŁRZĘDNE SKRZYNKI FINAŁOWEJ:

N 53° (O)(J-R-G).(A-K)(F)(B+P-U)' 

E 23° (G)(S+C-U).(Q-E)(D-I)(H+N)'

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.