Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Je moet ingelogd zijn om deze cache te loggen of te bewerken.
stats
Toon cache statistieken
Czeremcha - prawosławna - OP6CB7
Podlasieee!
Eigenaar: Kao
Log in om de coördinaten te kunnen zien.
Hoogte: -4942 meter NAP
 Provincie: Polen > podlaskie
Cache soort: Traditionele Cache
Grootte: Klein
Status: Gearchiveerd
Geplaatst op: 21-07-2013
Gemaakt op: 22-07-2013
Gepubliceerd op: 22-07-2013
Laatste verandering: 23-07-2015
16x Gevonden
4x Niet gevonden
2 Opmerkingen
watchers 1 Volgers
5 x Bekeken
12 x Gewaardeerd
Beoordeeld als: goed
Om de coördinaten en de kaart te zien
van de caches
moet men ingelogd zijn
Cache attributen

Go geocaching with children  Bike  One-minute cache  Take something to write  Nature  Monumental place 

Lees ook het Opencaching attributen beschrijving artikel.
Beschrijving PL

Czeremcha (wieś, owszem, ale nie mylcie z położoną niedaleko Czeremchą-Wsią) – powstała w XVI wieku, siedzibą gminy została równocześnie z utworzeniem szlaku kolejowego Brześć-Czeremcha-Białystok (1905r.). Obecnie na terenie gminy Czeremcha zamieszkuje 3774 mieszkańców, w tym w Czeremsze 2640 osób. Gęstość zaludnienia na jeden km. wynosi 39 osób.

 Do głównych obszarów systemu ekologicznego gminy należą:

* doliny rzek o znaczeniu regionalnym i funkcjach: ekologicznej, krajobrazowej i gospodarczej oraz elementy drobnoprzestrzenne systemu przyrodniczego gminy;

* kompleksy leśne jako elementy drobnoprzestrzenne systemu przyrodniczego gminy o znaczeniu lokalnym i funkcjach ekologicznych, gospodarczych i krajobrazowych, pełniące jednocześnie funkcję wodo i glebo ochronną oraz stanowiące ostoje dla dzikiego ptactwa i zwierzyny, zasobne w owoce runa leśnego.

  

Nie jeździmy do Czeremchy tylko po to, żeby sobie pospacerować, czy napić się tego lub owego. Przywiodła nas muzyka etno – a konkretnie Festiwal Wielu Kultur i Narodów „Z wiejskiego Podwórza”. W połowie lipca goszczą tutaj artyści z naszego bliższego i dalszego sąsiedztwa, odbywają się warsztaty (wyplatania ze słomy, tańców ukraińskich itp.), można posmakować regionalnej kuchni i zaopatrzyć się w wyroby rękodzielnicze. Festiwal jest darmowy, dofinansowany m.in. przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Województwo Podlaskie i Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki.

Cerkiew prawosławna pod wezw. Matki Bożej „Miłującej”.

W parafii Czeremcha znajduje się dwie Świątynie. Jedna z nich to kaplica cmentarna we Wsi Czeremcha. Według oficjalnych źródeł powstała ona w XVII w. Druga świątynia jest w Czeremsze -  została erygowana dopiero w 1986 r.  Dzięki staraniom mieszkańców i proboszcza, uzyskano pozwolenie na budowę parafialnej Cerkwi - 11 XI 1987 r. położono kamień węgielny. W owym czasie proboszczem był Ks. Mirosław Oreszuk. W 1988 r. proboszczem został ks. Jerzy Plis, który jest nim do chwili obecnej.

[za www.czeremcha.pl]

 


Skrzynka w niewielkim oddaleniu od cerkwi, mniej więcej na kordach, na widoku. Nie wiem, jak wytrzymałe jest mocowanie, prosiłabym o delikatne obchodzenie się z nią. Zakręcać proszę tylko tyle, aby pudełko się nie otworzyło, a żeby bez problemu można było zrobić to palcami. 

Afbeeldingen
budowa cerkwi
Czeremcha
Czeremcha
cerkiew