Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
POCIĄG DO PIEKŁA / GFS - OP6713
Szukaj pojemnika z listą ...
Właściciel: GFS
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 215 m n.p.m.
 Województwo: Polska > śląskie
Typ skrzynki: Multicache
Wielkość: Mała
Status: Zarchiwizowana
Data ukrycia: 08-05-2013
Data utworzenia: 08-05-2013
Data opublikowania: 08-05-2013
Ostatnio zmodyfikowano: 09-06-2016
19x znaleziona
5x nieznaleziona
0 komentarze
watchers 8 obserwatorów
10 odwiedzających
17 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
11 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: brajan74, crazy_baby, Driver, Dzyndzolina, KEISOR, Nannette, noname043, odludeq, Pomurniki, TolBoy, Zespół EŁ
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Skrzynka niebezpieczna  Weź coś do pisania  Dostępna tylko pieszo 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

POCIĄG DO PIEKŁA

Jest koniec lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku, dżdżysty jesienny wieczór, od wschodu przez Śląsk przejeżdża tajemniczy pociąg. W jego skład wchodzi lokomotywa parowa, wagon specjalny i wagon towarowy.

W pociągu znajduje się bardzo cenny ładunek. W ostatnim wagonie przewożone jest złoto, wagon środkowy – z jakimś specjalistycznym urządzeniem. Jednak najważniejsza część ładunku znajduje się w lokomotywie – mały pojemnik z długą listą osób. Nie wiadomo skąd, dokąd i po co było to wszystko przewożone. Wiadomo, że pociąg ten wyruszył w swoją ostatnią podróż.

Jacyś tajemniczy sprawcy skierowali pociąg na boczny tor, który prowadził w przepaść. W ten sposób lokomotywa wpadła w czeluść przepaści, pozostawiając na torze wagon specjalny i towarowy. Dziwne jest to, że lokomotywa wyparowała jakby w powietrzu lub co bardziej prawdopodobne zapadła się pod ziemię, nie pozostało po niej kawałka stali, żadnego śladu. Wagon specjalny pozostał, a złoto znikło z wagonu towarowego.

Dzięki przekazom ustnym mieszkańców okolicznych wsi, chodzą pogłoski, że maczał w tym swoje ręce sam diabeł, że lista osób to lista protegowanych osób mieszkających na ziemi, a będących wiernych szatanowi. Wagon specjalny jechał z jakąś aparaturą diabelską. Wagon ze złotem, które miało  przekupić możnych tego świata w zamian za ich duszę.

Lista wraz z lokomotywą sięgnęła wrót piekła?

Co jakiś czas w okolicy można zauważyć tajemnicze światła, rozbłyski, a okoliczni mieszkańcy opowiadają, że widzieli na tych terenach dziwne ciemne sylwetki jakby szukających czegoś postaci o człekokształtnej wyprostowanej sylwetce ale z rogami!

Ile w tym prawdy ile legend, kto to może wiedzieć. Czy sam diabeł odwiedza to miejsce?

Faktem jest, że od lat stoją w tym miejscu dwa wagony nad przepaścią. Zdarza się jednak, że pomimo braku lokomotywy w tajemniczy sposób zmieniają one swoje miejsce postoju!

Kto wie, może tobie uda się znaleźć puszkę z listą i posiądziesz informacje ważne dla nieczystych mocy.

 

 

Aby dotrzeć do diabelskiego miejsca musisz odwiedzić tajemniczy budynek, gdzie znajdziesz położenie miejsca, gdzie lokomotywa wpadła do przepaści. N 50° 14.XXX' E 18° 31.YYY'.

Pojemnik z listą, który był przewożony lokomotywą, jak mówią tubylcy znajduje się we wrotach do piekieł, może Ty po wielu latach będziesz miał szczęście i go odnajdziesz.

Zalecam szukanie w godzinach popołudniowych, wieczornych lub dla odważnych nocą. Nie wiem dlaczego, ale zdarza się, że przed południem często spotkasz tutaj wrogie Tobie istoty, a tajemnicze wagony potrafią w tym czasie zniknąć z tego miejsca.

Bądź ostrożny, nie będzie łatwo poruszać się po tym terenie, zachowaj rozwagę podczas poszukiwań, będziesz też musiał trochę pokombinować aby zdobyć listę.

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Geokret

Geokret  Pirania - Całkowity dystans: 2243 km

Obrazki/zdjęcia
Tajemniczy budynek
...
Wpisy do logu: znaleziona 19x nieznaleziona 5x komentarz 0x Obrazki/zdjęcia 1x Wszystkie wpisy Galeria