Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Królewska Gra - OP5F28
szachy na retkińskiej ziemi
Właściciel: morrison-1986
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 216 m n.p.m.
 Województwo: Polska > łódzkie
Typ skrzynki: Quiz
Wielkość: Duża
Status: Zarchiwizowana
Data ukrycia: 04-02-2013
Data utworzenia: 01-01-2013
Data opublikowania: 04-02-2013
Ostatnio zmodyfikowano: 27-06-2014
25x znaleziona
0x nieznaleziona
5 komentarze
watchers 4 obserwatorów
4 odwiedzających
23 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
4 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: Galka, Hanu, maDZIARKA, Olo74_Lilalu
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Dostępna rowerem  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp  Potrzebna łopatka 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

 

PREZENTUJE

"KRÓLEWSKA GRA"

 

Szachy...
Gra Królów. Gra teorii. Gra uwodząca swoimi magicznymi zasadami najpotężniejsze umysły Świata. Gra zachwycająca ludzkość od stuleci. Chyba najbardziej kształtująca umysł gra w historii.
Czas aby w troszkę zmienionej formie trafiła na OC!

Waszym celem, podobnie jak ideą całych szachów, jest zamatowanie króla. Musicie uczynić to na wszystkich czterech planszach. Na każdej z plansz poruszacie się tylko białymi figurami, a zamatować króla można tylko w jeden sposób i w jednym ruchu.
Jeżeli już wiecie jak zamatować króla to przesuńcie pionek na odpowiednie pole i odnotujcie jego położenie. A co dalej? Kombinujcie:). Kesz jest GPS Free i GPS nie jest Wam absolutnie do niczego potrzebny. "Rozwiązanie" jakie otrzymacie doprowadzi Was bez problemu na miejse i kiedy rozejrzycie się dokładnie będziecie wiedzieli, że to tutaj:).

Niestety złożyło się tak, że dysponowałem tymczasowo szachami magnetycznym, takimi przydatnymi w podróży samochodowej, gdzie figury są kształtami dość podobne, więc dla ułatwienia niektóre z figur są podpisane, a na każdej z plansz został zaznaczony król - czyli figura do zamatowania. Dostaliście też planszę z podpisanymi figurami aby było łatwiej rozróżnić na planszach:).


"Mapa Szachowa" pokazuje okolicę Górki Retkińskiej, ogrodu Botanicznego, ulic Juszczakiewicza czy Konstantynowskiej. Bez problemu powinniście wygooglować sobie podobne zdjęcie z satelity (chociaż wcale nie jest Wam potrzebne. Chyba, że tylko do zobaczenie jak dojechać na miejsce). To właśnie w tej okolicy znajduje się finałowy kesz. Ale nie znajdziecie go bez rozwiązania quizu;P. Mimo, że okolica nie niesie sobą, żadnej historii to jest to fajne miejsce na wyciszenie się, spacer, odpoczynek czy wiosenny piknik. Myślę, że warto ją odwiedzić bo od dawna trwają plany do zagospodarowania tych zielonych terenów i postawienia tutaj Stadionu Miejskiego, koejnego blokowiska lub (o zgrozo!) kolejnego hipermarketu... Polecam też przespacerować się po Górce Retkińskiej inaczej zwanej Śmieciówą, która jest dość sporym "obiektem" powstałym po wywózce gruzów z czasów budowy Retkińskich bloków. Teraz jest bardzo ładne zadbana, wypielęgnowania, ze ścieżkami spacerowymi i po dawnych przyczynach jej powstania nie ma śladu. Ale to taka tylko ciekawostka od morrisonka;).


Jak więc widzicie, współrzędne nie mają nic wspólnego z keszem, a są wręcz od niego oddalone o ładny kawałek drogi. Umiejscowione na mapie OC są w tym miejscu, a konkretnie na ulicy Kamińskiego 7/9, ponieważ pod tym adresem mieści się Łódzki Związek Szachowy.

 

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Obrazki/zdjęcia
rozgrywka 1
rozgrywka 2
rozgrywka 3
rozgrywka 4
figury
Wpisy do logu: znaleziona 25x nieznaleziona 0x komentarz 5x Wszystkie wpisy