Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Śladami rodu Rodenacker - OP5E6F
d02
Właściciel: destick
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 31 m n.p.m.
 Województwo: Polska > pomorskie
Typ skrzynki: Nietypowa
Wielkość: Normalna
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 11-12-2012
Data utworzenia: 11-12-2012
Data opublikowania: 11-12-2012
Ostatnio zmodyfikowano: 30-09-2013
66x znaleziona
1x nieznaleziona
6 komentarze
watchers 8 obserwatorów
159 odwiedzających
58 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
19 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: Badzia Gadzia - (BG), bamba, blobar, eliksir, gagu, Gor3iLLaZ_PL, HaniaS, jack.white, jareckim, LadyMoon, miecix50, nocheoscura, okku94, pandaciuk, Plarosan, Rausz, Rodzinka_M, saquardo, Selinowie
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Dostępna rowerem  Potrzebny kompas  Weź coś do pisania  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp  Miejsce historyczne  Potrzebne hasło do logu! 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Zdecydowałem się na edycję kesza, ze względu na to, że w poprzedniej formie był raczej okolicznościowy, związany z nadejściem najbardziej ruchomego święta zwanego Końcem Świata. Teraz chciałbym zachęcić was do bliższego zapoznania się z rodziną Rodenacker i zaprosić do spaceru po miejscach z nimi związanych, zwiększając tym samym atrakcyjność zdobywanej skrzynki.

Ciężko znaleźć w odmętach internetu rzetelne informacje na temat rodziny Rodenackerów. Historia jest niesamowicie zagmatwana, a jednynym godnym cytowania źródłem wydają sie być zapiski z Wolnego Forum Gdańsk, na którym pod nickiem Jerzy, wypowiada się potomek rodu.

http://wolneforumgdansk.pl/viewtopic.php?t=1756&postdays=0&postorder=asc&highlight=st%F3%B3+ofiarny&start=0
OTO LINK DO FORUM
Gorąco polecam, gdyż historia jest powalająco wręcz ciekawa!

O keszu:
Koordynaty wskazują dawną posiadłość Rodenackerów. Samochód najlepiej zostawić na położonym obok parkingu. 

"Wybrali się do Celbowa w pewnien pochmurny poranek. Za pałacem weszli w las. Zaniedbana, lipowa aleja wiodła do prywatnego cmentarza rodziny Rodenackerów. Głazy otaczały cmentarzysko, potężna lipa ocieniała nagrobki. Piotr podniósł do oczu aparat fotograficzny. Błysłął flesz...
Niedługo potem ze zdziwieniem oglądał wywołane zdjęcia. Na tle nagrobna Ericha Rodenackera, który zginął we Francji w 1914 roku, ciemniała klinga wbitej w ziemię szabli.
-Nie rozumiem - kręci głową Piotr Zając, właściciel sopockiego antykwariatu, historyk, entuzjasta - Przecież sześć osób może potwierdzić, że tej szabli w ogóle tam nie było!"


Podążając słowami opowieści, udaj się na miejsce pochówku Rodenackerów (możesz również posiłkować się załączoną mapką). Gdy już je odnajdziesz, przysiądź na chwilę zadumy pod tym pięknym starym okazem lipy i poszukaj wzrokiem grobu opisanego w historii. Hasłem do logu jest suma wszystkich znajdujących się na nim cyfr.
A może przy odrobinie szczęścia legenda o szabli okaże się prawdziwa...


Gdy już zdobędziesz potrzebne hasło, wyrusz dalej w poszukiwaniu starego kamiennego stołu. Znajduje się on w lasku nieopodal (szukaj go między 25,2 a "P"). Kesz znajduje się 30-35 kroków od stołu. Szukaj "pod ciężkim"


Legend związanych z tym miejscem jest kilka. Niektórzy twierdzą, że stół został postawiony przez druidów, którzy odbywali przy nim swoje rytuały, inni twierdzą natomiast że było to miejsce spotkań Satanistów...ilu ludzi tyle opowieści - pewnikiem jest, że żadna z nich nie jest prawdziwa. Przy stole odbywały się kiedyś letnie pikniki, na które zjeżdzali się okoliczni ziemianie; miejscowa ludność odpoczywała przy nim po pracy w polu. Swoją drogą wciąż można ich tu spotkać wieczorową porą ;)


Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Obrazki/zdjęcia
Cel wędrówki
Mapka wyprawy