Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
You have to be logged-in in order to perform operations on this cache.
stats
Show cache statistics
KOP003 - Hala Opery - OP4522
Tymczasowa siedziba Opery na Zamku
Owner: kas_kopytko
Please log in to see the coordinates.
Altitude: 2 m. ASL.
 Region: Poland > zachodniopomorskie
Cache type: Traditional
Size: Micro
Status: Ready for Search
Time required: 0:05 h    Distance to travel: n/a
Date hidden: 28-11-2011
Date created: 28-11-2011
Date published: 28-11-2011
Last modification: 01-12-2011
191x Found
2x Not found
2 notes
watchers 1 watchers
64 visitors
139 x rated
Rated as: Good
In order to view coordinates and
the map of caches
you must be logged in
Cache attributes

Go geocaching with children  Recommended at night  Accessible for disabled  Bike  One-minute cache  Take something to write  Fixed by magnet 

Please read the Opencaching attributes article.
Description PL

Pomieszczenia Opery na Zamku Książąt Pomorskich są w trakcie remontu i zdecydowano o znalezieniu dla Opery siedziby tymczasowej by nie musiała przerywać swojego funkcjonowania. Rozważanych było kilka propozycji, między innymi dawne Kino Colosseum. Nie znaleziono jednak budynków, które spełniałyby wszystkie wymogi techniczne i organizacyjne dla przedstawień operowych.

Zdecydowano się na innowacyjną i zupełnie nie znaną dotąd na polskim rynku propozycję wybudowania lekkiej a zarazem stabilnej hali strukturalnej. Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego wraz z Dyrekcją Opery na Zamku zadecydował więc, iż Szczecińska Opera do końca 2013 roku (tyle ma potrwać gruntowna przebudowa pierwotnych pomieszczeń) będzie  wystawiać swoje spektakle w konstrukcji namiotowej.

Hala mieści się przy ul. Energetyków, ma 18-20 m wysokości, długość 75 m i szerokość 40 m i jest odporna na deszcz i wiatr. W środku znajdują się miejsca dla 600 widzów z możliwością rozbudowy do 1000.
Obiekt  jest w pełni wyposażony w urządzenia techniczne, technologię teatru, okablowanie strukturalne, garderoby, zaplecze sanitarne, magazyn instrumentów i dekoracji, krzesła, szatnie, foyer, kasy, biura techniczne. Obiekt jako pierwszy tego rodzaju w Polsce będzie miał ekologiczne, najnowocześniejsze w Europie ogrzewanie na pelety (sprasowane trociny). Istnieje też możliwość podłączenia klimatyzacji, gdy będzie zbyt gorąco. Montaż konstrukcji rozpoczął się w lutym 2011, a już w październiku odbyła się pierwsza premiera – „Traviata” Giuseppe Verdiego.

W przyszłości „namiot” ma służyć jako centrum kongresowe, hala sportowa, koncertowa lub wystawiennicza. W razie potrzeby widownię będzie można rozszerzyć do 2,5 tys. miejsc w przypadku widowiska sportowego, czy nawet do 5 tys. miejsc w przypadku koncertu estradowego.

Okres gwarancji hali to 6 lat, okres eksploatacji jest taki sam jak obiektów budowlanych. Inwestycja miałaby się zwrócić już po 10 latach. Koszt zakupu, budowy, wyposażenia i eksploatacji hali to ok. 7 mln zł. Sumę w całości pokryją pieniądze z budżetu Urzędu Marszałkowskiego.

SKRZYNKA: Kesz umieszczony pod kordami na wysokości mniej więcej 1,5 metra. Kordy +/- 3 metry.

Additional hints
You must be logged-in to see additional hints
Pictures
główne wejście