Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
KOP003 - Hala Opery - OP4522
Tymczasowa siedziba Opery na Zamku
Właściciel: kas_kopytko
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 2 m n.p.m.
 Województwo: Polska > zachodniopomorskie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Mikro
Status: Gotowa do szukania
Czas: 0:05 h    Długość trasy: b.d.
Data ukrycia: 28-11-2011
Data utworzenia: 28-11-2011
Data opublikowania: 28-11-2011
Ostatnio zmodyfikowano: 01-12-2011
191x znaleziona
2x nieznaleziona
2 komentarze
watchers 1 obserwatorów
63 odwiedzających
139 x oceniona
Oceniona jako: dobra
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Zalecane szukanie nocą  Dostępna dla niepełnosprawnych  Dostępna rowerem  Szybka skrzynka  Weź coś do pisania  Przyczepiona magnesem 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Pomieszczenia Opery na Zamku Książąt Pomorskich są w trakcie remontu i zdecydowano o znalezieniu dla Opery siedziby tymczasowej by nie musiała przerywać swojego funkcjonowania. Rozważanych było kilka propozycji, między innymi dawne Kino Colosseum. Nie znaleziono jednak budynków, które spełniałyby wszystkie wymogi techniczne i organizacyjne dla przedstawień operowych.

Zdecydowano się na innowacyjną i zupełnie nie znaną dotąd na polskim rynku propozycję wybudowania lekkiej a zarazem stabilnej hali strukturalnej. Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego wraz z Dyrekcją Opery na Zamku zadecydował więc, iż Szczecińska Opera do końca 2013 roku (tyle ma potrwać gruntowna przebudowa pierwotnych pomieszczeń) będzie  wystawiać swoje spektakle w konstrukcji namiotowej.

Hala mieści się przy ul. Energetyków, ma 18-20 m wysokości, długość 75 m i szerokość 40 m i jest odporna na deszcz i wiatr. W środku znajdują się miejsca dla 600 widzów z możliwością rozbudowy do 1000.
Obiekt  jest w pełni wyposażony w urządzenia techniczne, technologię teatru, okablowanie strukturalne, garderoby, zaplecze sanitarne, magazyn instrumentów i dekoracji, krzesła, szatnie, foyer, kasy, biura techniczne. Obiekt jako pierwszy tego rodzaju w Polsce będzie miał ekologiczne, najnowocześniejsze w Europie ogrzewanie na pelety (sprasowane trociny). Istnieje też możliwość podłączenia klimatyzacji, gdy będzie zbyt gorąco. Montaż konstrukcji rozpoczął się w lutym 2011, a już w październiku odbyła się pierwsza premiera – „Traviata” Giuseppe Verdiego.

W przyszłości „namiot” ma służyć jako centrum kongresowe, hala sportowa, koncertowa lub wystawiennicza. W razie potrzeby widownię będzie można rozszerzyć do 2,5 tys. miejsc w przypadku widowiska sportowego, czy nawet do 5 tys. miejsc w przypadku koncertu estradowego.

Okres gwarancji hali to 6 lat, okres eksploatacji jest taki sam jak obiektów budowlanych. Inwestycja miałaby się zwrócić już po 10 latach. Koszt zakupu, budowy, wyposażenia i eksploatacji hali to ok. 7 mln zł. Sumę w całości pokryją pieniądze z budżetu Urzędu Marszałkowskiego.

SKRZYNKA: Kesz umieszczony pod kordami na wysokości mniej więcej 1,5 metra. Kordy +/- 3 metry.

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Obrazki/zdjęcia
główne wejście