Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
KOP002 - Baltic Barracks - OP4510
koszary Wielonarodowego Korpusu Pólnocno - Wschodniego
Właściciel: kas_kopytko
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 25 m n.p.m.
 Województwo: Polska > zachodniopomorskie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Mikro
Status: Gotowa do szukania
Czas: 0:05 h    Długość trasy: 0.05 km
Data ukrycia: 28-11-2011
Data utworzenia: 28-11-2011
Data opublikowania: 28-11-2011
Ostatnio zmodyfikowano: 29-11-2011
116x znaleziona
0x nieznaleziona
0 komentarze
watchers 9 obserwatorów
55 odwiedzających
87 x oceniona
Oceniona jako: dobra
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Zalecane szukanie nocą  Dostępna dla niepełnosprawnych  Dostępna rowerem  Szybka skrzynka  Weź coś do pisania  Przyczepiona magnesem 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Wielonarodowy Korpus Północno-Wschodni z Kwaterą Główną mieszczącą się w Koszarach Bałtyckich w Szczecinie jest częścią Struktury Wojskowej NATO.  Jest to pierwsza tego typu jednostka utworzona na terenie kraju byłego Układu Warszawskiego. Powstanie Korpusu zainicjowały Dania, Niemcy i Polska. Od czasu jego inauguracji  18 września 1999 roku (Polska wstąpiła do NATO  12 marca 1999), środowisko wielonarodowe Korpusu znacznie powiększyło się. Do duńsko-niemiecko-polskiego zespołu dołączyli przedstawiciele ośmiu kolejnych krajów – Czech, Estonii, Litwy, Łotwy, Rumunii, Słowacji, Słowenii i Stanów Zjednoczonych.

Początkowo w skład Korpusu weszły trzy dywizje: duńska Jutlandzka Dywizja Zmechanizowana z Fredericji 18 tys. żołnierzy), niemiecka 14 Dywizja Grenadierów Pancernych z Neubrandenburga (19 tys. żołnierzy) i polska 12 Szczecińska Dywizja Zmechanizowana im. Księcia Bolesława Krzywoustego ze Szczecina (12 tys. żołnierzy).

Na co dzień szczecińskie Koszary Bałtyckie są miejscem pracy jedynie personelu tzw. struktury okresu pokoju składającej się z 223 żołnierzy (dowództwo oraz plutony łączności) i pracowników cywilnych.  Dywizje narodowe pozostają w swoich regularnych miejscach stacjonowania i podlegają narodowym dowództwom. Przechodzą pod komendę korpusu na wypadek wojny i tak po pełnym rozwinięciu korpus dysponuje ponad 49 tysiącami żołnierzy.  Koszty działalności sztabu ponoszą solidarnie armie Polski, Niemiec i Danii.

Korpus jest unikalną formacją wojskową na skalę europejską. We wszystkich wydziałach sztabu pracują zespoły polsko-niemiecko-duńskie, podczas gdy w innych podobnych formacjach funkcjonujących na kontynencie europejskim całe komórki sztabowe - zarówno logistyczne, jak i pionu operacyjnego - mają wyłącznie charakter narodowy.

Podstawowym warunkiem sprawnego współdziałania żołnierzy korpusu jest doskonałe porozumiewanie się i współpraca na polu walki, w tym celu są organizowane regularne wspólne ćwiczenia w terenie.

Wielonarodowy Korpus Północ-Wschód przeznaczony jest do wypełniania zadań wynikających z art. V Traktatu Waszyngtońskiego, mówiącego o kolektywnej obronie w razie agresji, Sztab Korpusu jest przygotowany do udziału w operacjach reagowania kryzysowego czy wsparcia pokoju (jak w Bośni czy Kosowie) jako dowództwo całej misji bądź komponentu lądowego wraz z podporządkowanymi jednostkami korpusu lub wyznaczonymi do danej misji przez inne państwa. Ponadto Korpus przygotowany jest do wspierania posiadaną infrastrukturą dowodzenia misji humanitarnych, bądź operacji usuwania skutków katastrof naturalnych, które mogą wydarzyć się w różnych częściach naszego regionu.  12 Szczecińska Dywizja Zmechanizowana uczestniczyła już w misjach Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Iraku i Afganistanie.

Miejsce dość ruchliwe, w sąsiedztwie dużego osiedla,  zalecane podejmowanie wieczorno-nocne. Kesz skitrany pod kordami, szukaj nisko. Pomiar dokonywany przy złej pogodzie, możliwy błąd +/- 3 metry.

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Obrazki/zdjęcia
główna brama