Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Geohotel Krupówki - OP2A7C
Krecia oaza luksusu
Właściciel: wallson
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 830 m n.p.m.
 Województwo: Polska > małopolskie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Normalna
Status: Zarchiwizowana
Data ukrycia: 06-08-2010
Data utworzenia: 26-07-2010
Data opublikowania: 06-08-2010
Ostatnio zmodyfikowano: 14-06-2024
586x znaleziona
10x nieznaleziona
22 komentarze
watchers 28 obserwatorów
474 odwiedzających
410 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
106 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: AleHeca, Andi61, Ania.Kamil, Antosiu, Armis, awokado, axelek, bacza, BALAS1997, ballon, baloniarz, bandeko, Baranek, bartoolinoo, bdrelak, BetaRaf, Błękitna Team, bodziu79, Bogas, bolerob, caban7, CarCam, coosiek, crosman04, czajkinz, Czajorek, Danyeru, DjMafia123, Dulak, F.F., FlorianGxi, fredziula, freney, GOCU, Gosia & Gucio, gozerek, GórFanI, Herlawy, hipis z bieszczad, hiroaq, jaed, Jari__, jedrekjedrek, Kamrot, Kapix, Kapslo-Men, kleszczor, Kobex, kondzio29, kramek23, Kwasiek, ladybird78, legokid, maciek. 01, mapoxi, Mariano, Mario&Monia, marvet, MaryLu, MistrzChubb, morsik, Moteor, Nieznana, nivlheim, Oksa, olgmar, Omen98, OrMiGroup, orqan, Pavlo121, pawelko, payut89, pichu., Pigeonlkg19, PijanyNietoperz, ppaulinaa8, Pysiee, R-Sol, rimmer27, Rimpul, Rob-Team, Ryś, Seba1983, Skrętek, sq7jzi, Ssak, starletka, sthomas70, Syn dziadka, szogunSW4, Św.Dominika, t_e_d, telefonalarmowy, tolek-cacek, TSW, twasko, Vadera, Wojciech Szczepan, wrbl, WrednaBestia, Wrz@Łek, Wrzos, xamina, zaboja, Zeus307, Zina
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Dostępna w określonych godzinach lub płatna  Można zabrać dzieci  Szybka skrzynka  GeoHotel 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Zakopane jest najwyżej położonym miastem w Polsce: jego część miejska rozciąga sie od 750 do 1000 m npm. Zakopane to zarazem stolica polskich Tatr, a także zimowa stolica Polski. Osadnictwo, posuwające sie w górę potoków Biały Dunajec, Zakopianka i Cicha Woda, dotarło w rejon Zakopanego najprawdopodobniej na przełomie XV i XVI wieku. Nazwa Zakopane pojawia sie po raz pierwszy w Kronice Parafii Czarnodunajeckiej z datą 1605 r. W wieku XVII i XVIII coraz więcej rodzin osiadało w Zakopanem: w 1765 r. odnotowano tu 37 osiadlości i 2 młyny. Od połowy XIX w. Zakopane stawało sie coraz modniejszą wioską letniskową. W 1873 r. przybył na pierwszy dłuższy pobyt do Zakopanego słynny lekarz z Warszawy - dr Tytus Chałubiński, który niebawem stworzył modę na odwiedzanie Tatr przez ludzi sztuki. W 1899 r. do Zakopanego doprowadzona została linia kolejowa, co zasadniczo zmieniło zarówno liczbę przyjezdnych, jak i charakter pobytów. Powstawało tu coraz więcej pensjonatów i hoteli, głównie skupionych w okolicach ulicy Krupówki, tworząc tym swoiste centrum Zakopanego. Swój charakter Krupówki zachowały do dziś. Nie da sie odwiedzić Zakopanego, bez wizyty i spaceru na Krupówkach. Ulica Krupówki to obok ul. Floriańskiej w Krakowie i Krakowskiego Przedmieścia w Warszawie najpopularniejsza ulica w Polsce. Krupówki liczą obecnie okolo 1100 m dlugości, a nazwę swoją przejęły od położonej w jej głównej części polany Krupówki, należącej do rodziny Krupowskich lub Krupów. W sezonie przewijają się tu tysiące ludzi, w poszukiwaniu ciekawych sklepów, kawiarni czy restauracji (trzeba przyznać, ze jest w czym wybierać). Krupówki to też miejsce, gdzie można nabyć wakacyjne pamiątki lub lokalne rękodzieło.

1. Jako że skrzynka jest "geohotelem" spróbuj się w jej wnętrzu zostawić jakiegoś ciekawego podróżnika (geokreta mam na myśli). Postaraj się też skrzynki ze wszystkich kretów nie ogołocić ;)

2. Skrzynkę odwiedzają w czasie ferii i wakacji dziesiątki osób (czasem kilka dziennie). Z góry uprzedzam, że stan geokretów jest wtedy notorycznie nieaktualny (co innego na stronie, co innego w rzeczywistości).

Współrzędne na tyle, na ile mogłem starają się wskazywać miejsce ukrycia skrzynki. Aby ją zdobyć wpierw trzeba pokonać mostek na rwącym górskim potoku, a następnie wspiąć się po schodach. Nie ma się co bać... naciśnij klamkę i wejdź do środka, skrzynka gdzieś tu jest. Ten człowiek stojący za barem, wyglądający jak klasyczny mugol, może okazać się pomocny (został wtajemniczony) jeżeli oczy, spryt i spostrzegawczość nie dadzą rady. 

Dostęp do skrzynki został zabezpieczony, więc będziesz musiał chwilę pokombinować zanim zobaczysz jej zawartość. Na koniec odstaw skrzynkę w miejsce z ktorego ją wziąłeś. Skrzynę można podejmować bez stresu, najlepiej przy kawie bo została tu zainstalowana za zgodą i wiedzą właścicieli lokalu. Skrzynka dostępna od godz. 11:00 do 24:00

Dodatkowe waypointy
Symbol Typ Współrzędne Opis
Interesujące miejsce --- Zobacz koniecznie - Cmentarz Na Pęksowym Brzysku. Zaciszne miejsce, w którym można zobaczyć przepiękne groby zasłużonych dla Zakopanego i całego Podhala. Pochowani tu są: Witkacy, Stanisław Marusarz (z żoną lreną), Kornel Makuszyński, Tytus Chałubiński, Kazimierz Przerwa-Tetmajer, Antoni Kenar, Władysław Hasior... i inni.
Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Geokret

Geokret  Liverpool - Całkowity dystans: 5707 km
Geokret  Moteor - Całkowity dystans: 483 km
Geokret  FLASH - Całkowity dystans: 295 km
Geokret  Piłkarzyki - Całkowity dystans: 2024 km

Obrazki/zdjęcia
Spoiler