Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Na ryby! - OP2894
Szlakiem bytomskich wędkarzy v.2
Właściciel: Hern
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 277 m n.p.m.
 Województwo: Polska > śląskie
Typ skrzynki: Multicache
Wielkość: Duża
Status: Gotowa do szukania
Czas: 2:00 h    Długość trasy: 1.70 km
Data ukrycia: 16-06-2010
Data utworzenia: 16-06-2010
Data opublikowania: 16-06-2010
Ostatnio zmodyfikowano: 31-05-2015
38x znaleziona
1x nieznaleziona
5 komentarze
watchers 6 obserwatorów
126 odwiedzających
35 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
20 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: ajka, anka221, ankos, crazy_baby, deg, elvis666master, etna&mars, fredzio, GFS, karwdo, Marcello002, marika, Migotka, Nannette, Pit, Pomurniki, rubin, sebastian, Tati, Tyranek
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Weź coś do pisania  Scenariusz WIGO  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Zapraszam wszystkich na szlak bytomskich wędkarzy. Poznałem go będąc dzieckiem. Wielokrotnie tą drogą podążałem wzdłuż nieistniejących już torów kolejki wąskotorowej wraz z ojcem i jego znajomymi wędkarzami. Oczywiście chodzi o sławne Żabie Doły. Wprawdzie jest to cały kompleks stawów, ale ja jestem litościwy i ograniczyłem się do najbardziej znanego i uczęszczanego stawu (właściwie to dwóch stawów).

Do zdobycia skrzynki trzeba będzie wykazać się minimalną wiedzą wędkarską. Wszak chodzi o łowienie ryb, a do tego PZW wymaga karty wędkarskiej, na którą zdaje się egzamin. Tą minimalną wiedzę zawarłem na końcu opisu. Mała uwaga do faktycznych wędkarzy: podane wymiary ochronne w pewnych regionach są inne, proszę więc wybaczyć mi pewną nieścisłość, ale na potrzeby geocachingu musiałem podać jednoznaczne wartości. Dobór rybek jest chyba najłatwiejszy z możliwych, a jednocześnie wszystkie występują w Żabich Dołach.

Całą przygodę należałoby oczywiście rozpocząć na przystanku 6 i 19 (dawniej 6 i 41) na Pogodzie (Bytomianie wiedzą dokładnie co to jest). Tak jest w istocie, z tym, że chodzi o przystanek „Siemianowicka” w kierunku centrum, dalej drogę wskaże GPS. W ten sposób NIGDY nie musicie przechodzić przez tory tramwajowe. Raz się do nich zbliżycie dość blisko i zalecam tam szczególną ostrożność. Dla bezpieczeństwa powtarzam – Cały czas jesteście po TEJ SAMEJ stronie torów, NIGDY ich nie przechodźcie.

Skrzynka:

Proszę nie wyjmować głównego pojemnika. Wystarczy zdjąć pokrywę, by wyciągnąć zasadniczą skrzynkę. Spojlery etapów pośrednich zamieszczone w kolejności losowej (podane ze względu na czasami ciężkie warunki pomiaru GPS).  Etapów pośrednich proszę nie otwierać – są przeźroczyste. Fanty są różne, aczkolwiek dość tematyczne. Mam nadzieję, że znalazcy staną na wysokości zadania i po 5 znalezieniach nie dostanę zawału. Certyfikaty dla pierwszych trzech znalazców są dość niestandardowe, niestety niejako na wyjeździe nie dysponuję laminarką, więc postanowiłem, że będą jakby bardziej praktyczne, niestety tylko dla dorosłych ;-)

W trakcie spaceru może się przydać notatnik i coś do pisania. Na końcu raczej tylko rękawiczki (ew. kujki proszę używać bardzo ostrożnie, bardzo łatwo uszkodzić pokrywkę, która jest właściwie na poziomie gruntu)..

W obecnej postaci skrzynka straciła swoje fizyczne etapy. Etapy wirtualne są mniej więcej w tych samych miejscach. Dzięki WIGO w drugiej części skrzynka zyskała na realności. Na ile, ocenicie sami.

Życzę dobrej zabawy.

Do pobrania:
wersja PCC
wersja ALL
wersja z serwisu WHEREIGO (garmin)



 

Fragmenty materiałów egzaminacyjnych na kartę wędkarską (wersja dla OC)

 

KarpKarp:
Osiąga ponad 1 m długości i masę 30 (maksymalnie 40) kg. Ciało wydłużone, wrzecionowate, prawie okrągłe w przekroju poprzecznym. Otwór gębowy dolny, mięsisty zaopatrzony w 2 pary wąsików. Łuski cykloidalne, duże, mocno osadzone w skórze. Płetwa grzbietowa jest bardzo długa. Grzbiet ciemny, zielonkawobrązowy, lub szarozielony, boki jaśniejsze, ciemnooliwkowe ze złotym połyskiem, brzuch żółtawo-lub kremowobiały. Płetwy nieparzyste szarowoniebieskie, parzyste czerwonawe.

Wymiar ochronny (WO): 30 cm

 

 

 

 

PłoćPłoć:
Ciało krótkie, wysoko wygrzbiecone, bocznie ścieśnione, w wodach ubogich w pokarm bardziej wysmukłe. Głowa krótka, szczęka nieco wysunięta przed mały, końcowo położony otwór gębowy. Płetwy piersiowe najdłuższymi promieniami sięgają nasad płetw brzusznych. Grzbiet ciemnobrązowy lub szaroczarny z niebieskawym lub zielonkawym połyskiem, boki jasnosrebrzyste, brzuch biały. Płetwa grzbietowa i ogonowa są szare z czerwonawym odcieniem, inne płetwy czerwonawe. Tęczówka oka czerwona.

Wymiar ochronny (WO): 15 cm

 

 

SzczupakSzczupak:
Osiąga długość do 1,5 m i masę do około 15 kg.. Ciało szczupaka pospolitego jest spłaszczone, opływowe. Głowa wydłużona, ze zwężającymi się szczękami i bardzo szerokim spłaszczonym pyskiem. Zęby szczupaka na żuchwie są skierowane do środka i bardzo ostre, szczęka jest ich pozbawiona. Ponadto liczne zęby występują na kości podniebiennej, kościach międzyszczękowych, lemieszu, kości gnykowej oraz łukach skrzelowych. Łuski są dosyć małe, owalne, mocno osadzone w skórze. Linia boczna dobrze rozwinięta, często poprzerywana, posiada dwa lub trzy rozgałęzienia wzdłuż boków. Na głowie znajdują się liczne jamki zmysłowe. Płetwy grzbietowa i odbytowa są przesunięte mocno do tyłu i położone blisko siebie. Ubarwienie zmienne w zależności od warunków środowiska. Młode osobniki są zwykle jasnozielone, brązowawe lub srebrzyste. Ciemne plamy na bokach zlewają się czasami w poprzeczne smugi. Starsze osobniki mają ciemnozielony grzbiet, jaśniejsze nakrapiane żółtymi plamami boki i biały brzuch. Płetwy parzyste są czerwonawe i jasne, na nieparzystych występują ciemne poprzeczne paski.

Wymiar ochronny (WO): 45 cm

 

WęgorzWęgorz:
Osiąga od 100 do 150 cm długości. Samce są mniejsze od samic i osiągają długość od 50 do 70 cm (tzw. sznurówki). Największy węgorz złowiony dotąd w Polsce ważył 6,43 kg. Ciało wydłużone, wężowate, w przekroju poprzecznym prawie okrągłe. Skóra węgorza pokryta jest grubą warstwą śluzu. Łuski są drobne, elipsoidalne, głęboko osadzone. Linia boczna dobrze rozwinięta. Otwór gębowy końcowy, silnie uzębiony sięgający tylnej krawędzi oka. Otwór skrzelowy kończy się tuż przed nasadą płetw piersiowych. Płetwa grzbietowa i odbytowa połączone są z płetwą ogonową. Nie ma płetw brzusznych. U osobników wędrujących na tarło znacznie powiększają się oczy. Ubarwienie grzbietu ciemnoszarozielone, czasem niemal całkowicie czarne, boki jaśniejsze, brzuch szarawo- lub żółtawobiaławy.

Wymiar ochronny (WO): 40 cm

 

 

Dodatkowe waypointy
Etap Symbol Typ Współrzędne Opis
Parking --- Mały parking na ul. Siemianowickiej.
Parking --- Miejsce gdzie można zostawić samochód
Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Obrazki/zdjęcia
Skrzynka i szczegół na drzewku