Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Q1 - Kompas Qbackiego - OP24BB
czyli zaproszenie udziału w Imprezach na Orientację
Właściciel: Qbacki
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 7 m n.p.m.
 Województwo: Polska > pomorskie
Typ skrzynki: Own cache
Wielkość: Mała
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 02-04-2010
Data utworzenia: 02-04-2010
Data opublikowania: 02-04-2010
Ostatnio zmodyfikowano: 23-05-2013
102x znaleziona
0x przeniesiona   0 km
0x nieznaleziona
11 komentarze
watchers 7 obserwatorów
166 odwiedzających
74 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
20 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: Agatha, Bestje, czarkowaty, Doc with the dog, Fiśka&Jogi, Hellena, jaed, KrystianT, Meghan (mph), michalgns, Nannette, oleńka, Palua, Pit, Qsiaki, Semenek, Whatever, wuzet, zyr, Żywcu
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Dostępna w określonych godzinach lub płatna  Potrzebny kompas  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp  Potrzebne hasło do logu! 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Kompas... przyrząd znacznie ułatwiający orientację tym co umieją się nim posługiwać... ileż to już razy po niego sięgałem (i zapewne wielu z Was) podczas weekendowych turystycznych wypadów w góry, na kajaki czy rower. Również przy keszowaniu bywa niezastąpiony, a ok. 95% odwiedzonych przeze mnie skrzynek to właśnie jego i mapy zasługa, a nie gpsa (nie posiadam). Jednak szczególnie jest mi bliski podczas startów w imprezach (marszach) na orientację (MnO) do udziału w których chciałbym Was niniejszym zmobilizować i zaprosić :)

 

A „Kompas Qbackiego” to pierwszy mój kompas jaki nabyłem na początku lat 90tych podczas mojego debiutu na Pucharze Polski w MnO w Koszalinie. I tylko z sentymentu do niego do dzisiaj go trzymam, bo połamany, rozmagnesowany, już od dawna do niczego się nie nadaje. Tak więc postanowione - stanie się moim osobistym keszem mobilnym :)

I będzie mi od dzisiaj zawsze towarzyszył na wszystkich Marszach na Orientację (ale tylko na nich!! Taka idea), więc zaliczyć tę skrzynkę będzie można jedynie podczas Mistrzostw Polski w MnO, Pucharów Polski (link do kalendarza: http://ino.pttk.pl/imprezy/2010/2010.pdf), większości rund Pucharu Województwa Pomorskiego w kategorii zaawansowanych (TZ – link do kalendarza: http://www.neptun.gda.pl/rankingi/kalendarz2010.xls), ewentualnie podczas innych InO w jakich będę brał udział albo które będę organizował.

EDIT 25.11.2010:

z uwagi na to, że w najbliższym sezonie nie planuje brać  udziału w MnO na arenie ogólnopolskiej, a w regionie ew. kilka razy w TZ, to na ten czas zmieniam zasady zdobywania tej skrzynki. Wystarczy, że od tej pory dana osoba wykaże, iż brała udział w jakichkolwiek oficjalnych zawodach mających regulamin i została sklasyfikowana, a drugą część zadania będzie można rozwiązać po indywidualnym umówieniu się ze mną gdziekolwiek będę.  

Warunkiem zaliczenia kesza będzie prawidłowe rozwiązanie prostego zadania (przy pomocy własnych przyrządów), a co na co dzień spotykane jest podczas imprez na orientację, czyli wyznaczenie azymutu oraz podanie odległości z PK 1 na 2 na podstawie udostępnionej przeze mnie mapy. Suma tych rozwiązań (po zaokrągleniu do „dziesiątki” w górę) jest hasłem do logu.

 

Do zobaczenia na InO :) 

Qbacki

 

PS. Współrzędne wskazują na siedzibę Klubu InO Neptun Gdańsk (www.neptun.gda.pl).

Obrazki/zdjęcia
rodzina kompasów, czyli Suunto, Recta i ten Jedyny ;)
no i On sam ;)
Wpisy do logu: znaleziona 102x nieznaleziona 0x komentarz 11x Wszystkie wpisy Pokazuj usunięcia