Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Je moet ingelogd zijn om deze cache te loggen of te bewerken.
stats
Toon cache statistieken
Q1 - Kompas Qbackiego - OP24BB
czyli zaproszenie udziału w Imprezach na Orientację
Eigenaar: Qbacki
Log in om de coördinaten te kunnen zien.
Hoogte: 7 meter NAP
 Provincie: Polen > pomorskie
Cache soort: Eigen Cache
Grootte: Klein
Status: Kan gezocht worden
Geplaatst op: 02-04-2010
Gemaakt op: 02-04-2010
Gepubliceerd op: 02-04-2010
Laatste verandering: 23-05-2013
102x Gevonden
0x Verplaatst   0 km
0x Niet gevonden
11 Opmerkingen
watchers 7 Volgers
131 x Bekeken
74 x Gewaardeerd
Beoordeeld als: uitstekend
20 x Aanbevolen
Deze cache is aanbevolen door: Agatha, Bestje, czarkowaty, Doc with the dog, Fiśka&Jogi, Hellena, jaed, KrystianT, Meghan (mph), michalgns, Nannette, oleńka, Palua, Pit, Qsiaki, Semenek, Whatever, wuzet, zyr, Żywcu
Om de coördinaten en de kaart te zien
van de caches
moet men ingelogd zijn
Cache attributen

Periodical/Paid  Compass  Nature  Wachtwoord nodig om te loggen! 

Lees ook het Opencaching attributen beschrijving artikel.
Beschrijving PL

Kompas... przyrząd znacznie ułatwiający orientację tym co umieją się nim posługiwać... ileż to już razy po niego sięgałem (i zapewne wielu z Was) podczas weekendowych turystycznych wypadów w góry, na kajaki czy rower. Również przy keszowaniu bywa niezastąpiony, a ok. 95% odwiedzonych przeze mnie skrzynek to właśnie jego i mapy zasługa, a nie gpsa (nie posiadam). Jednak szczególnie jest mi bliski podczas startów w imprezach (marszach) na orientację (MnO) do udziału w których chciałbym Was niniejszym zmobilizować i zaprosić :)

 

A „Kompas Qbackiego” to pierwszy mój kompas jaki nabyłem na początku lat 90tych podczas mojego debiutu na Pucharze Polski w MnO w Koszalinie. I tylko z sentymentu do niego do dzisiaj go trzymam, bo połamany, rozmagnesowany, już od dawna do niczego się nie nadaje. Tak więc postanowione - stanie się moim osobistym keszem mobilnym :)

I będzie mi od dzisiaj zawsze towarzyszył na wszystkich Marszach na Orientację (ale tylko na nich!! Taka idea), więc zaliczyć tę skrzynkę będzie można jedynie podczas Mistrzostw Polski w MnO, Pucharów Polski (link do kalendarza: http://ino.pttk.pl/imprezy/2010/2010.pdf), większości rund Pucharu Województwa Pomorskiego w kategorii zaawansowanych (TZ – link do kalendarza: http://www.neptun.gda.pl/rankingi/kalendarz2010.xls), ewentualnie podczas innych InO w jakich będę brał udział albo które będę organizował.

EDIT 25.11.2010:

z uwagi na to, że w najbliższym sezonie nie planuje brać  udziału w MnO na arenie ogólnopolskiej, a w regionie ew. kilka razy w TZ, to na ten czas zmieniam zasady zdobywania tej skrzynki. Wystarczy, że od tej pory dana osoba wykaże, iż brała udział w jakichkolwiek oficjalnych zawodach mających regulamin i została sklasyfikowana, a drugą część zadania będzie można rozwiązać po indywidualnym umówieniu się ze mną gdziekolwiek będę.  

Warunkiem zaliczenia kesza będzie prawidłowe rozwiązanie prostego zadania (przy pomocy własnych przyrządów), a co na co dzień spotykane jest podczas imprez na orientację, czyli wyznaczenie azymutu oraz podanie odległości z PK 1 na 2 na podstawie udostępnionej przeze mnie mapy. Suma tych rozwiązań (po zaokrągleniu do „dziesiątki” w górę) jest hasłem do logu.

 

Do zobaczenia na InO :) 

Qbacki

 

PS. Współrzędne wskazują na siedzibę Klubu InO Neptun Gdańsk (www.neptun.gda.pl).

Afbeeldingen
rodzina kompasów, czyli Suunto, Recta i ten Jedyny ;)
no i On sam ;)