Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Je moet ingelogd zijn om deze cache te loggen of te bewerken.
stats
Toon cache statistieken
Krok defiladowy na gruncie podmokłym. - OP030D
Radość terenów wilgotnych...
Eigenaar: Dziku
Log in om de coördinaten te kunnen zien.
Hoogte: 184 meter NAP
 Provincie: Polen > łódzkie
Cache soort: Traditionele Cache
Grootte: Groot
Status: Kan gezocht worden
Geplaatst op: 01-05-2007
Gemaakt op: 01-05-2007
Gepubliceerd op: 01-05-2007
Laatste verandering: 06-09-2009
33x Gevonden
3x Niet gevonden
5 Opmerkingen
watchers 9 Volgers
60 x Bekeken
22 x Gewaardeerd
Beoordeeld als: uitstekend
Om de coördinaten en de kaart te zien
van de caches
moet men ingelogd zijn
Cache attributen

Nature 

Lees ook het Opencaching attributen beschrijving artikel.
Beschrijving PL
Dodatkowe atrybuty skrzynki
thorn.gifbike0.gifwading.gifhandicap0.gifnoshorts.gifskeeter.giftick2.gif

motto
Jak już się wie gdzie skrzynka jest to okazuje się że była łatwa.
                                                                                           Darkmoor

Nazwa skrzynki to temat pracy doktorskiej jaką popełnił kiedyś na Uniwersytecie Łódzkim pewnien uczony wojak.
Dziś młodzież nie wie już co to było Studium Wojskowe i jakie perełki nauki polskiej powstawały w tych placówkach. Tak czy inaczej - ów szlachetny i trudny rodzaj kroku defiladowego możecie śmiało ćwiczyć idąc po opisywany skarb.

Samochód można zostawić na parkingu: N51 49.648 E019 45.489
Dalej raczej przyjdzie uderzyć z buta... Krowa, która pasie się na łące zaraz przy drodze należy do tych przyjaznych, ale jakby co - to biegnijcie raczej w stronę lasu - zawsze to bliżej skarbu. Idąc coraz dalej po prawej stronie macie las, a po lewej płynie sobie rzeczka - Mrożyca. Otaczające ją tereny podmokłe mają zostać objęte ochroną. Naturalne grądy źródliskowe wyglądają uroczo i klimatycznie. Brzmią zresztą również - bzyczenie setek komarów to dźwięk jedyny w swoim rodzaju. Nawet na niepozornych łączkach po lewej stronie (na skraju których szlifujecie swój krok defiladowy) rosną rzadkie gatunki storczyków... Możecie wierzyć lub nie, ale pracownicy Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich co roku je liczą...

 

Dnia 15.09.2007r. wykonałem serwis skrzynki.

Rzeczywiście - skarb został ukradziony. Smutny dołek pomiędzy dwoma brzozami to pozostałość po skrzynce, która ukryta została (jak sądziłem) w miejscu spokojnym i odludnym. Dziś gdy udawałem się na serwis byłem... stale obserwowany przez gromadkę wścibskich dzieciaków z okolicznych dwóch gospodarstw. Poszedłem w prawo w las, obszedłem łukiem przez krzaki miejsce po cache, a potem wziąłem na przeczekanie i obserwowałem. Dzieciaki wyraźnie czekały gdzie się pojawię, ale chyba okazałem się bardziej cierpliwy, a może to nadchodzący wieczór (i rodzice) wezwali ich do domu... Tak czy inaczej - skarb przeniosłem w nowe miejsce.

 Oto nowy plan dotarcia do celu:

Koordynaty pozostawiłem te same. Wskazują pusty dołek po poprzednim skarbie. Możecie go sobie obejrzeć lub nie - jak wolicie.
Skarb ukryty był w lesie po prawej stronie. Zakopany pomiedzy dwoma brzozami. Na wysokości widocznej po lewej stronie kładki. Wcześniej ta kładka była tylko ciekawostką - teraz musicie ją odszukać. Droga do kładki jest bardzo zarośnięta i bardzo błotnista. Uważajcie - przy rzeczce można wpaść po kostki. Na dodatek całość porośnięta wysoką trawą i pokrzywami. Jedno z dojść wzmocnione jest żerdziami. Wiosną łatwo je zobaczyć. Latem i jesienią - sporo trudniej, ale ścieżkę da się dostrzec. Iść trzeba dobrze badając grunt przed sobą. Po przejściu przez kładkę zobaczycie po lewej stronie, nad rzeczką rozłożyste drzewo. Całkiem blisko. Trzeba przejść przez kolejne pokrzywy i jeżyny w jego cień. Skarbu szukajcie na drzewie. Jest ukryty jakieś poł metra nad ziemią i nieźle zamaskowany. Czyli saperki możecie nie dźwigać.

W skrzynce logbook (z wydrukowanymi archiwalnymi wpisami) ołówek, temperówka - jak powszechnie wiadomo nie na wymianę. Na wymianę jest analogowy GPS rowerowy wyposażony w sygnalizator dźwiękowy;-)Do tego naszywka, naklejki i chyba jeszcze coś. 

W spoilerze podałem koordynaty kładki oraz drzewa na którym ukryty jest skarb. Niech Was nie zwiedzie mapa - to naprawdę jest po drugiej stronie rzeczki... Koordynaty niby uśredniałem, ale kilku pomiarów nie brałem, nie dało się chodzić po tych krzakach - no i jakby ktoś patrzył nie chciałem dekonspirować nowego miejsca. Zapewne można podejść bardziej suchą stopą od drugiej strony rzeczki - choć osobiście nie próbowałem. Będzie to jednak wtedy "krok defiladowy na gruncie wyjątkowo zarośniętym"...

Podniosłem stopień trudności terenowych. Zimą i wiosną może być sporo trudniej lub nawet skarb będzie czasowo niedostepny. Dzieciakom też nie będzie już tak łatwo. Moja Tusia na 100% tam wlezie, ale ona (jak niektorzy wiedzą) wykazuje duża determinację w podejściu do geocachingu.

Powodzenia! 

Extra hints
Je moet ingelogd zijn om de hints te zien
Beschermde natuurgebieden
Deze cache bevind zich waarschijnlijk in een beschermd natuurgebied:  
Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich
Geokrety

Geokrety  Perfumek - Totale afstand: 10123 km
Geokrety  Czarny koń - Totale afstand: 841 km

Afbeeldingen
Widok z pod kładki. Kładkę przetestowałem swoim dziczym ciężarem 15.09.2007 r podczas serwisu po kradzieży skrzynki.
Grunt podmokły, a za nim las w którym ukryłem skarb.
Grunt podmokly w innej okolicy niż ten cache, ale krok defiladowy prezentuje Wytrawna Geocacherka Mela.
Logs: Gevonden 33x Niet gevonden 3x Opmerking 5x Afbeelding 5x Alle logs Galerij