W tzw. lasku fabrycznym, poza historycznymi granicami obozu w Bliżynie znajduje się 20-30 pojedynczych grobów. Spoczywają tu Żydzi zamordowani w czasach zagłady, więźniowie Arbeitslager Bliżyn pochodzący z Tomaszowa Mazowieckiego, Kielc, Piotrkowa Trybunalskiego, z Ostrowca Świętokrzyskiego, Częstochowy i Białegostoku.
Według relacji mieszkańców Bliżyna, w obozie nie dochodziło do masowych egzekucji więźniów. Były to ofiary wyniszczającej pracy, głodowych racji żywnościowych, chorób oraz maltretowania przez załogę obozową. Z kwestionariusza obozowego z dnia 28 września 1945 r. wynika, że obóz w Bliżynie powstał 8 marca 1943 r. i funkcjonował do lipca 1944 r. Szacowana liczba Polaków i Żydów, którzy przeszli przez obóz to 12 000. W lipcu1944 roku więźniów pochodzenia żydowskiego wysłano do obozu zagłady w Oświęcimiu.
W trakcie wizji lokalnej w dniu 23.07.2014 r. przeprowadzono badania georadarowe w miejscu wskazanym przez świadków. Pomiar rzeźby terenu (LIDAR) wskazuje na liczne naruszenia struktury gruntu. We wrześniu 2017 miejsca grobów zostały oznaczone symbolicznymi drewnianymi macewami.