Jasne Błonia z pomnikiem Jana Pawła II są jednym z najbardziej charakterystycznych punktów w Szczecinie. Jest to doskonałe miejsce do spaceru, czy zabawy z dziećmi, a także pamiątka niezwykle ważnego wydarzenia w dziejach miasta.
Sam kesz, poświęcony jest spiżowemu posągowi, który ustawiony na szczecińskich Jasnych Błoniach naprzeciw Pomnika Czynu Polaków, upamiętnia papieża Jana Pawła II i mszę odprawioną w tym miejscu 11 czerwca 1987 roku. Była to III wizyta papieża w Polsce od czasu jego wyboru 16 października 1978.
Powstanie pomnika zainicjował Urząd Miasta Szczecin. Autorem projektu spiżowego monumentu jest Czesław Dźwigaj, profesor Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, twórca podobnych pomników w Goleniowie, Nowym Wiśniczu i Policach. Współautorem pomnika Jana Pawła II na Jasnych Błoniach jest szczeciński architekt Stanisław Latour.
Na początku planowano ustawić pomnik w miejscy, gdzie stał ołtarz polowy ale ze względów architektonicznych zrezygnowano z tego pomysłu i ustawiono go po przeciwnej stronie placu, w pobliżu budynku Urzędu Miasta. Postać papieża jest zwrócona w kierunku północnym, w stronę placu, na którym w roku 1987 zgromadzili się uczestnicy mszy, i w stronę pomnika Czynu Polaków.
Pomnik odsłonięto 18 czerwca 1995 roku. Jego poświęcenia dokonał nuncjusz apostolski arcybiskup Józef Kowalczyk, a w uroczystości uczestniczył prezydent Lech Wałęsa oraz członkowie Konferencji Episkopatu Polski z prymasem Józefem Glempem.
Po śmierci Jana Pawła II w 2005 roku wokół pomnika na Jasnych Błoniach gromadziły się tłumy szczecinian, by oddać hołd zmarłemu. W kolejne rocznice śmierci Jana Pawła II pod pomnikiem odbywają się uroczystości o charakterze religijnym i artystycznym.
Jako ciekawostka spiżowy posąg ma ok. 4 metrów wysokości i waży ok. 6 ton.
Keszy ukrył się na kordach, maskowanie naturalne. Na poziomie gruntu, kłujka nie będzie raczej potrzebna
Zawiera 2 fanty na wymianę, certyfikaty i ołówek.
Otwierając pojemnik uważaj by nie zniszczyć maskowania.
PS Iwmali dziękuję za pomoc przy certach ;)